آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشی برای تقویت جریان رگولاتور سه پایه

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام :
ساده ترین روش برای تقویت جریان خروجی رگولاتورهای سه پایه ای 78xx :
ترانزیستور مدار یک ترانزیستور نسبت به جریان مصرفی خروجی مدار انتخاب میشود .
مثال برای 5 امپر 2n3055 و برای محدوده دو امپر از bd235 ,.....
با تشکر .

پیوست‌ها

• 33.7 کیلوبایت بازدیدها: 505

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام. دوست عزیز ما میتوانیم دو یا چند رگولاتور ولتاژ را به صورت موازی به هم وصل کنیم؟#$v^86
با سلام:
دوست عزيز به دلايلي اين شيوه توصيه نمي شود ولي در صورت ناچاري حداقل از مقاومتهاي كم اهم {زير يك اهم } در مسير خروجي هر رگولاتور استفاده شود .
موفق باشيد .

ssamir

کاربر
2012-11-06
1
7
سلام من یه مدار می خوام که بتونم باهاش جریان ورودیمو تقویت کنم یعنی مثلا 1 آمپر بدم تو خروجی 4 آمپر بگیرم هم چین چیزی با این مدار یا هر مدار دیگه ای میشه؟ممنون می شم کمکم کنید.

david007

کاربر
2010-08-21
2
6
با سلام و خسته نباشید. من به یک ترانزیستور BD911 تو این مدار گذاشتم. این ترانزیستور با (توان 90 وات و جریان کلکتور 15 آمپر) با این که تو خروجی ازش جریان 100 میلی میکشم متاسفانه ترانزیستور خیلی داغ میکنه و چند وقته فکرمو مشغول کرده. خواهشا اگه میتونین منو راهنمایی کنین که چیکار کنم؟ خیلی به این مدار احتیاج دارم و نمیخوام از ترانزیستور قابلمه ای استفاده کنم. ممنون.

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,636
KARAJ
با سلام و خسته نباشید. من به یک ترانزیستور BD911 تو این مدار گذاشتم. این ترانزیستور با (توان 90 وات و جریان کلکتور 15 آمپر) با این که تو خروجی ازش جریان 100 میلی میکشم متاسفانه ترانزیستور خیلی داغ میکنه و چند وقته فکرمو مشغول کرده. خواهشا اگه میتونین منو راهنمایی کنین که چیکار کنم؟ خیلی به این مدار احتیاج دارم و نمیخوام از ترانزیستور قابلمه ای استفاده کنم. ممنون.
سلام
ازترانزیستورC5200استفاده کرده وهیت سینگ مناسب همراه باخمیرسیلیکون بهره ببرید

من از مجله نویز 6 تثبیت کننده های ولتاژ را قرار دادم ، بسیار مفید هست
منبع : مجله های نویز - مجله نویز 6

پیوست‌ها

• 2.9 مگابایت بازدیدها: 177
آخرین ویرایش:

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با عرض سلام
سوالی که ذهن بنده رو مشغول کرده اینکه که چطور در این مدارات جریان افزایش پیدا میکنه بدون اینکه ولتاژ کاهش پیدا کرده باشه؟
ترانزیستوری که داره داغ میشه در واقع داره انرژی رو تلف میکنه حالا این افزایش انرژی از کجا تامین شده ::smiley_on_tredmi::؟؟؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با عرض سلام
سوالی که ذهن بنده رو مشغول کرده اینکه که چطور در این مدارات جریان افزایش پیدا میکنه بدون اینکه ولتاژ کاهش پیدا کرده باشه؟
ترانزیستوری که داره داغ میشه در واقع داره انرژی رو تلف میکنه حالا این افزایش انرژی از کجا تامین شده ::smiley_on_tredmi::؟؟؟؟؟

فکر میکنم چون ترانزیستور ها دارن از منبع پشت رگولاتور استفاده میکنن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369
بالا