آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن لپ تاپ Lenovo g570

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
سلام یک لپ تاپ لنوو g570 دارم که LED اون در اثر افتادن شکسته شده بود اما خود لپ تاپ و LED روشن می شد ولی بعد از تعویض LED با فشردن کلید پاور فن CPU ٖبا سرعت نسبتاْ زیاد شروع به چرخیدن می کنه و سیستم بعد چند ثانیه خاموش می شه. من هنگام باز کردن LED حود لپ تاپ رو هم باز کردم تا ببینم قطعه ایی آسیب ندیده باشه که بعد از نصب LED و هم چنین قطعات لپ تاپ این اتفاق برای سیستم افتاد . لطفاْ راهنمایی کنید چه باید کرد؟

setaregan1

کاربر
2014-12-04
153
217
سلام
با اجازه اساتید محترم
1=باطری بایوس رو از نظر افت ولتاژ چک کنید ودر صورت نیاز تعویض کنید
2=کلیر سیموس کنید
بررسی کنید قطعات درست در جای خود قرار گرفته باشند
نتیجه را اعلام کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام یک لپ تاپ لنوو g570 دارم که LED اون در اثر افتادن شکسته شده بود اما خود لپ تاپ و LED روشن می شد ولی بعد از تعویض LED با فشردن کلید پاور فن CPU ٖبا سرعت نسبتاْ زیاد شروع به چرخیدن می کنه و سیستم بعد چند ثانیه خاموش می شه. من هنگام باز کردن LED حود لپ تاپ رو هم باز کردم تا ببینم قطعه ایی آسیب ندیده باشه که بعد از نصب LED و هم چنین قطعات لپ تاپ این اتفاق برای سیستم افتاد . لطفاْ راهنمایی کنید چه باید کرد؟

موقع تعویض Led باتری رو خارج کرده بودید؟ اگر نکردید احتمال زیاد به چیپ i/o دستگاه صدمه زدید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeidgbg

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
سیستم رو دمونتاژ و با صبر و حوصله مجددا مونتاژ کنید.دقت کنید کابل فلت اتصال نکرده باشه یا له نشده باشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeidgbg

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
با تشکر از اساتید و دوستان
۱- ابتدا قطعات لپ تاپ رو باز کردم بعد LED رو در آوردم. (باتری هم جدا شده بود)
۲- اصلاْ مادربرد رو بدون Ram و Cpu و مانیتور تست کردم بازم تغییری نکرد.(کابل فلت LED هم بهش وصل نبود)
۳- روی لپ تاپ چطور Clear Cmos می کنند؟ باطری بک آپش از اون مدل هایی است که روی برد لحیم شده . هنوز تست ولتاژ ازش نگرفتم .
۴- هنگامی که جک شارژر رو متصل می کنم روی پایه های بایوسش هیچ ولتاژی دیده نمی شه ولی قسمت های دیگه ولتاژ های ۲۰ و ۳.۵ و ۵ ولت دارند
به نظر شما دیگه مشکل از چی می تونه باشه؟

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با تشکر از اساتید و دوستان
۱- ابتدا قطعات لپ تاپ رو باز کردم بعد LED رو در آوردم. (باتری هم جدا شده بود)
۲- اصلاْ مادربرد رو بدون Ram و Cpu و مانیتور تست کردم بازم تغییری نکرد.(کابل فلت LED هم بهش وصل نبود)
۳- روی لپ تاپ چطور Clear Cmos می کنند؟ باطری بک آپش از اون مدل هایی است که روی برد لحیم شده . هنوز تست ولتاژ ازش نگرفتم .
۴- هنگامی که جک شارژر رو متصل می کنم روی پایه های بایوسش هیچ ولتاژی دیده نمی شه ولی قسمت های دیگه ولتاژ های ۲۰ و ۳.۵ و ۵ ولت دارند
به نظر شما دیگه مشکل از چی می تونه باشه؟

با سلام.
مادربرد رو بدون رم و CPU و سایر قطعات تست کردید باز هم خاموش شد؟؟
از دو طرف برد عکس واضح بگیر و آپلود کن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T
بالا