آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی لپ تاپ HP pavilion g6-1150ex

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام آی سی I/O تعویض شد مشکل حل نشد مشکل پا برجاست!

سلام دوست گرامی

لطفا گزارشی مفصل از ولتاژهایی که در برد است بدهید

1: ولتاژ مدار تغذیه (3.3و5)
2:ولتاژ مدار شارژ در حالتی که باتری متصل نیست بر روی پین های شارژ (محلی که باتری وصل می شود) چه ولتاژ هایی دارید
3 :ولتاژ ای سی های بایوس و ec(در حالت خاموش لاقل یکی از این دو بیشتر ec یا هر دو باید ولتاژ 3.3 داشته باشند)
4:ولتاژ روی سوئیچ پاور
5:ولتاژهای مربوط به ای او

اعلام کنید

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
بایوس آپ دیت شد تاثیری نداشت
روی فلت پاور 3.3 دارم
روی I/O ولتاژ 206 و 3.3 دارم
اطراف سی پی یو 19 ولت دارم
اطراف چیپ گرافیک والتاژ ندارم

شما روی i/o ولتاژ داشتید . به نظرم تعویض i/o فقط کار اضافه بوده . یک عکس از خود چیپ گرافیکی و محدوده اون بگذارید
این مدل چیپ گرافیکش AMD Radeon HD 6470M هست که خرابی زیاد داره . ببینید خازنهای روی چیپ اتصال نشون میدن یا نه

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام

اگر تمامی ولتاژ هایی که در بالا عرض کردم وجود داشت(در کانکتور شارژ حداقل دو ولتاژ باید باشد یکی 3.3 و دیگری کمتر از ان )

نکات زیر را بررسی کنید

1:دکمه پاور :بررسی کنید که این دکمه سالم باشد برای تست از حالت بیزر مولتی متر استفاده کنید همجنین اگر این دکمه بر روی بردی مجزا موجود است فلتی که بوسیله ان دکمه به مادر برد وصل می شود را نیز تست بگیرید در برخی از لپ تاپ ها مخصوصا دل هنگامی که باتری بک اپ وجود ندارد مادر برد اتوسوییچ می شود این حالت را نیز تست کنید و در اخر شماره ای او را قرار دهید تا نحوه سوییچ دستی را به شما بگویم

2: فایلهای بایوس و ec را رایت کنید (با فایل صد در صد تست شده ) ترجیحا روی ای سی های نو

3: بررسی کنید ای او که تعویض کرده اید به درستی روی برد نشسته باشد و تمامی پایه های ان بدرستی لحیم شده باشند

4 : بررسی کنید دستگاه قبلا توسط فرد دیگری مورد تعمیر واقع نشده باشد اگر چنین است منطقه تعمیر ان را ذکر کنید (نگاه کنید اثار حرارت ناشی از هیت گرفتن بر روی چیپ ها موجود است یا نه)

اگر با دستورات بالا عیب کشف نشد دستگاه را به تغذیه امپر سنج دار وصل کنید و میزان جریان کشی را گزارش کنید تا راهنمایی شوید

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedro121

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
این فایل Bios و EC تست شده و صد در صد سالمه و مخصوص همین مدل مین و پلتفرمه و خودم هفته ی پیش تست کردم رو این مدل مین.
رایت کن که از بابت بایوس خیالمون راحت شه.

[hide]مشاهده فایل‌پیوست G6 DA0R13MB6E0 REV.E.rar[/hide]

بالا