آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژخروجی فت های اطراف PWM CPU لپ تاپ Chaintech IMO-Desk

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
AAAA.jpgبا سلام همکاران گرامی و ارجمند
بخشی که با خط قرمز کشیدم ولتاژ 20 ولت داره و فت هایی که خط سبز کشیدم ولتاژ ورودی(همان 20 ولت) دارند اما خروجی نه و فت های با خط آبی کشیدم نه ورودی دارند و نه خروجی اما بخش های دیگه درستن و ورودی و هم خروجی دارندبه نظر شما اساتید مشکل از کجاست فت ها را بیرون آوردم تست کردم درست بودن، لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
مساله اول اینه که مادربورد مشابه یا هم رده دارید تا احیانا درصورت لزوم از آی سی ها و فت های جایگزین استفاده کنید؟؟!
دیگه اینکه آی سی بایوس ظاهرا در سوکتش قرار ندارد،
اینطور که شما میفرمایید پس سی پی یو گرم نمیشود و ولتاژ ندارد، تصویر واضح نیست اما به نظر میاد بین محدوده هایی که شما مشخص کردید دو آی سی 8 پایه وجود دارد،اونها رو تست کنید همینطور خود آی سی pwm (ببینید دیتاشیت اونها رو میتونید پیدا کنید؟)
کلا بورد جالبیه دوست عزیز ،تا حالا ندیده بودم :) ،دستگاه صنعتیه؟
موفق باشید

آخرین ویرایش:

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه
با درود. راهنمایی های دوست عزیزیمان nptiak انجام بدید.و فت ها رو هم از نظر شورتی با بدنه چک کنید.

Sent from my SM-J110H using Tapatalk

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
خیلی ممنون از شما همکاران گرامی،درسته ای سی بایوس را برداشتم و زمان تست قرار میدهم دقیقا cpuگرم نمیشه و ترانزیستوری که ولتاژ ورودی 20 ولت داره اصلا خروجی نداره اول تست کردم درست بود اما زمانی که بیرون اوردم و چند بار تست کردم پایه درین با سورس رنج 0.003 ولت میداد که به نظرم مشکل داره و هر چی دنبالش میگردم پیدا نکردم میشه بفرمائید مشابه این ها وجود داره یا نه؟؟؟
ترانزیستور ISL9N312AD3ST :upper
ترانزیستورISL9N306AD3ST :Lower
و اون ای سی هشت پایه: ISL6207

آخرین ویرایش:

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
اساتید گرامی اگر مطلبی دارید که مربوط به این موضوع میشه راهنمایی بفرمائید منتظر نظر شما هستم!

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
خیلی ممنون از شما همکاران گرامی،درسته ای سی بایوس را برداشتم و زمان تست قرار میدهم دقیقا cpuگرم نمیشه و ترانزیستوری که ولتاژ ورودی 20 ولت داره اصلا خروجی نداره اول تست کردم درست بود اما زمانی که بیرون اوردم و چند بار تست کردم پایه درین با سورس رنج 0.003 ولت میداد که به نظرم مشکل داره و هر چی دنبالش میگردم پیدا نکردم میشه بفرمائید مشابه این ها وجود داره یا نه؟؟؟
ترانزیستور ISL9N312AD3ST :upper
ترانزیستورISL9N306AD3ST :Lower
و اون ای سی هشت پایه: ISL6207

سلام،خواهش می کنم دوست عزیز،
اون فت که فرمودید رو تست کنید در حالت سوییچ قرار نگرفته باشد، برای اینکار پایه های گیت و سورس رو به هم اتصال بدهید (بیرون از بورد) سپس مجددا تست بفرمایید تا از سلامت یا عدم سلامت فت مطمئن شوید.
راجع به مشابه هایی که فرمودید بنده اطلاعی ندارم، ببینید اساتید و دیگر دوستان سایت نظری دارند؟
موفق باشید

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
سلام
کسی نیست بگه مشابه این ترانزیستور ها و ای سی باید از کجا پیدا کنم یا راهنمایی کنه؟؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام
کسی نیست بگه مشابه این ترانزیستور ها و ای سی باید از کجا پیدا کنم یا راهنمایی کنه؟؟

سلام،
به فروشگاههای سایت ،امیر آی سی ... مراجعه کنید شاید داشته باشند
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا