آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل باز نکردن سایت گوگل و یاهو

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
با عرض سلام و صبح بخیر خدمت شما همکاران بزرگوار
یه سیستم واسم آوردن مشکل باز نکردن سایت گوگل و یاهو داره قسمت تنظیمات ****** نگاه کردم هیچ مشکلی نداره تنظیمات مرورگرها رو ریست کردم سیتم رو ویروس یابی کردم ولی باز هم متاسفانه مشکل حل نشده.با مرورگر Mozilla Firefox سایت گوگل باز میشه ولی با گوگل کروم و اینترنت اکسپلورر و اوپرا هیچ کدوم از سایت های گوگل و یاهو باز نمیکنه درضمن ویندوز xp هست با این مشکل به تازگی اتفاق افتاده.سیستم رو حتی بدون آنتی ویروس هم تست کردم و همچنین باتری مادربرد هم تعویض کردم باز مشکل حل نشده.از دوستان و همکاران بزرگوار درخواست راهنمایی رو دارم.با تشکر

iman909

کاربر
2013-09-13
125
55
دوست عزیز
تنظیمات ****** مرورگرها رو چک کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
519
سلام
گوگل کروم و اینترنت اکسپلورر و اوپرا را اخرین ورژنش را نصب کنید
فقط برای اینترنت اکسپلورر برای ویندوز ایکس پی تا نسخه 8 امده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
با عرض سلام و صبح بخیر خدمت شما همکاران بزرگوار
یه سیستم واسم آوردن مشکل باز نکردن سایت گوگل و یاهو داره قسمت تنظیمات ****** نگاه کردم هیچ مشکلی نداره تنظیمات مرورگرها رو ریست کردم سیتم رو ویروس یابی کردم ولی باز هم متاسفانه مشکل حل نشده.با مرورگر Mozilla Firefox سایت گوگل باز میشه ولی با گوگل کروم و اینترنت اکسپلورر و اوپرا هیچ کدوم از سایت های گوگل و یاهو باز نمیکنه درضمن ویندوز xp هست با این مشکل به تازگی اتفاق افتاده.سیستم رو حتی بدون آنتی ویروس هم تست کردم و همچنین باتری مادربرد هم تعویض کردم باز مشکل حل نشده.از دوستان و همکاران بزرگوار درخواست راهنمایی رو دارم.با تشکر
با سلام خدمت دوست گرامی
شما ابتدا از ورژن های بالاترمرورگرها استفاده نماییدثانیا تاذیخ و ساعت سیستمتون به تاریخ امروز تغییر دهید ان شا الله درست میشه ،طبق لینک زیر:
http://www.sarzamindownload.com/Ext..._convert/hijri_gregorian_calendar_convert.htm

setaregan1

کاربر
2014-12-04
153
217
سلام
توی تنظیمات مرورگرهابه قسمت زیر برو
option - advanced - conection- conection settings
و گزینه no proxy رو فعال کن

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام
دوست گرامی تاریخ و ساعت سیستم شما به احتمال 99 درصد اشتباه هست
تاریخ و ساعت رو به میلادی دقیق تنظیم کنید
برای نتیجه دقیقتر میتونید از گزینه internet time داخل خود ویندوز استفاده کنید

آخرین ویرایش:

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
ممنون از همکاران و دوستان بزرگوار که پاسخ دادن.تمام کارهای هایی که فرمودین رو انجام دادم متاسفانه باید بگم مشکل حل نشد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام

یعنی سایت های دیگر بالا میان فقط این دو سایت بالا نمیان؟

لطفا در cmd بزنید:
ping google.com

از نتیجه اش یک اسکرین شات بگیرین من ببینم.
در ضمن فایل host ویندوز رو چک کنید که اونجا برای این دو دامین IP مجازی تعریف نشده باشه.

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام

یعنی سایت های دیگر بالا میان فقط این دو سایت بالا نمیان؟

لطفا در cmd بزنید:
ping google.com

از نتیجه اش یک اسکرین شات بگیرین من ببینم.
در ضمن فایل host ویندوز رو چک کنید که اونجا برای این دو دامین IP مجازی تعریف نشده باشه.

بله سایت های دیگر باز میکنه فقط سایت های گوگل و یاهو باز نمیشود.(با مرورگر Mozilla Firefox هیچگونه مشکلی نداره و به راحت سایت های گوگل و یاهو و دیگر سایت ها رو باز میشود با مرورگرهای کروم و اینترنت اکسپلورر و... سایت گوگل و یاهو اصلا باز نمیشه. متوجه این قسمت ((فایل host ویندوز رو چک کنید که اونجا برای این دو دامین IP مجازی تعریف نشده باشه.)) نمیشم میشه بیشتر توضیح بدین باید چکار کنم؟

23.jpg

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
خب ببینید به چند دلیلی که ذکر کردید:
1- فقط با مرورگر خاصی این مشکل وجود دارد
2- ping که شما انجام دادید نشان میده ارتباط شما با سایت گوگل کاملا درست و صحیح برقرار هست.

پس طبیعتا فایل Host هم مشکلی ندارد. دیگر نیاز نیست آن را چک کنید.

از دلایل بالا به این نتیجه میرسیم قطعا ایراد از مرورگرهای شما هست. شما dns در تنظیمات کارت شبکه ست کردید؟ این مسئله هم بسته به مرورگرهای مختلف گاهعی متفاوت عمل میکند. اگر ست نکردید لطفا به تنظیمات کارت شبکه وارد بشید و این dns ها را وارد کنید:

8.8.8.8
4.2.2.4

ولی به طور کل احتمالا مشکل به مرورگر بر می گردد.
یک بار مرورگر کروم را به همراه تنظیمات و پروفایلش حذف کردید و دوباره نصب کنید و چک کنید که درست شده یا نه؟

بالا