آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: چگونگی کار با چهار ولوم منبع تغذیه پاور ساپلای DAZHENG

hamidahmadi

کاربر
2006-10-26
17
11
تهران
با سلام
دوستان پاور ساپلای DC POWER SUPPLY PS-305D ساخت شرکت DAZHENG را خریده ام و هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با کار کردن با دکمه های ولوم آن ندارم.
میدانم در مانیتور آن یک قسمت مربوط به آمپر است و یک قسمت مربوط به ولتاژ ولی متاسفانه اطلاعاتم در این رابطه کم است
خواستم یک دیود که نور تولید میکند را در بردبورد با آن روشن کنم به محض اینکه ولوم ها را تکان دادم از برد بورد دود شدیدی بیرون آمد و متاسفانه دیود تقریبا جزغاله شد.
حال اگر میشود اطلاعاتی به من بدهید البته در یک سطحی که یک مبتدی مثل من بتواند با آن کار کند تا بتوانم کارکرد و تنظیم آن را بدانم. میخواهم بدانم آمپر را چگونه تنظیم کنم و ولتاژ را چگونه و برای منبع تغذیه دادن به یک قطعه الکترونیک چگونه بفهمم آمپر و ولتاژ را در چه شماره ائی بگذارم
و ضمنا" از نظر بی احتیاطی چه محدوده ای از ولتاژ و آمپر آن خطر مرگ دارد
با تشکر از لطف شما

این هم عکس پاور ساپلای خریداری شده

پیوست‌ها

• 45.3 کیلوبایت بازدیدها: 218

study

کاربر
2015-11-06
2
8
سلام
به طور کلی نمایشگر سمت راست مقدار ولتاژ و نمایشگر سمت چپ مقدار جریان را نمایش می دهد.
اولین ولوم از سمت راست مقدار ولتاز را تنظیم می کند و همزمان مقدار در نمایشگر سمت راست نشان داده میشود، ولم کنار آن برای تنظیم دقیق ولتاژ است مثلا اگر دقیقا 3 ولت بخواهید بجای اینکه خیلی تلاش کنید با ولوم سمت راست روی عدد 3 تنظیم کنید نزدیک 3 میاورید بعد با ولوم کناری تنظیم میکنید و دقیقا روی 3 قرار می دهید.
حال اگر یک مصرف کننده 3 ولت متصل کنید روشن شده و مقدار جریانی که می کشد در نمایشگر سمت چپ نمایش داده میشود. مقدار ولوم های سمت چپ به همین صورت اما برای تنظیم مقدار جریان است، در حالت عادی هر دو آنها را در ماکزیموم مقدار قرار میدهند و مصرف کننده هرچقدر نیاز داشته باشد میکشد و مقدار آن در نمایشگر سمت چپ دیده میشود، اما اگر شما قصد محدود کردن جریان را داشته باشید، مثلا بخواهید در هر صورتی جریان بیشتر از 2 آمپر عبور نکند به روش زیر عمل کنید:
اول ولتاژ را روی مقداری که میخواهید تنظیم کنید، بعد سیم های مثبت و منفی را به هم اتصال دهید، حال با تغییر ولوم های سمت چپ مقدار جریان را تنظیم کنید ( محدود کنید )
توجه داشته باشید که نحوه کار ولوم های سمت چپ هم به همین صورت است که یکی برای تنظیم دقیق و دیگری برای تنظیم کلی است.

بالا