آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: استفاده از اسیلوسکوپ برای تعمیر پاور

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
سلام خسته نباشید اساتید گرامی
برخی تعمیرکاران برای تعمیر پاور از اسیلوسکوپ استفاده میکنند میشه بگید که سیگنال چه بخشی رو میبینند و کلا سیگنال چه جوری باید باشه با چه دامنه ای و فرکانسی
کلا یکم توضیح در این مورد میدهید که برای نمایش سیگنال چه طوری کار باید کرد که راحت تر بشه پاور رو تعمیر کرد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام روی فیوز عددآمپر نوشته نشده ولی 250vرانوشته است لطف کنید بفرمایید چند آمپراست.

سوالات رو در محل مناسب مطرح کنید . این سوال شما ربطی به موضع تاپیک نداشت . از دوستان هم خواهش میکنم جواب اینطور سوالات را در جای نا مرتبط ندند . بزودی پست ها اضافی پاک میشه .
-----------

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
منم خودم با مولتی متر کار میکنم ولی دیدم بعضی ها با اسیلوسکوپ کار میکنند گفتم شاید با اون تست میکنند سریع تر ایراد رو میفهمند به فرض آی سی رو نمیشه مستقیم فهمید سالمه یا خراب یا چاپر استندبای رو نمیشه سریع فهمید که خراب شده یا ترانس چاپر ولتاز 12-5-3.3 آخرین المان برای شک کردن به پاوری هست که استارت نمیشه و فقط با تعویض میشه فهمید سالمه یا نه

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
منم خودم با مولتی متر کار میکنم ولی دیدم بعضی ها با اسیلوسکوپ کار میکنند گفتم شاید با اون تست میکنند سریع تر ایراد رو میفهمند به فرض آی سی رو نمیشه مستقیم فهمید سالمه یا خراب یا چاپر استندبای رو نمیشه سریع فهمید که خراب شده یا ترانس چاپر ولتاز 12-5-3.3 آخرین المان برای شک کردن به پاوری هست که استارت نمیشه و فقط با تعویض میشه فهمید سالمه یا نه

برای تست ای سی به دیتا شیت مراجعه کنید

اما برای دیگر جاها شما باید از اسکوپی استفاده کنید که دامنه ولتاژ بالایی را ساپورت کنه (ولتاژ بعد از پل دیود بالاتر از 300 ولت است)

همچین اسکوپی دارین ؟

عقلانی نیست برای تعمیر پاور پول هنگفت به این جور دم و دستگاهها داد

برای تست چاپر از مولتی متر استفاده کنید

در حالت اتصال یا بازرمولتیمتر " هر پایه از چاپر باید لاقل به یک پایه دیگه راه بده اگر به چند تا راه داد مشکلی نیست ولی حتما باید به یکی راه بده

تجربه در تعمیر پاور حرف اول را می زنه

کم کم خودتون متوجه میشید

همون جور که دوست و همکار محترم جناب amd power فرمودند مولتی متر تمام نیازهای شما را در تعمیر پاور مرتفع میکنه

آخرین ویرایش:
بالا