آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر در لب تاپ E1-572

jazabeh2000

کاربر
2009-09-01
10
6
سلام دوستان عزیز
لب تاپ من چند بار بعد استفاده وقتی که خاموش کردم موقع روشن کردن دوباره روشن میشد فن و چراغ هارد همه روشن میشد ولی تصویر استارت بایوس که مینوشت acer شاید 10 دقیقه طول میکشید میومد . دفعات بعد مدتش زیاد شد شاید به چند ساعت میکشید تا بیاد acer اول موقع روشن شدن ولی دفعه آخر خاموش کردم روشن میشه ولی دیگه اصلا نمیاد نوشته acer که بعدش بخواد بره وارد محیط ویندوز بشه. یعنی بنظر من اصلا بایوسش بالا نمیاد.
دوستان من چون دسترسی ندارم به تعمیرکاران آیا راهی هست بشه درستش کنم خودم .
مدل لب تاب هست Acer Aspire E1-572

مشخصات روی مادربرد که نوشته
V5WE2 LA-9532P
REV: 1.0
2013.03.28
Made in China

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
دوست عزیز چون شما وسایل لازم برای این کار را ندارید کار سختی است . بهتر است به یک تعمیر کار مراجع کنید چون شما به پروگرام نیاز دارد . شما یرای تست رم باید یک رم دیگر داشت باشد .و امکان دارد با یک اشتباه دیگر ارزش تعمیر لپ تاب نباش اگر باز خواستی خود شما این کار را انجام بدهید ما در خدمت شما هستم

jazabeh2000

کاربر
2009-09-01
10
6
سلام دوست گرامی
من در حال حاضر در دانمارک هستم و اینجا هزینه تعمیرات تقریبا معادل خرید نو همون لب تاپ تموم میشه. بخاطر همین گفتم خودم سعیمو بکنم اگر تونستم درست کنم که بهتر، اگرم نشد که به ناچار باید یه نو تهیه کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید به صورت قدم قدم که بتونم درستش کنم البته اگه برنامه یا فایلهای بایوس لازمه هست ممنونتون میشم در همین پست قرار بدید .
یک دنیا سپاسگذارم.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در اولین قدم هارد و DVD رو از لپ تاپ جدا کرده و سیستم رو روشن کنید و ببینید تغییری حاصل می شه یا خیر .اگر 2 تا رم دارید ،رم ها رو جدا کرده و پس از تمیز کردن اسلات رم ،رم ها رو بصورت تکی وصل کنید .باتری بکاپ رو تست و در صورت افت ولتاژ تعویض نمائید .با وصل کردن به مانیتور دیگه از طریق پورت VGA تست کنید آیا تصویر روی مانیتور دارید یا خیر .اعلام نتیجه بفرمائید .تمامی مراحل جدا کردن سخت افزار باید زمانی انجام گیرد که باتری و شارژر به لپ تاپ وصل نیستند .
موفق باشید .

jazabeh2000

کاربر
2009-09-01
10
6
سلام دوست عزیز
من اینهارو که فرمدوید چک کردم ولی باز تغییری حاصل نشد آیا راه دیگری هست برای درست شدن لب تاپ.
میشه با فایل بایوس که از طریق فلش ریکاروی میشه کاری انجام داد . من چندتا کلیپ دیدم تو یوتیوب که مشکل مشابه من را داشتن و ریکاروی کردن با فلش مموری .
ولی نیاز به فایل اصلی بایوس هست .ممنون میشم راهنمایی کنید.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز
من اینهارو که فرمدوید چک کردم ولی باز تغییری حاصل نشد آیا راه دیگری هست برای درست شدن لب تاپ.
میشه با فایل بایوس که از طریق فلش ریکاروی میشه کاری انجام داد . من چندتا کلیپ دیدم تو یوتیوب که مشکل مشابه من را داشتن و ریکاروی کردن با فلش مموری .
ولی نیاز به فایل اصلی بایوس هست .ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز،برای اینکه بتوانید از طریق فلش یا مدیای دیگری بایوس رو آپدیت کنید نیاز هست که دستگاه بالا بیاد تا بتونید از طریق داس یا ویندوز اینکار را انجام دهید،ضمن اینکه درحال حاضر شما نیاز دارید که بایوس را پروگرم نمایید ، نه آپدیت.
راجع به هزینه تعمیرات که فرمودید،برام جالبه ،اینجا هزینه تعمیر اگه نگیم چندتا نون اما نهایتا یک کیلو گوشت میشه! :) (طنز تلخ)
موفق باشید

آخرین ویرایش:

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
با سلام

زمانی که دستگاه هنگ میکنه سریع نرید سراغ بایوس دستگاه
اول از همه رم ها رو تعویض کنید
دوم با یک هارد دیگه تست کنید
سوم بدون باتری دستگاه را روشن کنید
چهارم اگه لپ تاپ تصویر نمیده میتونه از چیپ گرافیک یا فلت دستگاه هم باشه یا شاید هم I/O.
در این مدل خرابی بایوس خیلی کم پیش میاد.
بایوس رایت کردن در صورتی که بتونید بکاپی قبلش تهیه کنید
خوبه در غیر اینصورت باید دنبال فایل اصلی هم باشید.
چون من در این مورد خرابی بایوس خیلی کم دیده ام.

تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

موفق باشید

jazabeh2000

کاربر
2009-09-01
10
6
سلام دوستان و ممنونم از کمکتون
باطری و هارد و همچنین رم چک کردم مشکلی نداشت از طریق کابل مانیتورم چک کردم تصویر نمیده . قبلا که روشن کردم چند دقیقه طول میکشید تا بوق کوچیک میخورد و بایوس دستگاه راه میفتاد و نوشته ایسر ظاهر میشد و سیستم میومد سریع بالا و لی هر دفعه که خاموش میکردم بعد کارم دفعه بعد بیشتر طول میکشید تا همون بوق بخوره تا بایوسش بیاد بالا و نوشته ایسر بیاد رو صفحه بعد دیگه این آخریا شاید 2 یا 3 ساعت طول میکشید تا بوق بخوره و روشن بشه حتی من چند روز خاموش نکردمش ولی یه دفعه حواسم نبود خاموشش کردم دیگه نیومد بالا مثل همیشه روشن میشه چراغ هارد روشنه فنشم کار میکنه و دیگه اون بوق نمیخوره که بایوسش راه بیفته نوشته ایسر بیاد رو صفحه. من تو یوتیوب چندتا نمونه دیدم که دقیقا همین مشکل رو داشت درست مثل برای من . اونا برنامه بایوس رو از زیپ خارج کردن ریختن رو فلش که با فرمت fat 32 بود بعد باطری رو خارج کردن و لب تابو روشن کردن و دکمه فکر کنم Esc +Fn نگه داشتن بعد کمتر از 6 ثانیه نوشته ایسر اومد و شروع کرده به ریکاوری شدن بایوس . من رفتم سایت ایسر فایل بایوس مدل خود لب تاپ رو دانلود کردم همین کارو کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد مطمئنم یه جای کارو اشتباه انجام میدم یا فایل بایوس درست نیست چون تو یوتیوب فایلش با پسوند rom بود ولی فایلی که من گرفتم از تو سایت همچین پسوندی توش نبود . باز اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید یا فایل اصلی بایوس رو دارید ممنون میشم برام بزارید که یه بار تستش کنم
ممنون و سپاسگذارم

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه
با درود .شما برای اینکه بایوس رو آپدیت کنی احتیاج هست لپ تاپ شما روشن شه و وارد محیط سیستم عامل بشه.اما الان تصویرنمیده شما با دست روی چیپ های دستگاه فشار بیاورید ودرهمون حالت دستگاه رو روشن کنید ببینید تصویر میاد.

Sent from my SM-J110H using Tapatalk

بالا