آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل خاموش شدن مادربرد ASUS مدل M2N-MX SE PLUS بعد از چند ثانیه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان و اساتید گرامی ،

یه مادربرد ASUS مدل M2N-MX SE PLUS هستش که بعد از سوئیچ شدن ، و بعد از گذشت چند ثانیه خاموش میشه

4 پین رو که درمیارم و سوئیچ میکنم دیگه خاموش نمیشه . در اینجور مواقع معمولاً خرابی مدار PWM CPU مطرح هستش . بیشتر فت های اطراف CPU

از روی مادربرد یکبار فت ها رو چک کردم سالم بنظر میومد ولی با این حال تک تک اونها رو از مدار خارج کردم و با مولتی متر تست کردم . همه سالم بودند

خازن های اطراف CPU همه از نوع Solid هستش و از نظر ظاهری باد کردگی و ایراد فیزیکی نداره .

دیگه می مونه آی سی PWM .
بنظرتون ایراد از خازن ها میتونه باشه ؟ یا آی سی PWM احتمال سوختگی داره ؟

با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
پاسخ : مشکل خاموش شدن مادربرد بعد از چند ثانیه

تصویر مادربرد

m2n-mx-se-plus-96821.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139

اگر تغییر حالت توی خازن ها می بینی عوض کن در غیر اینصورت از خودت آی سی تغذیه میتونه باشه

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan

دوست عزیز این سری مادربردها با توجه به اینکه تک چیپ هستند خرابی دیسکانکتی سوکت سی پی یو یا چیپ جنوبی هستند شما ابتدا خمیر سیلیکون چیپ و سسی پی یو را تجدید کنید ببینید تغییری حاصل میشه؟دمای چیپ و سی پی یو را چک کنید تو چه رنجه؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
ابتدا عنوان رو طبق قوانین انجمن ،اصلاح کرده و برند و مدل رو نیز اضافه نمائید
خاموش شدن مادربرد می تونه دلایل متفاوتی داشته باشه .در ادامه راهنمائی های دوستان ،با رم و CPU و پاور دیگه ای تست کنید .مادربرد رو شستشو داده و زیر پل رو با تینر کاملا تمیز کرده و داخل اسلات های رم و گرافیک و سوکت CPU و پورت های USB رو کاملا بررسی کنید .باتری بکاپ رو بررسی و در صورت افت ولتاژ تعویض نمائید .در مورد آی سی PWM با توجه به ولتاژگیری از VCORE می تونید تصمیم بگیرید که نیاز به تعویض هست یا خیر .منتهی چون استارت می شه و بعد از چند ثانیه خاموش می شه ،نمی شه با قطعیت گفت ایراد داره .پس بهتره قدم به قدم بریم جلو تا مشکل و هزینه مضاعف نشه .بایوس رو پروگرام کرده و موقع روشن کردن مادربرد به ترتیب روی پل و CPU فشار آورده و نتیجه رو اعلام کنید .وضعیت جامپرهای روی برد رو هم بررسی و در حالت نرمال قرار دهید .
موفق باشید .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
از همه دوستان بابت راهنمایی ممنونم

انجام میدم در اسرع وقت اعلام نتیجه میکنم

باتشکر

hi21baby

کاربر
2013-10-25
58
37
با سلام

من یه مادربرد از همین مدل برام اومد با همین مشکل دقیقا که با یه هیت نرم رو چیپ جنوبی و بعدش مسلما تعویض خمیرسیلیکون زیرش راه افتاد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
پاسخ : Re: مشکل خاموش شدن مادربرد ASUS مدل M2N-MX SE PLUS بعد از چند ثانیه

با سلام

من یه مادربرد از همین مدل برام اومد با همین مشکل دقیقا که با یه هیت نرم رو چیپ جنوبی و بعدش مسلما تعویض خمیرسیلیکون زیرش راه افتاد

برای مشکلتون تاپیک ایجاد کنید . تاپیک سایر کاربران مشکلتون را مطرح نکنید .
تاپیک قفل میشه /

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا