آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

يك UPS خانگي براي كامپيوتر شما ( جالب )

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام :
براي كامپيوتر خود يك ups بسازيد ....24 ولت به 220 ولت پله اي (سينوسي )
صد در صد عملي تست شده و با قطعات معمولي موجود در بازار
براي حفظ كيفيت نقشه ها فايل زيپ اپلود ميكنم دريافت كنيد .
با تشكر.
موفق باشيد .

پیوست‌ها

8225

کاربر
2008-02-27
5
33
با سلام
من اين مدار را ساختم و به دو مشكل بر خوردم اول دو نقشه با هم فرق دار دوم دو تريستور 2n3773 چگونه در مدار قرار ميگيرد؟؟؟ سوم من ترانس كاهنده 220ولت به 12 ولت دارم آيا به جاي ترانس افزاينده كار ميكند ؟؟؟چهارم توان جروجي ترانس من 8آمپر ميباشد من چند آمپر ميتوانم از اين ترانس بگيرم؟؟؟؟ پنجم اگر ورودي مدار را 12 ولت بدهيم كار ميكند ؟؟ ششم ورودي 3ولت مدار براي راه اندازي مدار ميباشد آيا ميشود از يك ترانس 3 وات جدا استفاده كرد لطفا جواب مرا بدهيد با كمال تشكر از شما :confused::confused::confused::confused::confused:

BEBETO

کاربر
2008-01-22
37
86
با سلام
من برای دفتر ارتباط خدماتی به دستگاه ups نیاز دارم
من میخوام موقعی که برق رفت برای 4 کامپیوترکه مانیتور ال سی دی دارند که یکی از کانپیوتر ها به خط دیتا وصل است(روترو..)وبه کامپیوترها هم 2 تا پرینتر وصل است<<برق داشته باشم
چون با این اوضاعی که برق ایران داره خیلی مهمه که همچین دستگاهی داشته باشم تا اطلاعات کانپیوترها پاک نشه؟؟
من به سایت www.opti-ups.com رفتم و 3 نوع ups هست که
1-stanby ups
2-line interactive ups
3-on line ups
من نمیدونم فرقشون چیه؟؟؟
اگه لطف کنید راهنمایی کنید که برای کار من کدوم مدل بدردم می خوره ممنون میشم؟؟؟(اصلا فرقشون چیه؟؟)
و کلا پیشنهاد اساتید برای این مشکل من چیه؟؟چه مدلی بهتره بگیرم؟؟؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام
من اين مدار را ساختم و به دو مشكل بر خوردم اول دو نقشه با هم فرق دار دوم دو تريستور 2n3773 چگونه در مدار قرار ميگيرد؟؟؟ سوم من ترانس كاهنده 220ولت به 12 ولت دارم آيا به جاي ترانس افزاينده كار ميكند ؟؟؟چهارم توان جروجي ترانس من 8آمپر ميباشد من چند آمپر ميتوانم از اين ترانس بگيرم؟؟؟؟ پنجم اگر ورودي مدار را 12 ولت بدهيم كار ميكند ؟؟ ششم ورودي 3ولت مدار براي راه اندازي مدار ميباشد آيا ميشود از يك ترانس 3 وات جدا استفاده كرد لطفا جواب مرا بدهيد با كمال تشكر از شما :confused::confused::confused::confused::confused:

با سلام :
دوست عزيز:
اولا نقشه ها هيچكدوم از همديگر فرقي ندارند در اين مورد مشگل خود را واضحتر بيان كنيد در خدمت باشم .
دوما دو تا قطعه 2n 3773 بكار رفته در مدار ترانزيستور هستند و تريستور نيستند كه روي يك ورق الومينيومي (هيت سينك نصب شده و سر سيم پايه هاي ان در برد مدار چاپي و راهنماي نصب قطعات دقيقا مشخص شده است .
سوما ترانس يم مبدل مي باشد و تقريبا همه جا مي تونيد به عنوان كاهنده يا افزاينده استفاده كنيد (به ولتاژ و امپر مجاز هر طرف از ورودي و خروجي ترانس دقت كافي داشته باشيد ) .
رابعا يك ترانس كاهنده با خروجي 12 ولت و 8 امپر تواني معادل 96 ولت امپر دارد كه در صورت استفاده وارون (افزاينده ) همان قدرت را بايد در نظر بگيريد يعني اگر 12 ولت به ورودي ان بدهيد حداكثر كسري از يك امپر توان مي تونيد دريافت كنيد (صرف نظر از اتلاف انرژي ) حالا خودتان دقيقتر مي تونيد محاسبه كنيد و هر چي جواب گرفتين حدود 10 در صد هم اتلاف انرژي به ان اضافه يا از ان كم (در صورت وارون ) كنيد .
خامسا با توجه به استفاده كردن مدار از يك رگولاتور استفاده از 12 ولت در منبع توليد نوسان ايراد چشمگيري به وجود نمي اورد ولي خروجي شما از 220 به حدوداي 110 ولت كاهش يافته و توان نامي مدار به نصف كاهش مي يابد .
سادسا در صورتي ميتوان از يك ترانس جداگانه بجاي 3 ولت استفاده كرد كه ترانس فوق از خروجي 220 ولت اين مدار تغذيه شود ( يكي از محاسن و ايده هاي اين مدار وجود همين ولتاژ 3 ولتي از خروجي به ورودي كنترلي (فيدبك ) ميباشد هرچه اين ولتاژ وابسته تر به خروجي باشد كيفيت كنترلي مدار بهتر خواهد بود) .

پيشنهاد من به اين دوست خوبم اينست كه سايز و اندازه مدار چاپي و راهنماي جاگزاري قطعات را در يك اندازه مناسب پرينت كرده و دقيقا بر روي هم منطبق داده و از روي ان مدار چاپي را تهيه نماييد در اين صورت خواهيد ديد كه هيچ مورد و مشگلي نخاهيد داشت اين مدار تست شده و چند وقتي است كه بدون مشگل و دغدغه كار ميكند .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام
من برای دفتر ارتباط خدماتی به دستگاه ups نیاز دارم
من میخوام موقعی که برق رفت برای 4 کامپیوترکه مانیتور ال سی دی دارند که یکی از کانپیوتر ها به خط دیتا وصل است(روترو..)وبه کامپیوترها هم 2 تا پرینتر وصل است<<برق داشته باشم
چون با این اوضاعی که برق ایران داره خیلی مهمه که همچین دستگاهی داشته باشم تا اطلاعات کانپیوترها پاک نشه؟؟
من به سایت www.opti-ups.com رفتم و 3 نوع ups هست که
1-stanby ups
2-line interactive ups
3-on line ups
من نمیدونم فرقشون چیه؟؟؟
اگه لطف کنید راهنمایی کنید که برای کار من کدوم مدل بدردم می خوره ممنون میشم؟؟؟(اصلا فرقشون چیه؟؟)
و کلا پیشنهاد اساتید برای این مشکل من چیه؟؟چه مدلی بهتره بگیرم؟؟؟

با سلام :
دوست عزيز نوع عملكرد يك ups به قدرت ان بستگي ندارد شما دو مورد را در يك سوال خلاصه كرده ايد كه پيشنهادات من اينست :
شما بايد ابتدا قدرت لازم مصرفي خود را دقيقا در نظر بگيريد ( با تعاريفي كه در مصرف خود عنوان نموديد حدود 8 كيلو وات براورد مي شود).
حالا بستگس به هزينه هاي تخصيصي شما به اين پروژه دارد كه از سه نوع ياد شده كدوم را انتخاب كنيد كه بطور اختصار فرق اين سه نوع را براتون تشريح ميكنم :
[hide]نوع اول :
در اين نوع ups شما در حالت اماده باش مي باشد كه با قطع برق بايد كليد استارت دستي زده شود تا جريان خروجي ان مصارف شما را تامين كنند . (پرتابل هم ميگويند )
نوع دوم :
در اين نوع معمولا اينورتر شما در شرايط عادي خاموش و برق شهر را به مدار مصرف شما ميرساند و در حين حال باتري هاي خود را در حالت شارژ نگهداري ميكند كه با قطع برق با توجه به طرح ان در يك زمان كوتاهي اينورتر استارت كرده و برق مصرفي دستگاه هاي شما تامين ميكند عيب اين نوع در اين است كه امكان دارد در همون لحضه كليد زني براي يك مدت كوتاهي دستگاه هاي شما خاموش شود (البته نوع مصرفي و دستگاه زير بار هم شرط مي باشد مثلا كامپيوتر و تلويزيون و.... اين قطعي كوتاه را با دشارژ خازن هاي داخلي جبران ميكنند ولي پرينتر و محافظ هاي برقي همين لحظه قطعي را سنسور كرده و دستگاه زير بار را خاموش خواهد كرد .
نوع سوم (ايده ال ) : در اين نوع اينورتر شما پيوسته فعال ميباشد يعني با وجود برق شهر همزمان از يك طرف با برق شهر باتري ها را در حالت شارژ كامل نگهداري كرده و همچنين از همون ولتاژ باتري هم اينورتر استفاده كرده و برق مصرفي شما را پيوسته تامين ميكند با قطع برق شهر در خروجي اين مدل ها اصلا قطعي احساس نشده (چون از ولتاژ باتري استفاده ميكند ) و برق به صورت دايم و بدون پرش و نوسان به دستگاه هاي مصرفي ميرسد اين نوع ups ها چند حسن دارند كه مهم ترين ان وجود ولتاژ ثابت و بدون نوسان و عاري از هر نارسايي دستگاه هاي شما را تغذيه ميكند . لحظه كليد زني سويچينگ براي دستگاه هايي چون كامپيوتر و تلويزيون و... و كلا دستگا هايي كه در ورودي تغذيه خود از سيستم منابع سويچينگ استفاده ميكنند خيلي خطر ناك مي باشد ( هر دستگاه معمولا در لحظه استارت حدود 40 امپر براي لحظه كليد زني به جريان نياز دارد ) كه در اين نوع اين مشگل چاره سازي شده است . (رفع عيب سيستم نوع اول ) [/hide]
با تشكر .
موفق باشيد .

8225

کاربر
2008-02-27
5
33
با سلام
منظرمن از دونقشه اين بود كه نقشه اول شكل مدار چاپي و راهنماي نصب قطعات ميباشد و نقشه دوم راهنماي ولتاژ ونصب ترانس و تعداد آي سي و ... ميباشد در نقشه اول تراتزيستور 2n3773 و دو ديود 1n5404وجود ندارد ولي در نقشه دوم در نقشه دوم شكل آن كشيده شده است قبل از ترانسفورمانور و بعد از مقاومت 220اهم 1w اگر ميشود مرا راهنمايي كنيد

8225

کاربر
2008-02-27
5
33
با سلام
منظرمن از دونقشه اين بود كه نقشه اول شكل مدار چاپي و راهنماي نصب قطعات ميباشد و نقشه دوم راهنماي ولتاژ ونصب ترانس و تعداد آي سي و ... ميباشد در نقشه اول تراتزيستور 2n3773 و دو ديود 1n5404وجود ندارد ولي در نقشه دوم در نقشه دوم شكل آن كشيده شده است قبل از ترانسفورمانور و بعد از مقاومت 220اهم 1w اگر ميشود مرا راهنمايي كنيد :confused::confused::confused:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام
منظرمن از دونقشه اين بود كه نقشه اول شكل مدار چاپي و راهنماي نصب قطعات ميباشد و نقشه دوم راهنماي ولتاژ ونصب ترانس و تعداد آي سي و ... ميباشد در نقشه اول تراتزيستور 2n3773 و دو ديود 1n5404وجود ندارد ولي در نقشه دوم در نقشه دوم شكل آن كشيده شده است قبل از ترانسفورمانور و بعد از مقاومت 220اهم 1w اگر ميشود مرا راهنمايي كنيد :confused::confused::confused:
با سلام :
عزیزم پست قبلی شما را رویت کرده بودم ولی فکر کردم که با خواندن دقیق پاسخی که گذاشته ام متوجه و مشگلتون حل شده که با دیدن پست جدید تکراری شما دوباره پاسخ قبلی را تکرار میکنم :
دوما دو تا قطعه 2n 3773 بكار رفته در مدار ترانزيستور هستند و تريستور نيستند و همراه دو دیود فوق روي يك ورق الومينيومي (هيت سينك نصب شده و سر سيم پايه هاي ان در برد مدار چاپي (E-B ) و راهنماي نصب قطعات دقيقا مشخص شده است .
امیدوارم دیگه مشگلی نداشته باشید .

با تشکر .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
من یه یو پی اس inform مدل gaurd 2000 lcd خریدم
تو کانالوگش نوشته پرینتر لیزری نباید بهش وصل بشه؟؟
چرا؟؟؟
با سلام :
دوست عزيز اگر همون كاتالوگ را كامل مطالعه كنيد حتما دليل عدم استفاده ...... ها را سازنده ان در كاتالوگ توضيح ميدهند اگر مشگلي داريد كاتالوگ را اپلود كنيد تا در خدمتون باشيم .
با تشكر.
موفق باشيد .

بالا