آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: خاموش شدن لپ تاپ dell 5010 هنگام بوت ویندوز

ashikaot

کاربر
2016-01-28
3
0
این لپ تاپ چند روز پیش یه ضربه کوچیک(خیلی آروم!)خورد بعد از اون وقتی لپ تاپ هنوز داغ هست و تازه خاموش شده روشنش که میکنم وقتی ویندوز داره لود میشه فن لپ تاپ با آخرین توانش کار میکنه و خاموش میشه
اما وقتی یه ربع از خاموش شدنش گذشته باشه ویندوز لود میشه و میاد بالا اما فن غیر عادی کار میکنه و وقتی هم یکم به دستگاه فشار میاد بازم خاموش میشه
من هیت سینکو چک کردم سر جاشه و تکون نخورده...فن هم تمیز شده
حالا ممکنه تو اون ضربه خودگی گاز هیت سینک پریده باشه؟
چرا موقع بوت ویندوز فن اینقد غیر عادی کار میکنه؟

من از یکی که یکم وارد بود سوال کردم گفت یا سی پی یو نیم سوز شده یا پاور مشکل پیدا کرده...اما خودم فکر میکنم اگه هیت سینک عوض بشه درست میشه...ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
مشکل به خاطر هیت سینک هست . هیت سینک رو باز کنید پد سیلیکونی بزنید و دوباره ببندید مشکلتون حل میشه .

ashikaot

کاربر
2016-01-28
3
0
مشکل به خاطر هیت سینک هست . هیت سینک رو باز کنید پد سیلیکونی بزنید و دوباره ببندید مشکلتون حل میشه .

به جای خمیر سیلیکونی از پد استفاده کنم دیگه؟این پد سیلیکونی تو بازار پیدا میشه؟

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام از نظر من قبل از اینکه مشکل دستگاهتون جدی تر و غیر قابل حل بشه به یه تعمیرکار وارد مراجعه کنید هم هزینتون بیشتر نمیشه هم عمر دستگاهتون بیشتر میشه

ashikaot

کاربر
2016-01-28
3
0
شما فن هیت سینک هم عوض کن .

فن باد خوبی میزنه ها...وقتی دستمو میگیرم جلوش باد گرم زیادی میزنه بیرون...مخصوصا که تمیزشم کردم بهترم شد
من با نرم افزار speccy دمای قطعاتو چک کردم دمای سی پی یو حدود 45 دمای مادربرد حدود 47 و دمای گرافیک بالای 70 و بعضی موقع ها بالای 80-85 هم میره
ممکنه مشکل از پد سیلیکونی چیپ گرافیک باشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
فن باد خوبی میزنه ها...وقتی دستمو میگیرم جلوش باد گرم زیادی میزنه بیرون...مخصوصا که تمیزشم کردم بهترم شد
من با نرم افزار speccy دمای قطعاتو چک کردم دمای سی پی یو حدود 45 دمای مادربرد حدود 47 و دمای گرافیک بالای 70 و بعضی موقع ها بالای 80-85 هم میره
ممکنه مشکل از پد سیلیکونی چیپ گرافیک باشه؟

بله پد سیلیکونی روی چیپ رو عوض کن .حتی ممکنه چیپ در اثر حرارت صدمه دیده باشه که سیستم خاموش میشه . پیشنهادم اینه که ابتدا پد سیلیکونی چیپ رو عوض کنی . احتمالا جوابگوست .

بالا