آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن پورت LAN در مادربرد گیگابایت مدل : GA-8I945GZME-RH

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
سلام و خسته نباشید

یه مادربرد گیگابایت هستش مدل GA-8I945GZME-RH که Lan کار نمیکنه . مشکل ویندوز نداره . خود پورت Lan رو بررسی کردم ظاهری مشکل خاصی نداشت .

آی سی Lan ولتاژی که براش میرفت رو از کنار خازن ها و مقاومت های اطراف آی سی اندازه گرفتم که به نظرم درست نیست .

ولتاژ ها : 1/7 2/5 (دو تا) 3/3 ( دو تا ) چند تا ولتاژ 1/6 هم داشتیم . در صورتی که در آی سی Lan باید دو ولتاژ 12 و 5 ولت رو در پایه ها داشته

باشیم

یک آی سی ایپرام کنار آی سی Lan بود که ATMEL 24C08 شماره اش بود . ولتاژ دو سه تا از پایه هاش 3/3 بود .

به نظرتون آی سی Lan خراب شده یا ایراد از قطعاتی هست که ولتاژ آی سی رو تامین میکنند ؟

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام و خسته نباشید

یه مادربرد گیگابایت هستش مدل GA-8I945GZME-RH که Lan کار نمیکنه . مشکل ویندوز نداره . خود پورت Lan رو بررسی کردم ظاهری مشکل خاصی نداشت .

آی سی Lan ولتاژی که براش میرفت رو از کنار خازن ها و مقاومت های اطراف آی سی اندازه گرفتم که به نظرم درست نیست .

ولتاژ ها : 1/7 2/5 (دو تا) 3/3 ( دو تا ) چند تا ولتاژ 1/6 هم داشتیم . در صورتی که در آی سی Lan باید دو ولتاژ 12 و 5 ولت رو در پایه ها داشته

باشیم

یک آی سی ایپرام کنار آی سی Lan بود که ATMEL 24C08 شماره اش بود . ولتاژ دو سه تا از پایه هاش 3/3 بود .

به نظرتون آی سی Lan خراب شده یا ایراد از قطعاتی هست که ولتاژ آی سی رو تامین میکنند ؟

کریستال کنار چیپ لن رو تعویض کنید ببینید درست میشه .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
کریستال کنار چیپ لن رو تعویض کنید ببینید درست میشه .

سلام

کریستال رو تعویض کردم ایراد برطرف نشد . با اتصال مادربرد به مودم ADSL با پورت Lan چراغ Lan مادربرد اصلا روشن نمیشه .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام

کریستال رو تعویض کردم ایراد برطرف نشد . با اتصال مادربرد به مودم ADSL با پورت Lan چراغ Lan مادربرد اصلا روشن نمیشه .

چیپ شبکه رو تعویض کنید . یک عکس واضح هم از اون محدوده بگذارید.

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
سلام دوست گرامی

مسیر ورودی های ولتاژ به ای سی LAN رو چک کنید اگه ولتاژ کم میاد مشخص میشه از تغذیه مشکل داره و یا قطعات سر راهی در غیر اینصورت خود ای سی
LAN مشکل داره.

پیروز باشید.

بالا