آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ریست شدن سیستم با مادر برد giga مدل ga-8i865p قبل از بالا امدن ویندوز

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب
سلام دوستان سیستمی دارم قدیمی خازن های اطراف cpu باد کرده بود تعویض کردم .هارد و رم و پاور رو چک کردم سالم بودن ولی وقتی روشنش میکنم تا لوگوی ویندوزبالا میادو یکهو صفحه ابی سریع میاد و ریست میشه.چیکار کنم بنظرتون؟راستی بوت هم نمیشه که بتونم ویندوزو عوض کنم

آخرین ویرایش:

سیاوش222

کاربر
2013-10-27
56
53
پاسخ : ریست شدن سیستم قبل از بالا امدن ویندوز

همکار عزیز یه هارد دیگه جایگزین کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m_v_b

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب

هارد رو هم جایگزین کردم ولی با هارد جدید هم تا همونجا بالا میادو ریست میشه

سیاوش222

کاربر
2013-10-27
56
53

تمام ولتازه ها اوکی هستن یا در موقع بالا امدن پاور کم نمیاره

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب

ولتاژگیری روی برد انجام ندادم ولی پاور رو تست کردم ولتاژاش درست بودن

سیاوش222

کاربر
2013-10-27
56
53

در سیستم عامل هایWindows مبتنی برNT ثبت نادرست درایورهای سخت افزارها یا عملکرد نادرست آن ها باعث نمایش این صفحه می شود.
در Windows ها سری 9x وجود فایل های DLL ناسازگار یا Bug های داخلی در Kernel سیستم عامل می تواند باعث ایجاد صفحه های آبی شود.
البته اشکالات فیزیکی ای مثل خرابی حافظه، تغییر ولتاژ Power ها، بالا رفتن درجه دمای سخت افزارها، نرسیدن برق به Hard یا دیگر سخت افزارها یا کار کشیدن بیش از توان یک سخت افزار هم باعث نمایان شدن صفحه های آبی در همه سیستم عامل های مبتنی بر Windows از نسخه 3.1 به بعد می شود.
در سیستم عامل های OS/2 و MS-DOS این صفحه به رنگ مشکی و به نام Black Screen of Death خوانده می شود و در سیستم عامل جدید Microsoft یعنی Vista این صفحه به رنگ قرمز دیده شده و عنوان Red Screen of Death را دارد.

توضیح ساده:

در 90درصد مواقع علت صفحه آبی ناهماهنگ بودن سیستم عامل ویندوز با پردازش-راه اندازی-اجرا و شاخت سخت افزار است که با تعویض ویندوز مشکل حل میشه !

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب

ممنون دوست من ولی بوت نمیشه که ویندوزو عوض کنم چیکار کنم؟

سیاوش222

کاربر
2013-10-27
56
53

کامپیوتر را از Safe Mode بوت کنید: اگر هر بار که کامپیوتر را روشن می کنید با صفحه آبی روبرو می شوید؛ سعی کنید آن را در حالت Safe Mode بوت کنید. در حالت Safe Mode ویندوز تنها درایورهای ضروری را لود می کند. اگر یک درایور اشتباهی باعث این مشکل شده باشد، در Safe Mode لود نمی شود و لذا شما می توانید کارهای لازم برای حل مشکل را انجام دهید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

m_v_b

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-09-21
457
868
سرزمین آفتاب

با safe mode لود کردم باز هم ریست میشه

hamidkingz

کاربر
2014-12-14
32
54

سلام دوستان سیستمی دارم قدیمی خازن های اطراف cpu باد کرده بود تعویض کردم .هارد و رم و پاور رو چک کردم سالم بودن ولی وقتی روشنش میکنم تا لوگوی ویندوزبالا میادو یکهو صفحه ابی سریع میاد و ریست میشه.چیکار کنم بنظرتون؟راستی بوت هم نمیشه که بتونم ویندوزو عوض کنم

دوست عزیز شما مشکلت یحتمل از هارد و احتمالا بد سکتور داره و کرش میکنه که بلو پیج میده (صفحه آبی در اصطلاح میگن مرگ ویندوز ) میتونید یکبار کامل هارد فرمت کنید از نو پارتیشن بندی کنید در نهایت ویندوز دوباره نصب کنید

نتیجه اعلام کنید ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا