آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: علت ترکیدن خازن در پاور گرین مدل GP250A

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
عرض سلام و ادب و احترام
پاور اشاره شده سیستم را بالا نمی آورد ، پس از باز کردن درب آن تعدادی خازنهای خروجی باد کرده بود که تعویض شد ، حال با اتصال مجدد به برق خازنی که در تصویر مشخص شده هر با میترکد ، آیا دوستان و اساتید عزیز میدون علت چی میتونه باشه . باتشکر
Untitled.jpgDSC_1009.jpg

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام یه بار این اتفاق بران افتاده بوده اونم دلیلش این بود که کل خارن هایی که خریده بودم فاسد بودن و همه رو مرجوع کردم و یه سری دیگه خریدم و مشکل بر طرف شد جالبیش اینه که من وقتی خازن میخرم شاید 20 مدل مختلف باشه اما فقط همون سری توش فاسد از اب درومد

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
عرض سلام و ادب و احترام
پاور اشاره شده سیستم را بالا نمی آورد ، پس از باز کردن درب آن تعدادی خازنهای خروجی باد کرده بود که تعویض شد ، حال با اتصال مجدد به برق خازنی که در تصویر مشخص شده هر با میترکد ، آیا دوستان و اساتید عزیز میدون علت چی میتونه باشه . باتشکر
مشاهده فایل‌پیوست 130427مشاهده فایل‌پیوست 130426

دوست عزیز، این ترانزیستوری که تو عکس دورش خط قرمز کشیدم چرا پایه هاش لحیم نیست؟
اگه مطمئن هستید که خازن رو برعکس جا نذاشتید، ممکنه مشکل از لحیم سردی این ترانزیستور هم باشه.

DSC_1009.jpg

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران

اگه مطمئن هستید که خازن رو برعکس جا نذاشتید، ممکنه مشکل از لحیم سردی این ترانزیستور هم باشه.
برای تست درش اوردم ، وقتی عکس گرفتم فراموش کردم لحیم کنم ، ضمنا" سالم بود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
خازن مشابه دقیق میگذارید . اگر خازن 470uf/16 هست از خازن 470uf/25v استفاده کنید .
عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما دوستان گرامی و اساتید عزیز
ضمن تشکر از لطف و عنایت جنابعالیان به اطلاع میرساند : خازن اشاره شده ظرفیتش 10V / 1000uf میباشد.

سلام چک کنید اگه خازن روی خط منفی باشه یاید مثبت و منفی رو برعکس بزارید گاهی تو نقشه اشتباه کشده
خط منفیشو چک کردم با خازن بالایی یکیه . البته با خازن بالایی هم ظرفیتند . ولی از لحاظ شکل و شمایل فرق میکنن.

خازن های خوب مثل ELNA رو من از فروشگاه سایت محمد الکتریک میگیرم . تا حالا خرابی نداشتند . به دوستان هم پیشنهادم این برند خازن هست .
لطف" آدرس را اعلام میفرمایید.

درش اوردم تا چک کنم بعد که گذاشتم سر جاش فراموش کردم لحیم کنم ، البته بعد از ترکیدن خازن برای تست درش آوردم . ضمنا" سالم بود.

آخرین ویرایش:
  • Like

سرمد

کاربر
2013-07-29
200
376
تهران
دوستان عزیز و اساتید گرامی نظری ندارید. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. باتشکر

• Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
محمد الکترونیک از فروشگاه های سایت هست و بنرش هم بالای انجمن هست . مشخصات خازنی که میترکه چی هست ظرفیت و ولتاژ

بالا