آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر از خروجی HDMI در لپ تاپ سونی مدل VGN-NW130J با وجود داشتن تصویر از LCD و خروجی VGA

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل

با سلام خدمت اساتید.
لپ تاپ سونی مدل VGN-NW130J دارم که کارت گرافیکشو مشکل داشت و منم دادم با BGA برام تعویض کردند.
مشتری بعد 2 ماه لپ تاپ رو اورد و میگه از خروجی HDMI تصویر نمیده.
تست کردم دیدم از خروجی HDMI اصلا لپ تاپ دیتکت نمیشه و با کلید های ترکیبی هم تصویر نمیده، همچنین از خروجی VGA هم دیتکت نمیشه ولی با کلید های ترکیبی ویندوز با P و یا کلیدهای Fn با F7 میتونم حالت Duplicate یا Extend رو انتخاب کنم تا از خروجی VGA تصویر بگیرم.
همچنین خواستم بایوس آپدیت کنم ولی موفق نشدم و ارور میداد مبنی بر اینکه برنامه مختص به ویندوز VISTA میباشد.
ویندوز سون 32 بیتی روی لپ تاپ نصبه، یه بار ویندوز و هارد رو عوض کردم ولی درست نشد، چون ویندوز اورجنال لپ تاپ VISTA بود از ریختن ویندوز سون 64 بیتی فعلا صرف نظر کردم با توجه به اینکه نزدیک یک گیگ نرم افزار های ویندوز سون 32 بیتی این لپ تاپ رو دانلود کردم که شامل موارد زیر میباشند.

Audio (Sound)
شامل
Realtek® ATI™ HDMI™ Audio Driver
Realtek® High Definition HDMI™ Audio Driver
Realtek® High Definition Audio Driver

Memory Card ReaderWriter
شامل
Ricoh® SD Memory Card ReaderWriter Driver

Memory Stick
شامل
Ricoh® Memory Card ReaderWriter Driver

Motherboard
شامل
Intel® Chipset Driver

Notebook Control and Utilities
شامل
Setting Utility Series

Sony Applications (various)
شامل
VAIO® Original Function Settings Software

System Components
شامل
Sony® Firmware Extension Parser Device Driver
Sony® Shared Library
UPDATE iTunes® Trademark Notation Unified Update Program
UPDATE Sony® Firmware Extension Parser Device Driver Update

System Software
شامل
VAIO® Event Service

Touchpad
شامل
Alps® Pointing Device Driver

VAIO Care
شامل
VAIO Care™ Software
VAIO Care™ Software Update
VAIO Care™ Troubleshooter Update

VAIO Control Center
شامل
VAIO® Control Center Software

VAIO Hardware Diagnostics
شامل
VAIO® Hardware Diagnostics Software

VAIO Media Software
شامل
Sony® Home Network Library Update
UPDATE VAIO® Media plus Update Program
VAIO® Content Metadata Intelligent Analyzing Manager Update
VAIO® Content Metadata Intelligent Network Service Manager Update
VAIO® Content Metadata Manager Settings Update
VAIO® Content Metadata XML Interface Update
VAIO® Media plus Extension
VAIO® Media plus Opening Movie
VAIO® Media plus Win7 Upgrade

Video
شامل
ATI™ Graphics Driver

اساتید بزرگوار، ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید که اگه نیاز به دانلود برنامه ی دیگه ای هست تا دانلودش کنم و یا اینکه مشکل از چی میتونه باشه.
همچنین لپ تاپ رو هم باز کردم و دیدم روی پایه های هر دو خروجی VGA و HDMI ولتاژ 5 ولت رو دارم.
با تشکر.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: roohani

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
گرافیک دستگاه به چه مدلی شناخته شده . یک شات از gpu-z بگذارید .در قسمت sound گزینه amd hdmi audio شناسایی شده یا نه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
گرافیک دستگاه به چه مدلی شناخته شده . یک شات از gpu-z بگذارید .در قسمت sound گزینه amd hdmi audio شناسایی شده یا نه ؟

با تشکر از شما استاد بزرگوار

CPU.jpg
grPHIC.jpg
screensh6t.jpg

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
درایور فعلی رو با نرم افزار DDU حذف کنید .
درایور زیر رو بگیرید و نصب کنید نتیجه رو اعلام کنید
http://dl.softgozar.com/Files/Software/13-9-legacy_vista_win7_32_dd_ccc_whql_Softgozar.com.exe

نرم افزار قبلی گرافیک با نرم افزار DDU پاک شد و نرم افزار جدید گرافیک ریخته شد و مدل کارت گرافیک در Device Manager تغییر کرد ولی مشکل همچنان پابرجاست.
اتوماتیک VGA دیتکت نمیشه ولی با زدن کلید ترکیبی تصویر دارم و همچنین از خروجی HDMI تصویر ندارم.
با دو مدل کابل HDMI امتحان کردم ولی تغییر نکرد.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران

نرم افزار قبلی گرافیک با نرم افزار DDU پاک شد و نرم افزار جدید گرافیک ریخته شد و مدل کارت گرافیک در Device Manager تغییر کرد ولی مشکل همچنان پابرجاست.
اتوماتیک VGA دیتکت نمیشه ولی با زدن کلید ترکیبی تصویر دارم و همچنین از خروجی HDMI تصویر ندارم.
با دو مدل کابل HDMI امتحان کردم ولی تغییر نکرد.

ایراد جالبیه چون اگر chip مشکلی داشت قاعدتا روی vga هم تصویر نداشتید . تنها چیزی که به ذهنم میرسه . باید یک ایسی برای hdmi باشه اون رو باید پیدا کنی و احتمالا اون مشکل دارد . مدلهای مختلفی دارد . مثلا این یک مدلش هست PI3HDMI

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
ایراد جالبیه چون اگر chip مشکلی داشت قاعدتا روی vga هم تصویر نداشتید . تنها چیزی که به ذهنم میرسه . باید یک ایسی برای hdmi باشه اون رو باید پیدا کنی و احتمالا اون مشکل دارد . مدلهای مختلفی دارد . مثلا این یک مدلش هست PI3HDMI

خب الان یه سوال دیگه دارم، چرا وقتی کابل VGA رو وصل میکنم صدای شناساییش تو ویندوز نمیاد و حتما با کلید های ترکیبی باید اینکارو کنم؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
خب الان یه سوال دیگه دارم، چرا وقتی کابل VGA رو وصل میکنم صدای شناساییش تو ویندوز نمیاد و حتما با کلید های ترکیبی باید اینکارو کنم؟

اون ایسی رو فعلا محلش را روی برد پیدا کنید . اون هم جای سوال برای من هم هست . ولی چون روی d-sub تصویر دارید . احتمالا اون ایسی مشکل داره یا مسیر دیتا سوکت hdmi قطع هست . چون پایه های مهم 5 ولت و d+ , d- هستند .شما 5 ولت رو دارید ولی لزومیا دیتا منتقل نمیشه .
صدای شناسایی هم زمانی میاد که دیتا به پورت hdmi برسه .

بالا