آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کند شدن نوت بوک دل مدل 5010

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
یک دستگاه مدل 5010 دل دارم که شدیدا سرعتش کند هست . کارهایی که انجام دادم هارد رو جدا کردم و تست کردم با ویندوز مجازی باز هم شدیدا کند هست . بایوس را آپدیت کردم باز هم مشکل حل نشد . هنگی و خاموشی ندارم شدیدا کندی سرعت دارم . به نظر میرسه گرمای چیپ گرافیک طبیعی نیست . سوالم اینکه که ریبال یا ریسولد میتونه مشگل داغ کردن بیش از حد چیپ رو حل کنه ؟ ممنون می شوم از راهنمایی اساتید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
یک دستگاه مدل 5010 دل دارم که شدیدا سرعتش کند هست . کارهایی که انجام دادم هارد رو جدا کردم و تست کردم با ویندوز مجازی باز هم شدیدا کند هست . بایوس را آپدیت کردم باز هم مشکل حل نشد . هنگی و خاموشی ندارم شدیدا کندی سرعت دارم . به نظر میرسه گرمای چیپ گرافیک طبیعی نیست . سوالم اینکه که ریبال یا ریسولد میتونه مشگل داغ کردن بیش از حد چیپ رو حل کنه ؟ ممنون می شوم از راهنمایی اساتید

با برنامه hwmonitor یک اسکرین شات از حرارت قطعات بگذارید .

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
همکاری گرامی بعد از باز کردن لپ تاب قسمت خنک منظور فن سی پی یو است را از دستگاه جد ا کنند و از خمیر سیلیکون خوبی در قسمت سی پی یو استفاده کنند در قسمت چیپ گرافیک دقت کنید که باید از پد سیلیکون استفاده کنید نه از خمیر سیلیکون که همینطور در نزدیکی چیپ گرافیگ رم هم است آنها هم باید از پدسیلیکون استفادشود سازنده لب تاب این کار را انجام داد است . یا تعمیرکاران این پد را حذف میکنند یا بعد از مدتی کفیت را از دست میدهد .

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با سلام . پد سیلیکون و خمیر سیلیکون رو عوض کردم هیچ تغییری انجام نشد ؟ سوال من اینه که آیا لحیم سردی احتمالی در پایه ها میتونه گرما قطعه رو بالا ببره ؟
چیپ گرافیک رو ریسولد کردم ولی همچنان سیستم مشکل هنگ دارد

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل

با سلام.
دوست عزیز، نباید به گرافیک دست میزدی.
شما در وحله ی اول رم های دستگاه رو جدا کن و تکی تکی روی هر دو اسلت قرار بده و ببین تغییری میکنه؟
توی
Task Manager مقدار Usage رم شما چنده؟

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
همکار عزیز من با تک تک رم ها تست کردم ولی فرقی نکرد . به علت کندی بیش از حد ویندوز نصب نکردم سیستم رو با سی دی هایرنس با ویندوز مجازی میارم بالا که اون هم خیلی خیلی زمان می بره . مشکل از رم و هارد و بایوس نیست

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
همکارم عزیز من با تک تک رم ها تست کردم ولی فرقی نکرد . به علت کندی بیش از حد ویندوز نصب نکردم سیستم رو با سی دی هایرنس با ویندوز مجازی میارم بالا که اون هم خیلی خیلی زمان می بره . مشکل از رم و هارد و بایوس نیست

پس زحمت بکشید طبق فرمایش استاد بزرگوار آقای AMD.POWER
با برنامه
hwmonitor یک اسکرین شات از حرارت قطعات بگیرید، همچنین تو قسمت Task Manager به تب Performance برید و از اونجا هم یه اسکرین شات بگیرید تا راحت تر بتونیم راهنماییتون کنیم.

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
مهندس وقتی سیستم ویندوز نداره و به دلیل کندی نمیتونم ویندوز نصب کنم چطوری از این برنامه استفاده کنم ؟

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
هیچ کس سوال من رو جواب نداد ؟ این که میشه چیپ گرافیک تصویر رو بده ولی باعث هنگ سیستم بشه و با ریبال یا تعویض بشه اون رو حل کرد ؟ تا حالا تجربه اینطوری داشتید ؟

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
مشکل حل شد . با تشکر از دوستان بابت راهنمایی. تمام قطعات رو جدا کردم متوجه اتصالی در کارت رم ریدر شدم که با حذف اون مشکل هنگ برطرف شد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا