آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغی چیپ جنوبی مادربرد ASUS P5GV-MX

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
سلام دوستان

یک کیس آوردن و گفتن روشن نمیشه
نظر مشتری: یک مدتی کیبرد خاموش و روشن می شد و دیگه روشن نشد همین اتفاق واسه سیستم افتاد و دیگه روشن نشد

کارهای انجامی: اول که سیستم را آوردن گفتم ببینم پاور سالم هست یا نه که اتو سوئیج را انجام دادم و دیدم پاور روشن شد و سپس دکمه پاور سیستم را زدم و دیدم سیستم هم در کمال تعجب روشن شد گفتم شاید پاور تو شوک بوده و دیگه الان درست شده ولی بعد از چند لحظه دیدم دوباره روشن نمیشه و باید ابتدا اتوسوئیچ و سپس سوئیج کنم

گفتم عیب باید از پاور باشه و ولتاژ گرفتم دیدم ولتاژ استندبای بالاست و رفع این مشکل را انجام دادم

بعد از رفع مشکل وبتاژ استندبای و رفع قلع مردگی پاور گفتم بیام تست کنم و دیدم هنوز مشکل پابرجاست و باید به همون روش قبلی سیستم را روشن کنم و هرکاری کردم پاور درست نشد و مجبور به تعویض پاور شدم

با پاور جدید سیستم به راحتی روشن می شود ولی در صفحه لوگین ویندوز گیر می کند و گفتم شاید سی پی یو داغ می کنه ... با دست شروع به گرما گیری کردم و دیدم دمای سی پی یو و چیپ شمالی عادی و خنک هست ولی چیپ جنوبی به شدت داغ می کنه بطوری که دست تاول می زنه

در زمان خاموشی هم تست گرفتم به شدت چیپ جنوبی داغ می کنه

با بررسی انجام شده متوجه شدم یکی از پایه های یکی از یو اس بی ها به زمین اتصال شده با بررسی های انجام شده دیدم اکثر خازن های روی چیپ شمالی اتصال کوتاه هستند

مسیر را از پایه های یو اس بی دنبال کردم تا به دوتا مقاومت بین یو اس بی و چیپ شمالی افتادم که با برداشتن اونها اتصالی قسمتی از مدار که وجود داشت برطرف شد و خازن های روی چیپ شمالی هم دیگه بوق نمی زننند ولی با کمال تعجب دیدم مقاومت های برداشته شده دست هستند

مقاومت ها را که میزارم دوباره اتصال کوتاهی بر می گرده

کسی از دوستان هست بتونه بگه چطوری اتصالی را پیدا کنم و آیا اتصالی داریم؟

چیپ جنوبی سالم هست یا نه؟ با توجه به اینکه سیستم روشن می شود

گرمای چیپ جنوبی را اصلا نمیشه تحمل کرد حتی زمانیکه خاموشه

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
اگه چیپ جنوبی intel nh82801gb هست سوخته در کل باید SB تعویض بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
خیر چیپ جنوبی بشماره intel fw82801fb

ولی به نظر نمیرسه از چیپ باشه ها چون دستگاه کامل روشن میشه

و اینکه فکر می کنم یک قطعه ای با زمین اتصالی داره نه اتصال کوتاه یک قطعه دارم میگردم ببینم اگر پیدا نشد که چیپه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به حرارت غیر طبیعی که در حالت استندبای هم وجود داره ،و حین بوت نیز هنگ می کند ،معیوب بودن پل جنوبی محتمل هست .به نظر بنده مادربردهایی که از ناحیه پل دچار ایراد می شوند ،صرفه اقتصادی برای تعمیر ندارند .بخصوص در مورد این مادربرد که DDRII هم هست .
موفق باشید .

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
بله به احتمال خیلی زیاد از پل هست با این حال دادم یک نفر دیگه هم نگاه کنه اعلام نظر کرد اینجا مینویسم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

Reza RW

کاربر vip
کاربر
2018-11-24
48
44
31
میبخشید تایپیکو بالا اوردم این چیپ روی یه مادربردی سوخته گیر نمیاد جایگزینی براش وجود نداره ؟ اصلا ممکنه چیپ رو جایگزین کرد ؟
fw82801fb

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
یک عکس از چیپ می توانید بگذارید ؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
میبخشید تایپیکو بالا اوردم این چیپ روی یه مادربردی سوخته گیر نمیاد جایگزینی براش وجود نداره ؟ اصلا ممکنه چیپ رو جایگزین کرد ؟
fw82801fb

برای سوالتون تاپیک بزنید . تو تعمیرات مورد مشابه نداریم .تاپیک جدید با گزارش کامل

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا