آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریست شدن سیستم با مادر برد giga مدل ga-8i865p قبل از بالا امدن ویندوز

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

سیاوش222

کاربر
2013-10-27
56
54
پاسخ : ریست شدن سیستم قبل از بالا امدن ویندوز

اگر قبل از بالا اومدن ویندوز سیستم ریست بشه .
ریست شدن کامپیوتر شماکلا سخت افزاری هستش ولی دلایل مختلفی برای ریست شدن هست .
اگر مدل سخت افزار ها رو داشته باشین بهتر می تونم کمکتون کنم.
ولی در کل
ریست شدن چند عامل اصلی داره
اگر پاور ولتاژ کامل رو به پردازنده نرسونه
مموری یا همان رم نتونه کامل فایل هارو لود کنه یا پهنای باند کافی برای نوشتن و خواندن فایل های سیستمی رو تامین نکنه
درجه حرارت پردازنده بیشتر 100 درجه سانتی گراد باشه یا در اصتلاح فن سی پی یو مشکل داره.
در برخی مواقع درایو لتر یا همان ترتیب درایو C , d و غیره به ترتیب نباشد که در این صورت صفحه آبی ایرور سخت افزاری مشخص میشه.
در هر صورت بهتره رم عوض کنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

hamidkingz

کاربر
2014-12-14
32
54

یکبار نیز با برنامه HDD Regenerator رو دانلود کنید و بزنید روی یک CD و بذارید تو کیس تحت Dos اجرا میشه اتوماتیک خودش

این برنامه بد سکتور گیری میکنه

منتظر نتیجه هستیم

اگر قبل از بالا اومدن ویندوز سیستم ریست بشه .
ریست شدن کامپیوتر شماکلا سخت افزاری هستش ولی دلایل مختلفی برای ریست شدن هست .
اگر مدل سخت افزار ها رو داشته باشین بهتر می تونم کمکتون کنم.
ولی در کل
ریست شدن چند عامل اصلی داره
اگر پاور ولتاژ کامل رو به پردازنده نرسونه
مموری یا همان رم نتونه کامل فایل هارو لود کنه یا پهنای باند کافی برای نوشتن و خواندن فایل های سیستمی رو تامین نکنه
درجه حرارت پردازنده بیشتر 100 درجه سانتی گراد باشه یا در اصتلاح فن سی پی یو مشکل داره.
در برخی مواقع درایو لتر یا همان ترتیب درایو C , d و غیره به ترتیب نباشد که در این صورت صفحه آبی ایرور سخت افزاری مشخص میشه.
در هر صورت بهتره رم عوض کنی

عذر میخوام در جواب شما دمای پردازنده هم صحیح ایضا نظرم همین هم هست
چون ایشون فرمودن قدیمی هست احتمالا خیلی وقت هم هست باز نشده و خمیر سیلیکئن خشک شده
و حتی رادیات فن خاک گرفته

اما سایر موارد رو فسخ میکنم مثل جا ب جا بوودن نام درایو ! ربطی نداره

بقیشم کم احتمال میدم اتفاق میوفته

آخرین ویرایش توسط مدیر:

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب

ممنون از همتون ولی هارد دیگه ای جایگزین کردم باز هم همونجوری میشه و روی سی پی یو هم خمیر سیلیکون زدم و فن سی پی یو هم سالمه.رم رو هم تعویض کردم همونجوریه

hamidkingz

کاربر
2014-12-14
32
54

ممنون از همتون ولی هارد دیگه ای جایگزین کردم باز هم همونجوری میشه و روی سی پی یو هم خمیر سیلیکون زدم و فن سی پی یو هم سالمه.رم رو هم تعویض کردم همونجوریه

هارد دیگه مشکلی نداره ؟ روش ویندوز داره

دیباگر نداری ؟

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب

اره هارد دیگه سالمه.نه دیباگر ندارم

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل

با سلام
دوست گرامی
من چند مورد رو ذکر میکنم
شما تک تک انجام بده مشکل 90 درصد حل میشه
[hide]اول هارد رو تعویض کنید بد سکتور داشتن یا خراب بودن برد هارد میتونه دلیل این ایراد باشه
دوم پاور رو تعویض کنید کم بودن ولتاژ ها باعثه این ایراد میشه
سوم کابلهای هارد رو تعویض کنید اگه کابلی به سی دی رام یا راتیر میره موقت جدا کنید. جامپرهای مستر و اسلیو هم میتونه دخیل باشه.
چهارم رم ها رو عوض کنید مخصوصا اگر 2 تا هست تک تک امتحان کنید بهتره رم جایگزین کنید
پنجم گاهی اوقات سی رام ضیفعه نمیتونه خوب ویندوز نصب کنه یا سی دی ویندوز خوب نیست حتما از یه دستگاه سالم یا دی وی رایتر اکسترنال استفاده کنید هد قویتری دارن
ششم بهتره از ویندوز xp service pack 3 2011+sata استفاده کنید
هفتم تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید.
نهم اگر هنوز این مشکل پا برجا باشه فن ها رو چک کنید و دمای پردازنده و خود پردازنده و پایه های سوکت پردانزده و ولتاژ ram و چپ ها و cpu
دهم بایوس رو آپدیت کنید.
در نهایت میتونه ایراد از چیپ ها باشه که اکثرا به جنوبی میخوره. البته تو این مورد باید کامل مادربرد چک شود.[/hide]

پایدار باشید.

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
عنوان رو اصلاح کرده و مدل مادربرد و برند رو هم اعلام بفرمائید .
با توجه به قدیمی بودن مادربرد و مدت زمان استفاده از آن ،ابتدا مادربرد رو شستشو داده و داخل اسلات های رم و گرافیک و سوکت CPU و همچنین زیر پل ها رو با استفاده از سرنگ و تینر کاملا تمیز کنید .از سالم بودن خازن های تعویض شده اطمینان حاصل کنید .چه خازن های نو هم می تونه معیوب باشه .با CPU و رم دیگه ای تست کنید .از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کنید و ترجیحا با پاور دیگه ای تست کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب
سلام ممنون مادر برد رو کامل شستشو دادم رم و هارد و پاور را تست کردم ولی همچنان تغییری نکرده
البته بعضی از خازنها و مقاومتهای اس ام دی اطراف پل شمالی بوق بازر ممتد دارند.میشه مشکل از پل شمالیه؟

• Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام ممنون مادر برد رو کامل شستشو دادم رم و هارد و پاور را تست کردم ولی همچنان تغییری نکرده
البته بعضی از خازنها و مقاومتهای اس ام دی اطراف پل شمالی بوق بازر ممتد دارند.میشه مشکل از پل شمالیه؟

احتمالش هست . وضعیت حرارت پل شمالی به چه شکل هست ؟

• Like

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب
فکر میکنم با اندک کارکرد مادر برد در حد 30 ثانیه حرارتش نسبت به قسمت های دیگه بیشتر هست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا