آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی لپ تاپ MSI MS-16GD بعد از خمیرسیلیکون زدن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
سلام دوستان

یکی از همکاران لپ تاپ فوق را باز کرده و سیلیکون زده بعد از بستن دوباره دستگاه دیگه روشن نشده

ولتاژها همه هست و دستگاه سوئیچ نمیشه و حتی شارژر هم می زنیم هیچ چراغ LED روشن نمی شه

فقط وقتی سوئیج را می زنیم یک لحظه خیلی کوتاه یکی از چراغ های LED بصورت خیلی کمرنگ روشن و خاموش میشه

مدار از نظر اتصالی چک شده مشکلی نداره

کارهای انجامی:
آپدیت فریم ور و بایاس
لحیم سردی I/o و چک کردن نداشتن مشکل اتصالی

دوستان اگر بتونند دیتا شیت این قطعات هم بهم بدن ممنون میشم

I/O :
ene
KB3930F B1
HH-N948N
ACA140305

دومین قطعه
ANALOGIX
ANX1122
1402
A895AB

کلا دوتا آی سی هست

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
از چه نوع خمیر سیلیکونی استفاده شده ؟ اگر از خمیر سیلیکون بر پایه فلزات مثل آلمینیوم یا نقره استفاده شده باشه . به شدت به دستگاه آسیب میزنه . شما برد با تینر 20000 کاملا شستشو بدید . حداقل 5 ساعت بگذارید خشک بشه .

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
از نظر خمیر سیلیکون اوکی هست و همیشه از هم این نوع استفاده میشه برد هم شستشو داده شده

KB3930F B فکر نمی کنم کیبرد کنترل باشه باید I/o باشه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دیتاشیت میگه کیبرد کنترلر .

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
میشه گفت تقریبا ولتاژ 5 ولت را نداره البته روی پایه های ال ای دی های کوچیک داره

دوستان یکی از آی سی های تغذیه ولتاژ نداره و نمیشه پیدا کرد که مسیرش کجاست

روی گیت بعضی از ترانزیستورها هم ولتاژ نیست اون هم نمیشه پیدا کرد کجا میره مسیرش

اون قطعه هم باید I/O باشه چون قطعه ای دیگه ای نیست مگر اینکه مجمتع داخل چیپ باشه

کلا فکر می کنم مشکل در تغذیه باشه یک جایی قطعی پیدا کرده حالا دوستان نظری دارند که بشه پیدا کرد؟

منظور این جمله را هم نفهمیدم """"اون یکی هم مفسر displayport به lvds هست""""" ؟ ----> منظورتون همون قطعه ای که اطلاعات را به مانیتور میفرسته؟

آخرین ویرایش:

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
دوستان IC ene همون I/o هست فقط اگر دوستان می تونند یک نگاه به دیتا شیتی که مدیر گذاشته نگاه کنند و بگن پایه های 25 و 26 خروجی هستند و باید ولتاژ داشته باشند؟ می خوام عوضش کنم فکر کنم خرابه

afgsg

کاربر
2014-12-03
13
3
اغلب این مشکلات برای استفاده نکردن از دستبند ضد الکتریسیته هست .ic های برد خصوصا بایوس به الکتریسیته حساس هستند .ترجیحا باید قبل از باز کردن باطری cmos رو در بیارید .

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
دوستان IC ene همون I/o هست فقط اگر دوستان می تونند یک نگاه به دیتا شیتی که مدیر گذاشته نگاه کنند و بگن پایه های 25 و 26 خروجی هستند و باید ولتاژ داشته باشند؟ می خوام عوضش کنم فکر کنم خرابه

سلام

اگر هنگام باز کردن دستگاه باتری یا شارژر به دستگاه متصصل باشد نباید کیبرد یا lcd را جدا کنید بررسی کنید که این اتفاق نیوفتاده باشد

وگرنه باید io عوض کنید شک بنده در این مورد بیشتر است اتصالی در ولتاژ 5 ولت گواه این عرض بنده است

سلفهای مدار 5 و 3.3 را از مدار خارج کنید ببینید ایا 5 ولت بر سر سلف هست یا نه ؟

اگر بود پس اتصالی بعد از تغذیه است که باید بررسی شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا