آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در روشن شدن سه مرحله ای کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

goonesh

کاربر
2010-11-09
33
16
روستان عزیز یه کامپیوتر آوردن مادربرد گیگابایت (مدلشو نگاه نکردم) بعد از زدن کلید پاور کامپیوتر یه لحظه(به اندازه 1 ثانیه) روشن میشه (فن پاور و فن cpu یه لحظه روشن میشه) و دوباره باز یه ثانیه خاموش میشه و باز دوباره روشن و باز خاموش .......... و در بار سوم روشن میشه. پاور رو باز کردم تمام ولتاژها درسته.
به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟ کسی تاحالا همچین موردی پیش اومده براش؟
آیا به سیستم عامل میتونه ربط داشته باشه؟ (ویندوز عوض بکنم؟) و یا از بایوس میتونه باشه؟ باز نکته اینکه همییییییشه اینطور نمیشه این حالت بعضی وقتها پیش میاد و اینکه کامپیوتر زیاد روشن بمونه بعدش این حالت بوجود بیاد یا مدتی روشن نمونه و این حالت پیش بیاد نیست. و فقط به صورت تصادفی بعضی وقتها پیش میاد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajan

ajan

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-21
515
1,472
ایران عزیزم
پاسخ : مشکل خییییلیییییییی عجیب در روشن شدن سه مرحله ای کامپیوتر

سلام دوست من

دوست من با یک پاور درست تست کن پاور باید اول یک درست آزمایش کنی بعد تعمیر عزیز و اگر قبلا تغیراتی دادی برگردون و اگر سخت افزاری باشه
از اول با تعویض پاور و بعد فن سی پی و دیگه شروع بشه

آخرین ویرایش:

goonesh

کاربر
2010-11-09
33
16

واقعا شرمنده دوست عزیز اولن نمیدونستم نباید تکراری بگذارم بعدشم نمیدونم این مشکل رو کجا بگم نه میدونم مربوط به گرافیکه نه میدونم مال پاوره و نه میدونم مال مادربرده به همین خاطر سه جا مطرح کردم که راهنمایی بگیرم.

goonesh

کاربر
2010-11-09
33
16

آقای ajan مشکلی که گفتم یه دفعه ای پیش میاد یعنی هر بار یه قطعه رو تعویض کنم و باهاش باید یه روز کار کنم که اون حالت پیش میاد یا نه. به نظرتون همین کارو بکنم؟ یا راه دیگه ای هست برای حل مشکل؟

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام مراحل زیر را انجام بده

باطری بکاپ رو چک کنید و در صورت افت ولتاژ تعویض شود
کلیر سیموس کنید
با یک پاور دیگه امتحان کنبد
بایوس رو پروگرام کنید

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
روستان عزیز یه کامپیوتر آوردن مادربرد گیگابایت (مدلشو نگاه نکردم) بعد از زدن کلید پاور کامپیوتر یه لحظه(به اندازه 1 ثانیه) روشن میشه (فن پاور و فن cpu یه لحظه روشن میشه) و دوباره باز یه ثانیه خاموش میشه و باز دوباره روشن و باز خاموش .......... و در بار سوم روشن میشه. پاور رو باز کردم تمام ولتاژها درسته.
به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟ کسی تاحالا همچین موردی پیش اومده براش؟
آیا به سیستم عامل میتونه ربط داشته باشه؟ (ویندوز عوض بکنم؟) و یا از بایوس میتونه باشه؟ باز نکته اینکه همییییییشه اینطور نمیشه این حالت بعضی وقتها پیش میاد و اینکه کامپیوتر زیاد روشن بمونه بعدش این حالت بوجود بیاد یا مدتی روشن نمونه و این حالت پیش بیاد نیست. و فقط به صورت تصادفی بعضی وقتها پیش میاد.

شما تحت ویندوز با برنامه @bios آخرین نسخه بایوس رو اپدیت کنید . این مورد در یکسری از بردهای گیگابایت طبیعی و عیب حساب نمیشه و سلف تست مادربرد میباشد .

goonesh

کاربر
2010-11-09
33
16
دوستان با نصب ویندوز و آپدیت بایوس مشکل حل شد. تشکر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
ممنون بابت اعلام نتیجه . تاپیک قفل میشه .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا