آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: خاموش نشدن مادربرد H55M-S2V در ویندوز

رایانوین

کاربر
2014-05-01
76
72
سلام
یک مشکل عجیب روی مادربرد H55M-S2V پیش اومده. مال سه تا user مختلف با قطعات مختلف. نوی ویندوز وقتی Shutdown رو انتخاب می‌کنیم روی همون صفحه میمونه و فنها هم کار میکنند.
بایوس را با آخرین ورژن داخل سایت گیگا آپدیت کردم؛ توی بایوس تغییرات دادم. هیچ تغییری نکرده. کسی تا حالا به این مشکل خورده؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
تو safe mode ببینید خاموش میشه ؟. روی یک هارد ویندوز بریزید بدون نصب درایور ببینید خاموش میشه ؟

رایانوین

کاربر
2014-05-01
76
72
Safe Mode تست کردم نشد؛ باید بدون درایور هم امتحان کنم. هر چند سری آخر یک ویندوز ریختم و درایورها رو از روی درایورپک ریختم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
بدون درایور . درایور پک هم روش درستی برای نصب درایور نیست . خودش باعث مشکل میشه .

• Like

رایانوین

کاربر
2014-05-01
76
72
ببخشید که دیر جواب میدم.
بدون درایور هم مشکل پابرجاست. اما یک نکته عجیب‌تر این‌که زمانی‌که مادربرد بوت میشه با اتصال دو پین پاور سوئیچ سیستم خاموش نمیشه؛ انگار که هیچ دستوری نمیگیره.

• Like

soyel

کاربر vip
vip
کاربر
2014-05-26
141
143
ببخشید که دیر جواب میدم.
بدون درایور هم مشکل پابرجاست. اما یک نکته عجیب‌تر این‌که زمانی‌که مادربرد بوت میشه با اتصال دو پین پاور سوئیچ سیستم خاموش نمیشه؛ انگار که هیچ دستوری نمیگیره.
سلام منظور شما از اتصال دو پین پاور برای خاموش شدن مفهوم نیست.
ولی این ایراد مربوط به پاور سیستم هم میتونه باشه.
سیم سبز پاور روی برد پاور به یک ترانزیستور C945 میره که اگر این ترانزیستور معیوب باشه میتونه باعث چنین مشکلی بشه.
حتما چک کنید من خودم یک بار تجربه داشتم.

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

دوست گرامی مورد شما 3 تا دلیل کلی میتونه داشته باشه
1.ایراد نرم افزاری
2.پاور سیستم
3.آیسی I/O و بایوس و در نهایت چیپ جنوبی دستگاه

در مورد مورد اول میتونه به ریختن رجیستری ویندوز باشه یا اینکه ویروس داشته باشید.
در مورد گزینه ی دوم اگر پاور ولتاژ مورد نظر رو نتونه برای مادربرد تولید کنه باعث دستور کار نکردن مادربرد میشه فرکانس کاری رو نداره
در مورد گزینه ی سوم که ولتاژ های ورودی و خروجی آیسی و چیپ ها رو بگیرید کاملا مشخص میشه
دوست عزیز از صحت سالم بودن خود آیسی بایوس و فایل اطمینان پیدا کنید بعد برید سراغ چیپ

سرافراز باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های کامل دوستان فبررسی باتری بکاپ رو هم مد نظر داشته باشید .با یک نسخه دیگه ویندوز تست کنید .از سلامت پاور اطمینان حاصل فرمائید .
موفق باشید .

بالا