آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: اتصالی در ترانس کاهنده پاور

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
سلام دوستان یک سوال داشتم

آیا پایه های ترانس های کاهنده ی داخل پاور باید به هم اتصال داشته باشند یا نه؟ منظورم پایه هایی که هر طرف قرار دارد

می دونم که نباید اتصالی داشته باشند ولی تعدادی پاور دستم رسیده که همشون همین مشکل را دارند و من احساس کردم شاید من اشتباه دارم می کنم

پاورهای ولتاژ استندبای و 5 ولت را دارند و وقتی سوئیچ می کنیم یک لحظه فن می چرخه

ثانویه اتصالی دیده میشه که با در آوردن ترانس ها اتصالی از بین میره برای همین سوال برام پیش اومد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: najaf11

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام

شما به درستی سوال مطرح نمی کنید

ترانس ها و یا چاپر ها دارای دو قسمت اولیه و ثانویه هستند

بدیهی است که در هر قسمت چه اولیه و چه ثانویه تعدادی پایه و جود دارد (حداقل دوتا) این پایه ها باید به هم با تست اهمی راه بدهند یعنی همان اتصالی که خودتان میفرمایید

اما در مورد مشکل شما

باید هت سینک دوم را از مدار خارج کنید و دیود شاتکی های انرا بررسی کنید مشکل همانجاست

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
عنوان تاپیک ناقصه . باید مدل و واتاژ پاور ذکر بشه هر چه سریعتر اصلاح کنید .

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
مدیر عزیز من نوشتم توی چندین پاور همین اتفاق افتاده

بیام اسم ده مدل پاور با چند مدل ولتاژ را بنویسم؟

سوالم هم درسته مربوط به پاور هست ولی بیشتر در مورد ترانس

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

دوست عزیز
در مورد ترانس خدمت شما عرض کنم که سراولیه باید اکثرا به هم راه بدهند و سر ثانویه هم باید به هم راه بدهند ولی سر اولیه نباید به سر ثانویه راه بدهد
در مورد ولتاژ 5 ولت
در خروجی پاور 3 ولتاژ و گراند خیلی بیشتر از بقیه هست
12
5
3.3
هر کدام خازن و سلف و مقاومت و مسیر خود را دارد هر کدام را ندارید کافیست در حالت خاموش با تست بیزری مسیر را پیدا کنید و بعد در حالت روشن ولتاژگیری کنید معمولا دیود ها و خازنهای قسمت ثانویه زیاد خرابی دارند البته در قسمت قدرت پاور هم که خرابی اکثرا با چشم دیده میشه.
شما فرمودید که فن یک دور میزند و بعد ثابت میشود اول چک کنید 12 ولت را دارید یا نه اگه ندارید به سراغ قسمت 12 ولت بروید.
اکثر خرابی های قسمت خروجی همان طور که دوستان اشاره کردند از دیود های شاتکی می باشد.

شاد باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: My_SAEED7

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

اگر با سیم های قرمز و مشکی شورتی دارید بله پاور ایراد دارد من فقط این یکی رو مثال میزنم مابقی هم نباید بوق بزند البته در حالت بیزری
دلیل این شورتی میتونه از دیودهای شاتکی باشه خارج از مدار تست کنید

پایدار باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: My_SAEED7

najaf11

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2013-06-11
289
564
دوست گرامی اگه 5ولت را دارید به احتمال زیاد مسیر 12ولت مشگل دارد سلف دیود وخازن مسیر 12 ولت را چک نمایید:02.47-tranquillity:

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
دوستان عزیز کل مدار از نظر شورتی تست گرفتم و تا وقتی ترانس ها را در نیارم اتصالی وجود داره بقیه قطعات سالم هستند حتی بعد از در آوردن ترانس اتصالی سیم قرمز و مشکی هم از بین میره میدونم وقتی فن میچرخه اتصالی در مدار سیم قرمز هست فقط مشکل من اینجاست چرا همه ی ترانس ها همین مشکل را دارند؟؟

بالا