آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی لپ تاپ MSI MS-16GD بعد از خمیرسیلیکون زدن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام دوست عزیز

اگر آیسی I/O رو تعویض کردید الان روی پایه های آن چه ولتاژی رو دارید ؟؟
اگر منبع تغذیه دارید دستگاه را به منبع وصل کنید و جریان دستگاه را بگید تا بتونم کمکتون کنم

شاد باشید

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
متاسفانه تمامی ولتاژها براساس دیتا شیت درست است و تمامی ولتاژها روی برد هم هست جریان کشی هم در مدار نداریم

فقط در حرف آخر i/o یک فرقی هست که براساس دیتا شیت یکیه ولی برای اطمینان منتظرم قطعه جدید به دستم برسه دوباره چک کنم

بعدش فکر کنم باید برم سراغ چیپ

متاسفانه این نوع لپ تاپ ها بسیار کم قطعه است

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

دوست عزیز
یک عکس از 2 سمت مدار بزار
دستگاههای جدید و قدیمی همیشه این مشکل بوده و هست.

موفق باشید

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
متاسفانه تمامی ولتاژها براساس دیتا شیت درست است و تمامی ولتاژها روی برد هم هست جریان کشی هم در مدار نداریم

فقط در حرف آخر i/o یک فرقی هست که براساس دیتا شیت یکیه ولی برای اطمینان منتظرم قطعه جدید به دستم برسه دوباره چک کنم

بعدش فکر کنم باید برم سراغ چیپ

متاسفانه این نوع لپ تاپ ها بسیار کم قطعه است

سلام

اگر ولتاژها درست است و همچنان سوئیچ نمی شود یکبار بایوس بزنید اگر نشد پایه های ای او را بدقت بررسی کنید که درست لحیم شده باشند

بنده برای این مهم از یک سوزن استفاده میکنم بدین ترتیب که سوزن را به پایه های ای او میکشم هر پایه ای که ازاد باشد خم می شود وگرنه تغییر نمی کند برای تعویض io مهارت زیادی لازم است که باید طی سالیان دراز کسب شود

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
این سری از لپ تاپ ها دارای فریم ور و بایاس است بدین صورت که ولتاژهای مورد نیاز روی پایه های فریم ور قرار دارد و روی پایه های بایاس ولتاژی نیست و بعد از سوئیچ روی پایه های بایاس ولتاژ میاد بر سر قرار دادن i/o هم مهارت کافی در برداشتن و گذاشتن قطعه دارم و معمولا دقایقی را برای چک کردن اینکه پایه ها درست هست یا نه می گذارم کدوم ولتاژهای i/o مورد نظرتون هست آخه پایه هاش درسته و من براساس دیتا شیت نگاه کردم ولتاژهایی که باید باشه درست است. و یکی از دوستانم که تو شهری دیگری است این مدل لپ تاپ را دارند و ولتاژهای قسمت های مدار را که تست می کردیم همه درست بودند فقط نکته ای که میمونه اینه که باید i/o را عوض کنم بعد برم سراغ چیپ و اگر نشد به احتمال زیاد مادربرد لپ تاپ را بد جدا کردن و لحیم سردی در قسمت های وسطی برد بودجود آمده نمی دونم خیلی اتفاق جالبیست!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

شما همان کارها رو انجام بدید در ضمن دوست عزیز اگر قطعی در مدار به وجود اومده باشه خیلی راحت پیدا نمیشه مگر اینکه فقط یه قسمت از کار بیفته و مدار صحیح روشن بشه و مثلا درایوری مثل صدا و ... درست نصب نشود.
از اونجایی که شما خودتون حرفه ای هستید نیازی نیست بخوام ابتدایی توضیح بدم.
در ضمن موقع کار کردن یه حرارت یکدست روی کل برد بدید تا از نطر لحیم سردی تا آنجایی که میشه کم کنید.
فقط پرتاب باد رو کم کنید قطعه ای موقع هیت دادن از روی برد جدا نشه که بشه دردسر براتون.
مگر اینگه لحیم سردی زیر چیپ ها باشه که اون موقعه فقط باید ریبال کنید.
در رابطه با بایوس بله حق با شماست خب الان بعضی از دستگاههایی که اومده سیستمشون یکمی فرق کرده.

اقدامات رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید.

سربلند باشید

آخرین ویرایش:

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
بعد از تعویض I/o و مطمئن شدن از صحت این قطعه چیپ گرافیک را ریبال شد و آ

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
تاپیک قفل میشه . ممنون بابت اعلام نتیجه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا