آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: برای تعمیر برد چه نوع مولتی متری بهتر است

rrhh

کاربر
2011-08-03
5
4
با سلام خدمت شما
من یک سوال داشتم اینکه برای کار تعمیر برد مولتی متر دیجیتال بهتر است یا انالوگ ممنون می شم راهنمایی کنید.
با تشکر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
با سلام خدمت شما
من یک سوال داشتم اینکه برای کار تعمیر برد مولتی متر دیجیتال بهتر است یا انالوگ ممنون می شم راهنمایی کنید.
با تشکر

به شخصه مولتی متر دیجیتال فول رنج رو ترجیح میدم به دلیل سهولت کار باهاش .

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
آنالوگ بهترینه،هیچ موقع خطا نشون نمیده،برای امتحان دیجیتال و آنالوگ رو با هم داشته باش و خودت نتیجه ی تست قطعات رو بررسی کن متوجه میشی که آنالوگ خیلی بهتر از دیجیتال کار میده،تو اعلام نتیجه تست ،صداقت آنالوگ بیشتره!

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,042
5,388
سلام
برای تست دیودها و بررسی اتصالات آنالوگ بهتر و سریعتر عمل می کند. اما برای اندازه گیری دقیق مقاومت و ولتاژ دیجیتال بهتر است.
اگر کارت تعمیرات الکترونیک است به هر دو نیاز داری و پول خوب جای مولتی متر بده و سعی کن مارک هایوکی یا کیوریتسو تهیه کنی.
مثلما با مولتی متر ۳۰ تومانی کلی کلافه میشی حین تعمیر

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,042
5,388
آنالوگ بهترینه،هیچ موقع خطا نشون نمیده،برای امتحان دیجیتال و آنالوگ رو با هم داشته باش و خودت نتیجه ی تست قطعات رو بررسی کن متوجه میشی که آنالوگ خیلی بهتر از دیجیتال کار میده،تو اعلام نتیجه تست ،صداقت آنالوگ بیشتره!
سلام با این صداقتش موافقم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,042
5,388
سلام
در کل این که تعمیرکار با چه دستگاهی راحت باشد صلیقه ای است.
من خودم که اصلا نمی توانم دیود و ترانزیستور را با دیجیتال تست کنم.

~modern~

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-08-18
535
1,115
سمنان
معمولا بستگی به رسته ای داره که میخواین وارد بشین
توی تست مدارات منطقی اهم متر دیجیتال و در تست اینورتر و آمپلیفایر آنالوگ، معمولا هم باتجربه تر ها از آنالوگ استفاده میکنند همونطور که دوستان گفتن جنس مرغوب، اگر یه مدار مشکل افت ولتاژ یا دل زدن داشته باشه دیجیتال میانگین گیری میکنه که کاملا تعمیرکار و گمراه میکنه اما آنالوگ بالا پایین میپره و نشون میده

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jfrras
بالا