آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شات دان نشدن لپ تاپ بعد از نصب دانلود منیجر

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,667
دوستان ما امروز مشتری این بخش شدیم . یکی از فامیلها لپ تاپی برام اورد خودش زیاد سر در نمیاره . نرم افزار idm همون دانلود منیجر رو نصب میکنه شات دان شدنش بیشتر از 2 ساعت طول میکشه همین که نرم افزار رو پاک میکنی تو 20 ثانیه شات دان یا ریستار میشه دوباره نصب میشه داستان همونه .دوستان مشکل از چی میتونه باشه

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,667
دوستان کسی راهی نداشت برای این مشکل

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
شما وقتی IDM نصب می کنید فقط shutdown به مشکل بر میخوره ؟ یعنی سرعت سیستم هیچ تغییری نمیکنه؟ پروسه ها رو چک کنید ببینید در حالتی که IDM نصب هست مقدار مصرف CPU روی چه عددی هست و چقدر بالا و پایین می شود.

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
400
1,107
خوزستان
دوست عزیز سیستم عامل چی هست ؟ و همینطور ورژنهای دیگری از این نرمافزار هم تست کردید اگر تست کردید و باز هم با همین مشکل مواجه شدید باید این سیستم عاملو عوض کنید پیشنهاد میکنم از ویندوس 10 استفاده کنید از همه لحاظ من اینو پیشنهاد میکنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.l.a

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,667
شما وقتی IDM نصب می کنید فقط shutdown به مشکل بر میخوره ؟ یعنی سرعت سیستم هیچ تغییری نمیکنه؟ پروسه ها رو چک کنید ببینید در حالتی که IDM نصب هست مقدار مصرف CPU روی چه عددی هست و چقدر بالا و پایین می شود.

اره سرعت مشکلی نداره . فقط ریستار کردن و شات دان اینجوره ورژنهای قدیمی هم تست کردم فایده نداشت

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,667
دوست عزیز سیستم عامل چی هست ؟ و همینطور ورژنهای دیگری از این نرمافزار هم تست کردید اگر تست کردید و باز هم با همین مشکل مواجه شدید باید این سیستم عاملو عوض کنید پیشنهاد میکنم از ویندوس 10 استفاده کنید از همه لحاظ من اینو پیشنهاد میکنم.

ویندوز 7 64 بیت اورجینال . فعلا قصد تغیر ویندوز نداره از ورژنهای قدیمی هم استفاده کردم فایده نداشت

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
جالبه چون من تو سایت های خارجی خیلی گشتم و کسی چنین مشکلی هیچ جا عنوان نکرده. وقتی شات دون میزنید اون موقع شما task manager رو باز کنید و ببینید درصد cpu میره بالا یا باز هم نرمال هست. و بعد از چند لحظه که چک کردید پروسس IDM رو end task کنید ببینید بعد از اینکار فوری خاموش میشه یا باز هم همچنان زمان باید سپری بشه تا خاموش بشه؟

h.l.a

مدیر تعميرات خودرو
مدیر تالار
2011-03-26
423
1,667
با بستن پروسس IDM رو end task مشکل درست شد . ایراد از چی میتونه باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
حتما میدونید که IDM سرویسی داره که شات دون سیستم را کنترل میکنه. یعنی شما می تونید زمان بندی کنید که بعد از یک تایم خاص یا بعد از اتمام دانلود سیستم شات دون شود. سیستم عامل شما با این سرویس مشکل داره و با هم تداخلی ایجاد میشه. این مسئله میتونه مربوط به تداخل برنامه ای یا خراب بودن سیستم عامل شما و یا نهایتا خراب بودن IDM برگرده.

اگر نمیخواین سیستم عامل را مجدد نصب کنید ابتدا نرم افزار IDM را با نرم افزاری مثل your uninstaller pro به صورت کامل با انتخاب گزینه (safe) حذف نمایید تا تمامی سرویس های آن حذف شود. سپس آخرین نسخه IDM را از یک سایت معتبر دانلود کنید و قبل از اینکه آن را کرک کنید یک بار تست کنید که سیستم به درستی خاموش میشه یا نه!

در تنظیمات دانلود منیجر هم دقت کنید تمامی تنظیمات مربوط به زمان بندی غیر فعال باشد.

ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.l.a

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
درود

از نسخه ای که در امضای بنده هست استفاده کنید ، ببینید مشکل حل میشه ؟

بالا