آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: آیا نرم افزارهایی که باید از طریق اینترنت فعال شوند ، از طریق یک سریال سخت افزاری کار میکنند؟

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
سلام خدمت همه اساتید بزرگوار
سؤال بنده اینه که
من یه سری فیلم آموزشی مربوط به کنکور ارشد گرفتم ، و روی اون یه سریال دادند که باید حتمأ از طریق اینترنت نرم افزارش رو فعال کنم تا بتونم از اونها استفاده کنم...حالا وقتی من از طریق اینترنت شماره سریالم رو قعال میکنم ، آیا سریال mothernoard هم تووی سایت ثبت میشه؟
یا فقط سریالی که بهم دادن تووی سایت ثبت میشه؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
بستگی به قفل مورد استفاده و محدودیت نصب داره . اگر محدودیت نصب داشته باشه . بله mac adress ذخیره میشه .

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,780
iRanTK.iR
درود

بستگی به برنامه نویسش داره ، ممکن هست از ترکیب قسمت های مختلف سخت افزاری یک شماره سریال خاص برای سیستم شما درسته بشه و بعد برنامه با یک شماره دیگه رجیستر بشه ، البته اکثر روش ها قابل دور زدن هستند ، اما نه برای همه ، مخصوصا اگر از پروتکتورهایی که کدها رو Encrypte می کنند و برای Decrypte شدن کدها احتیاج به شماره سریال صحیح باشه استفاده شده باشه ........

مثلا قبلا یکی از نرم افزارهای سری انــــ ــیــ ــــاک رو برای یکی از دوستان کرک کردم که فکر نمی کنم کرکش جایی پیدا بشه ، هر چند وقت گیر بود ، اما شدنیه ....

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
ببخشید
این پروتکل ها و سیستم های قفل کننده و محدود کننده ، آیا از mac address استفاده می کنند؟
یعنی مثلأ اگه مادربرد ما بسوزه ، و یه مادربرد دیگه بخریم و دوباره بخواییم از اون فیلما استفاده کنیم ، دیگه نمیشه؟
یا میتونیم مک آدرس اون مادربرد جدید رو تغییر بدیم(یعنی مک آدرس مادربرد قدیمی رو بهش بدیم ) و ازش استفاده کنیم؟

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,780
iRanTK.iR
ببخشید
این پروتکل ها و سیستم های قفل کننده و محدود کننده ، آیا از mac address استفاده می کنند؟
یعنی مثلأ اگه مادربرد ما بسوزه ، و یه مادربرد دیگه بخریم و دوباره بخواییم از اون فیلما استفاده کنیم ، دیگه نمیشه؟
یا میتونیم مک آدرس اون مادربرد جدید رو تغییر بدیم(یعنی مک آدرس مادربرد قدیمی رو بهش بدیم ) و ازش استفاده کنیم؟

درود

عرض کردم بستگی به برنامه نویسش داره که از چه سیستمی برای ایجاد شناسه سخت افزاری استفاده کرده باشه ، اگر از مک آدرس مادربرد استفاده کرده باشه در بعضی مادربردها حتی میشه بصورت سخت افزاری هم مک رو تعویض کرد ، اما بهترین راه کرک کردن خود برنامه هست .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saied68
بالا