آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل رندوم بوت بودن و هنگ مادربرد ب مدلp5g41t-m le ver 1.01 در صفحه بایوس

babaknew2015

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
438
228
kermanshah
با سلام مادربرد فوق ب صورت رندوم بوت میشه و زمانی هم که بوت میشه روی صفحه بوت روی instalizing usb controlers.. هنگ میکنه و ی سه چهار دقه تو این وضعیت باشه دیگه ریست هم نمیشه و باید کلا خاموش شه مادربرد .ولی زمانی ک بوت نمیشه روی کد 4039 و کد 8142 میره .دو عدد فت کنار چیپ جنوبی داغمیشن ک با تعویض ایسی 16 پایه قبل اونها بازم این مشکل پا برجاست .همه قطعات تعویض شده و باوس هم عوض شده و هم اپدیت و روی چیپ ها هم هیت گرفتم .ولی هنوز همین وضعیت رو داره

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
اتصال داری تو پورتusb . پورت usb و المانهای پشت پورت usb رو چک کن .

babaknew2015

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
438
228
kermanshah
یکی از المان های پشت رو تعویض کردم مادربرد در اون قسمت منفجر شد و کلا از کد خوانذن هم افتاد شماره قطعات یکی بود ولی بازم ممنون از راهنمکایی شما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
یکی از المان های پشت رو تعویض کردم مادربرد در اون قسمت منفجر شد و کلا از کد خوانذن هم افتاد شماره قطعات یکی بود ولی بازم ممنون از راهنمکایی شما

خوب اتصال توی سوکت usb بوده . اون قطعه فیوز بوده . وصل کردی دوباره اتصال کرده .اینطور مواقع اول سوکت رو به دقت چک کن اگر مشکوک شدی بهش . سوکت رو کاملا خارج کن از روی برد .
وقتی فیوز سوکت usb سوخته باشه . قبل از جایگزین کردن باید دلیل اتصال رو بفهمی

babaknew2015

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
438
228
kermanshah
ممنون .ایراد نداره پیش میاد .مادربرد رو از تو اوراقیام اورئم .ک دوباره ب مکان خودش برگشت.اما الان ی الایت دارم همین مشکل رو داره با کمی تفاوت ک وقتی جامپر رو روی vccمیزتی تو اینستالیزینگ گیر میکنه ولی وقتی روی 5vsb میزاری کلا یو اس بیا برق براشون نمیاد و شناسایی نمیشن و گیر هم نمیکنه مادربرد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
ممنون .ایراد نداره پیش میاد .مادربرد رو از تو اوراقیام اورئم .ک دوباره ب مکان خودش برگشت.اما الان ی الایت دارم همین مشکل رو داره با کمی تفاوت ک وقتی جامپر رو روی vccمیزتی تو اینستالیزینگ گیر میکنه ولی وقتی روی 5vsb میزاری کلا یو اس بیا برق براشون نمیاد و شناسایی نمیشن و گیر هم نمیکنه مادربرد

برای اون با ذکر مدل تاپیک جدید بزنید . یک عکس هم از برد بگذارید .

بالا