آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربرد تصویر نمیدهد : GA-G41MT-ES2L

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
سلام
مین در دیباگر ، تا کد C1 میرود ، به مدت دو ثانیه چراغهای IRDEY و FRAME (به صورت خیلی کم نور) روشن و سپس ریست میشود . این وضعیت 2 بار تکرار میشه اما در ریست آخر ، مین خاموش میشه و بعد از چند ثانیه خودکار سوییچ میشه .
اتفاقی که افتاده ، ظاهرا CPU را هم سوزونده ، چون داغ میشه ولی کد نمیده .
بود و نبود RAM تاثیری در دیباگر نداره . هیچ بوقی هم نداریم .
عیب ظاهری و داغی غیر طبیعی وجود نداره .
پروگرم شده . دوال بایوس هست و جای دو بایوس را تعویض هم کردم . پل جنوبی را هیت کامل گرفتم . V RAM و VREF موجوده . پاور نو و سالم هست . چیپ شمالی را فشار داده ام .
لطفا راهنمایی کنید

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
سلام
کریستال کلاک رو خیلی کم حرارت بده ببین اوکی نمیشه. همون کریستال که نزدیک آی سی کلاک و چیپ شمالی قرار داره. مواردی داشتم که مشکل از این کریستال بوده

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
سلام
کریستال کلاک رو خیلی کم حرارت بده ببین اوکی نمیشه. همون کریستال که نزدیک آی سی کلاک و چیپ شمالی قرار داره. مواردی داشتم که مشکل از این کریستال بوده
آقای نصوحی دست شما درد نکنه . کمی گرمش کردم ، کدها به کندی تغییر کرد و ( فقط یک بار ) تصویر اومد . کریستالو با یه اوراقی تعویض کردم ولی حل نشد . چه دستوری میدید ؟

تیزبین

کاربر
2016-01-04
25
21
سلام . با چند تا کریستال دیگه تست کنید . احتمالا اوراقیتون هم همین مشکلو داشته . ضمنا موقع لحیمکاری هم مراقب باشید پایه های کریستال خیلی داغ نشه . زود خراب میشه .

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
با 2 کریستال دیگه هم تست کردم . عیب همچنان باقیه . هیت که میگیرم تصویر میاد .

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
با 2 کریستال دیگه هم تست کردم . عیب همچنان باقیه . هیت که میگیرم تصویر میاد .

کریستال رو چطوری برمیداری و میذاری؟ کریستال نسبت به حرارت و ضربه حساسه، اول اینکه از کریستال نو استفاده کن و دوم اینکه سعی کن با کمترین حرارت ممکن کار رو انجام بدی

منیب

کاربر
2015-05-19
26
19
اصفهان
سلام، من هم با یه نمونه برد دیگه از همین مدل همین مشکل رو دارم، منتهی با این تفاوت که آی سی کلاک داغ میکنه، آیا احتمال خرابی آی سی هست؟َ!

ttrp8

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2013-12-20
127
162
منم همیچین مشکلی دلرم آی سی کلاک داغ میشه و تصویر ندارم با اوراغی عوض کردن حل نشد بازم داغی دارم

بالا