آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نگه نداشتن تنظیمات یخچال

vjalalian2

کاربر
2016-01-29
9
3
سلام
ما یه یخچال فریزر ساید با ساید مدل 933 اسنوا داریم مشکل ما با این دستگاه این هست که تنظیماتی که روی پنلش انجام میدیم رو اگه برق بره بیاد نگه نمیداره.مثلا ما یخ سازش رو خاموش کردیم و درجه دمای یخچال رو گذاشایم
روی 4 بعد که برق رفت و اومد یخ سازش روشن بود و درجه روی 2(تنظیمات پیش فرض).جالب اینه همین مدل یخچال رو هم پارسال واسه کسی خریدیم اما اینجوری نیست و تتونظیمات رو بغد قطع برق نگه میدارع

hamid.nezam

کاربر
2015-04-04
118
111
سلام
نگه داشتن تنظيمات انجام شده جز ساده ترين و مهمترين امكانات يك دستگاه الكترونيكيه و معمولا توسط eeprom
انجام ميشه
عموما اين مهم بصورت اي سي هاي خارجي يا اكسترنال انجام ميشه كه در صورت خرابي امكان تعويض موجود باشه
معمولا يه ايسي هشت پايه است كه اطراف ميكروكنترلر قرار گرفته
اما بعضي از توليدكننده ها هم از eeprom داخلي ميكرو استفاده ميكنن كه اميدوارم براي شما اينطوري نباشه چون قابل تعمير نيستن مگر اينكه ميكرو رو عوض كنين
ضمنا گاهي اوقات دوتا مقاومت مرتبط با ايسي ها ممكن است اتصالشان ايراد داشته باشه

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
ضمن ارج نهادن به فرمایشات مهندس نظام در بالا- گاهی این یک مشکل نیست وبستگی به طراحی نرم افزار دارد-حتی در مدل های مشابه با توجه به سری تولید متفاوت است
نظر به اینکه دفعات قطع ووصل برق در طول سال کم است این مورد قابل چشم پوشی است وپیشنهاد میکنم سراغ تعمیر یا تعویض برد این ساید نروید چون هزینه نسبتا بالایی دارد

آخرین ویرایش:

vjalalian2

کاربر
2016-01-29
9
3
ضمن ارج نهادن به فرمایشات مهندس نظام در بالا- گاهی این یک مشکل نیست وبستگی به طراحی نرم افزار دارد-حتی در مدل های مشابه با توجه به سری تولید متفاوت است
نظر به اینکه دفعات قطع ووصل برق در طول سال کم است این مورد قابل چشم پوشی است وپیشنهاد میکنم سراغ تعمیر یا تعویض برد این ساید نروید چون هزینه نسبتا بالایی دارد

اخه پارسال از همین مدل خریدم و تنظیمات رو ذخیره میکنه اما مدل امسال تنظیمات رو بعد از قطع و وصل برق از دست میده.فکر کنید رفتم مسافرت یخساز رو خاموش کردم وقتب اومدم میبینم یخساز فعال شده و یخچال پر از یخه.بنظر بندعه لین یه اسراده بزرگه
واسم عجیبه که بدونم چه فکری کردن که تو نوع امسال این آپشن رو حذف کردن و پاسخگوی مشتری هم نیستن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaserpar

hamid.nezam

کاربر
2015-04-04
118
111
اخه پارسال از همین مدل خریدم و تنظیمات رو ذخیره میکنه اما مدل امسال تنظیمات رو بعد از قطع و وصل برق از دست میده.فکر کنید رفتم مسافرت یخساز رو خاموش کردم وقتب اومدم میبینم یخساز فعال شده و یخچال پر از یخه.بنظر بندعه لین یه اسراده بزرگه
واسم عجیبه که بدونم چه فکری کردن که تو نوع امسال این آپشن رو حذف کردن و پاسخگوی مشتری هم نیستن

عرض كردم كه اين يكي از مهمترين ملزوماته
بايد داشته باشد اين امكان را

حالا يك سوال
اگر دستگاه را با دكمه هايش خاموش كنيد و دوشاخه را براي مدتي از برق بكشيد بعد از اتصال مجدد دوشاخه سيستم چطوري بالا مي ايد؟
اين مسيله مهم است كه ببينيم تنظيمات روشن و خاموش بودن مدار هم در زمان روشن و خاموش شدن ايراد دارند يا نه بدرستي اعمال ميشوند
از برد محصولتون يك عكس با كيفيت بگذاريد لطفا

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaserpar

vjalalian2

کاربر
2016-01-29
9
3
عرض كردم كه اين يكي از مهمترين ملزوماته
بايد داشته باشد اين امكان را

حالا يك سوال
اگر دستگاه را با دكمه هايش خاموش كنيد و دوشاخه را براي مدتي از برق بكشيد بعد از اتصال مجدد دوشاخه سيستم چطوري بالا مي ايد؟
اين مسيله مهم است كه ببينيم تنظيمات روشن و خاموش بودن مدار هم در زمان روشن و خاموش شدن ايراد دارند يا نه بدرستي اعمال ميشوند
از برد محصولتون يك عكس با كيفيت بگذاريد لطفا
تنظیمات به حالت پیش فرض )default بازگشت

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
ما یه یخچال فریزر ساید با ساید مدل 933 اسنوا داریم مشکل ما با این دستگاه این هست که تنظیماتی که روی پنلش انجام میدیم رو اگه برق بره بیاد نگه نمیداره.مثلا ما یخ سازش رو خاموش کردیم و درجه دمای یخچال رو گذاشایم
روی 4 بعد که برق رفت و اومد یخ سازش روشن بود و درجه روی 2(تنظیمات پیش فرض).جالب اینه همین مدل یخچال رو هم پارسال واسه کسی خریدیم اما اینجوری نیست و تتونظیمات رو بغد قطع برق نگه میدارع
سلام
عنوان شما کاملا اشتباه هست. لطفا قوانین انجمن را رعایت کنید. تاپیک زیر را حتما مطالعه کنید:

http://www.irantk.ir/irantk54912

بالا