آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: افزایش برد مودم وایرلس تی پی لینک

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
سلام من یه مودم تی پی لینک دارم که به طور مشترک برای خونه و مغازه استفاده میکنم به طوری که مودم توی مغازه هست و من هر وقت میرم خونه اونجا هم انتن میده و استفاده میکنم
فاصله خونه تا مغازه زیاد نیست شاید 50 - 60 متر و سه تا دیوار توی مسیره
مودم توی خونه خیلی به سختی انتن میده و هی قطع و وصل میشه
دوستان کسی راه حلی برای قوی تر کردن امواج و افزایش برد مودم میتونه پیشنهاد بده؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
آنتن های با قدرت بالا هست . البته باید از طرف گیرنده هم از کارت وایرلس آلفا استفاده کنید .
این آنتن مورد مناسبیه
Edimax EA-IO7D V2 Indoor 7dBi Omni-Directional Desktop Antenna

این هم range extender
[h=1]Edimax EW-7438RPn Mini N300 Wi-Fi Extender/Access Point/Wi-Fi Bridge[/h]

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
سلام
دوست عریز

شما میتونی از گیرنده های وای فای یا همون دانگل استفاده کنی با آنتن های 10 دسیبل که بردش کیلو متری میشه فکر کنم کلا میشه 200 هزار تومان

البته کارهای دیگه ای هم میشه باهاش کرد

برای هکینگ هم استفاده میشه

2 مدل خوب هم داره خواستی بهت معرفی کنم

شاد باشید

آخرین ویرایش:

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
آنتن های با قدرت بالا هست . البته باید از طرف گیرنده هم از کارت وایرلس آلفا استفاده کنید .
این آنتن مورد مناسبیه
Edimax EA-IO7D V2 Indoor 7dBi Omni-Directional Desktop Antenna

این هم range extender
Edimax EW-7438RPn Mini N300 Wi-Fi Extender/Access Point/Wi-Fi Bridge

من توی خونه میخوام با گوشی موبایل فقط کانکت بشم

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
سلام
دوست عریز

شما میتونی از گیرنده های وای فای یا همون دانگل استفاده کنی با آنتن های 10 دسیبل که بردش کیلو متری میشه فکر کنم کلا میشه 200 هزار تومان

البته کارهای دیگه ای هم میشه باهاش کرد

برای هکینگ هم استفاده میشه

2 مدل خوب هم داره خواستی بهت معرفی کنم

شاد باشید

راه دیگه سراغ ندارید؟

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
سلام دوست عزیز

راه دیگه ای نیست شما فقط با استفاده از آنتن های گیرنده میتونید این کارو بکنید.
شما باید از همون دانگل استفاده کنید ولی حتما قبل از خرید اگه میتونید از یکی از دوستان یا کسی که داره بگیرید تست کنید
چون وقتی تعداد دیوار های مابین مسافت زیاد میشه آنتن دهی کم میشه و در نتیجه کیفیت میاد پایین و دیسکانکتی زیاد میشه
قبل از خریدن حتما از یه نمونه استفاده کنید
نمونه ی آلفا با آنتن 10 دسبیل بهترین انتخاب شماست.

سوالی بود در خدمتم دوست عزیز

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
این رو هم در نظر داشته باشید آنتن های قوی در مغازه برای شما مضر هست و نباید خیلی نزدیک بدنتون باشه. چون مانند امواج ماکرویو عمل میکنه و جنبش مولکولی رو بالا میبره و در نتیجه درجه حرارت بدن هم بالا میره!! اگر دیدین دارید سردرد میشید بدونید از این آنتن هست!
آنتن 10 دسیبل قوی هست برای Indor یعنی اگر از این آنتن استفاده کنید باید فاصله خودتون رو در مغازه با آنتن زیاد کنید و مثلا در اتاقی باشه که شما زیاد مراجعه نمی کنید!

تا جایی یادمه این آنتن قیمت زیادی نداره و کارتون هم حتما راه میفته چون در حال حاضر هم وصل میشید ولی مشکل قطعی های لحظه ای دارید! اما خیلی از مودم های TPLink رنج قیمت متوسط در حال حاضر آنتن اونها عوض نمیشه! و فیکس هست. در نتیجه نمیتونید آنتن 10db بهش وصل کنید. قبلش باید در مورد اینکه اون آنتن به مدل مودم شما میخوره یا نه تحقیق کنید!

در کل هم خیلی مهمه که وات رادیو با آنتن مچ باشه. یعنی وات پایین باشه شما همش دسیبل آنتن را بالا ببرید زیاد فایده نداره....

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام خدمت دوستان عزیز

بنده خود آلفا رو منظورم بود نه فقط آنتن خالی بنده خودم یه زمانی از این نمونه استفاده میکردم
هرچی تو ارتفاع بالاتری باشه کیفیت بالاتره البته باید همون فرستنده هم تو ارتفاع باشه خود بنده 3 سال پیش این نمونه آلفا رو 160 هزار تومن خریدم با 2 تا آنتن 10db کارمو راه انداخت من برای هک استفاده میکردم که الان دیگه از این کارا نمیکنم
چند نمونه ی دیگه هم هست TP-Link و ...
که این آلفا گیرندگی بالاتری نسبت به بقیه داره
گفته های شما هم درسته در مورد خطرات امواجش ولی تا دستگاه تو ارتفاع نباشه کارکردی نداره مگر اینگه دیوار مابین کم باشه که امواج بتونه رد شه
درکل چیز دیگری نمیتونه این دوستمون استفاده کنه مگر از مودم های 2 آنتنه با گیرندگی بالا در قسمتی که میخواد اینترنت داشته باشه ویک دانگل ساده که بتونه امواج مودم رو با کیفیت خوب پیدا کنه حتما هم قبلش یک نمونه تست کنید که هزینه ی بیهوده پرداخت نکرده باشید.

اینم عکس آلفای خودم

index222.jpg

خرم باشید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
خب دانگل آلفا قوی هست برای برد دور هم جواب میده ولی ایشون فکر کنم با هزینه ناچیز بخواد فقط حدود 10 متر برد رو بیشتر کنه و بیشتر دنبال اینجور راهی میگرده.
در حقیقت براشون Indoor کاربرد داره ولی روشی که شما گفتید outdoor محسوب میشه و طبیعتا برد بیشتری داره اما باید آنتن در پشت بام وصل بشه

بالا