آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در شناسایی مقاومت در تستر اس ام دی MASTECH مدل MS8910

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
با سلام خدمت همکاران عزیز خسته نباشید IMAG0244.jpg
این تستری که مشاهده می کنید برای من خیلی خوب عمل می کرد تا امروز که برای اندازه گیری دمای خازن یادم رفت خازن را دشارژ کنم و با اتصالی کوچک تستر خاموش شد و وقتی روشن کردم متوجه شدم سیستم بوق و عداد کاملا بهم ریخته بازش کردم IMAG0245.jpg
مانند تصویر فوق
تست کردم دیدم تمام قطعات سالم بود به جز مقاومتR11 در مدار که سوخته بود IMAG0250..jpg

یک مقاومت 100 کیلو به جایش انداختم سیستم خوب شد ولی درصد خطا دارد یا روی رنج خازن همه را دیسک نشان می دهد.

لطفا از همکاران محترم اگر کسی از این مدل دارد مقدار مقاومت را برای اینجانب بگذارد سپاس گذارم

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
با سلام خدمت همکاران عزیز خسته نباشید مشاهده فایل‌پیوست 127274
این تستری که مشاهده می کنید برای من خیلی خوب عمل می کرد تا امروز که برای اندازه گیری دمای خازن یادم رفت خازن را دشارژ کنم و با اتصالی کوچک تستر خاموش شد و وقتی روشن کردم متوجه شدم سیستم بوق و عداد کاملا بهم ریخته بازش کردم مشاهده فایل‌پیوست 127275
مانند تصویر فوق
تست کردم دیدم تمام قطعات سالم بود به جز مقاومتR11 در مدار که سوخته بود مشاهده فایل‌پیوست 127276

یک مقاومت 100 کیلو به جایش انداختم سیستم خوب شد ولی درصد خطا دارد یا روی رنج خازن همه را دیسک نشان می دهد.

لطفا از همکاران محترم اگر کسی از این مدل دارد مقدار مقاومت را برای اینجانب بگذارد سپاس گذارم

سلام
اندازه عکس کوچیکه .ضمنا احتمال داره مقدار مقاومت رو زیاد زده باشی
و مقاومت ها اس ام دی هم با خطای کم موجود است

alisame

کاربر vip
کاربر
2013-01-28
74
147
با سلام خدمت همکاران عزیز خسته نباشید مشاهده فایل‌پیوست 127274
این تستری که مشاهده می کنید برای من خیلی خوب عمل می کرد تا امروز که برای اندازه گیری دمای خازن یادم رفت خازن را دشارژ کنم و با اتصالی کوچک تستر خاموش شد و وقتی روشن کردم متوجه شدم سیستم بوق و عداد کاملا بهم ریخته بازش کردم مشاهده فایل‌پیوست 127275
مانند تصویر فوق
تست کردم دیدم تمام قطعات سالم بود به جز مقاومتR11 در مدار که سوخته بود مشاهده فایل‌پیوست 127276

با سلام. تستر خودم رو باز کردم روی هر دو مقاومت r10 وr11،کد حک شده DIAاست که با مولتی متر اندازه گیری شد و هر دو مقاومت صد اهم است .با صد اهم جایگزین کنید مشکل حل می شود.

mohammadtak

کاربر
2013-12-26
383
1,146
کرج
با سلام. تستر خودم رو باز کردم روی هر دو مقاومت r10 وr11،کد حک شده DIAاست که با مولتی متر اندازه گیری شد و هر دو مقاومت صد اهم است .با صد اهم جایگزین کنید مشکل حل می شود.

تشکر علی جان همکار گرامی تست می کنم نتیجه را اعلام می کنم .

بالا