آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: معرفنی نرم افزار رایگان OSTotoHotspot جهت ساخت اکسس پوینت در ویندوز

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام

من در گذشته جهت ساخت اکسس پوینت از نرم افزاری به نام connectify استفاده می کردم که امکانات بسیار زیادی داشت. حتی load Balancing هم انجام می داد. به این معنی که شما اگر چند خط اینترنت داشتید این همه را به هم متصل کرده و بر روی وایرلس به صورت اکسس پوینت اشتراک گذاری می کرد. و اگر یکی از خط ها قطع میشد کاربر بدون اینکه متوجه بشه از خط دیگر استفاده می کرد. این نرم افزار در کنار خوبی هایی که داشت مقداری سنگین بود و یکم سیستم را کند می کرد.
از طرفی ورژن های اخیر آن همه در کرک دچار مشکل بودند و تقریبا دیگر نرم افزار غیر قابل استفاده شد.

نرم افزارهای زیاد دیگری برای تبدیل سیستم به اکسس پوینت وجود دارد ولی اکثرا یا پولی هستند یا اینقدر ضعیف هستند که مشکلات زیادی درست می کنند. به عنوان مثال بعضی از آنها هنگ می کنن یا اینترنت در بعضی مواقع قطع می شود. بعضی از آنها خیلی ساده هستند و حتی امکان تعویض نام SSID را به ما نمی دهند. یا هیچ اطلاعاتی از تعداد کاربرانی که به اکسس پوینت وصل شده اند در اختیار ما قرار نمی دهند.

چند روز پیش با نرم افزار OSTotoHotspot آشنا شدم که خوشبختانه رایگان هست و مشکل کرک ندارد. از طرفی ظاهر گرافیکی و مناسبی دارد.
اطلاعات کاربران متصل شده به سیستم را نمایش می دهد و بر اساس mac آدرس می توان با انتخاب نامی برای هر کاربر آن را در سیستم ذخیره نمود تا در دفعات بعد بتوانیم آن را شناسایی کنیم. و در این فاصله زمانی که من استفاده کردم هیچ قطعی یا هنگی مشاهده نکردم.

wifi-interface.png

جهت دانلود نرم افزار و آشنایی بیشتر با آن می توانید به سایت آن مراجعه کنید به آدرس:

http://www.drivethelife.com/free-wifi-hotspot-creator.html

موفق باشید

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,123
1,800
ممنون دوست عزیز

من به دنبال نرم افزاری هستم که وایفای مودمم رو مدیریت کنم

مثلا ترافیکی که از طریق وایفا استفاده میشه و افرادی که بهش متصل میشوند

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
شما نمیتونید از طریق کامپیوتر مودم wifi رو کنترل کنید این ابزار باید داخل خود مودم باشد.
یعنی ابزار مانیتورنیگ هر آنچه داخل نرم افزار مودم باشد که می توانید استفاده کنید در غیر اینصورت هیچ کنترلی ندارید. چون هر فردی به صورت مستقل به مودم وصل میشه و هیچ سیستم واسط در بین راه نیست که اطلاعات را مانیتور کند و به کامپیوتر بدهد.

تنها راه حل شما این است که قبل از ورود اینترنت به اکسس پوینت، اینترنت را ابتدا به کامپیوتر بدید (یا هر سیتسم مانیتورنیگ) و اطلاعاتی نظیر میزان ترافیک را مانیتور کنید و از خروجی کامپیوتر به اکسس پوینت بدید. البته با این روش باز هم تعداد افرادی که به اکسس پوینت وصل هستند را فقط از طریق خود اکسس پوینت می توانید مشاهده کنید.

اکسس پوینت های پیشرفته مانند برخی از مدلهای میکروتیک و سیسکو ابزار مانیتورینگ حرفه ای به شما می دهند و همچنین سخت افزاری دارند به نام کنترلر که این کنترلر تمام اکسس پوینت ها و اطلاعات آنها را در یک جا به صورت متمرکز به شما نشان می دهد

بالا