آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر مادربردAsus P5P41T-LE و نمایش کد EE دیباگر

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
با عرض سلام و ارادت خدمت دوستان و اساتید گرامی.یه مادربرد ASUS P5P41T-LEدستم رسیده که سوئیچ میشه،cpu و چیپ ها گرمای طبیعی دارن،اما تصویری ظاهر نمیشه و دیباگر کد EE میده!!بایاس این مادربرئ AMIس،و سازنده برای این خطا به مورد مشخصی اشاره نکرده!!از دوستان مهربون و استادهای خوب خودم میخوام تجربه هاو دانش شون شون رو در اختیارم بزارن تا مشکل حل بشه.مادربرد رو با تینر سشت و شو دادم و با cpu دیگه ای هم تست کردم.با فشار چیپ ها کد دیباگر تغییری نمیکنه.حافظه CMOS رو هم خالی کردم.ظاهرا کانکتورهای cpu کج شدن قبلا(به گفته مشتری)،اما الان منظم و مرتب ان،و از همین موقع مادربرد بوت نشده!منتظر راهنمایی بزرگواران هستم.
با تشکر

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
روی همون آی سی بایوس زدم،کد فرقی نکرد!با یه آی سی دیگه امتحان میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با رم دیگه ای تست کنید .داخل اسلات های رم رو کاملا بررسی کنید و ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید تا محدوده عیب مشخص تر بشه .
موفق باشید .

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
با رم دیگه ای تست کردم،و اسلات رو هم کاملا تمیز کردم،ولی به خاطر کد دیباگیر سراغ ولتاژگیری نرفتم،اونم اندازه میگیرم و اعلام میکنم.

fortex

کاربر
2014-10-28
52
76
با کسب اجازه از اساتید
لطفا با یک پاور دیگه هم تست کنید
لطفا به بوق های بازر توجه کنید
لطفا چراغ های روشن و خاموش روی دیباگر را اعلام کنید

m.kh2000

کاربر
2010-11-03
57
54
سلام و درود و سپاس
این ایراد رو من هم دارم
منتها اگر تاپیک کامل شده بود یا به نتیجه رسیده بود یا حتی بدون تعمیر گفته شد بود خیلی بهتر بود
در کل منظورم اعلام نتیجه در تمام تاپیک ها هست
سپاس

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
متاسفانه تاپیک های رها شده بسیاری مثل این وجود دارند که از طرف شخص ایجاد کننده تاپیک رها شده اند .ترجیحا برای مشکل خودتون تاپیک جداگانه ایجاد کنید .ان شا الله که به نتیجه برسه .
موفق باشید .

بالا