آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست در مورد شناسایی قطعه با شکل زیر

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
با سلام خدمت شما اساتید محترم .
اگر اساتید محترم در مورد شناسایی قطعه مورد نظر شکل زیر اطلاعی دارند لطفا در این تاپیک قرار دهند. لازم به ذکر است قطعه مورد نظر با سایر قطعات الکترونیک بصورت فله ای خریداری شده و اطلاعاتی در مورد کاربر آن در دست نیست.

2.jpg1.jpg

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
اگر اساتید محترم در مورد شناسایی قطعه مورد نظر شکل زیر اطلاعی دارند لطفا در این تاپیک قرار دهند. لازم به ذکر است قطعه مورد نظر با سایر قطعات الکترونیک بصورت فله ای خریداری شده و اطلاعاتی در مورد کاربر آن در دست نیست.

مشاهده فایل‌پیوست 125158مشاهده فایل‌پیوست 125159

سلام
جناب تحیری از ظاهر قطعه اینطور میشه فهمید که ال ای دی دو رنگ یا 3 رنگ است .
من تو جمهوری از این قطعات دیده ام . مثل سون سگمنت می مونه .!!

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس

سلام
جناب تحیری از ظاهر قطعه اینطور میشه فهمید که ال ای دی دو رنگ یا 3 رنگ است .
من تو جمهوری از این قطعات دیده ام . مثل سون سگمنت می مونه .!!
با سلام خدمت استاد گرامی:
ضمن تشکر و قدردانی در مورد جواب دادن به سوال اینجانب. من برای آزمایش، یک بار تک تک پایه ها را گراند و 3 پایه دیگر را برق 3.2 +ولت دادم. و بار دیگر تک تک پایه ها را 3.2+ ولت ودیگر پایه ها را گراند کردم اما روشن نشد، آیا روش دیگری برای آزمایش این قطعه وجود دارد.؟ اگر کسی این قطعه را دارد ، آزمایش و نتیجه را در این تاپیک قرار دهد. با تشکر علی تحیّری

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس

مشاهده فایل‌پیوست 125158مشاهده فایل‌پیوست 125159
با سلام خدمت شما دوستان و راهنمایی شما عزیزان:
قطعه مورد نظر پس از آزمایش های مختلف بصورت زیر مورد آزمایش قرار گرفته و نتیجه مثبت بود. این قطعه از 8 عدد ال ای دی که بصورت سری وصل شده و آند این ال ای دی ها در شکل با علامت + و کاتد آن ها با علامت - مشخص شده و خط سبز رنگ هر دو ردیف 8 ال ای دی مجزا از هم را نشان می دهد. برق + به پایه هایی که به سمت نوشته شده شماره قطعه مشخص شده است. با دادن 16 ولت برق 8 ال ای دی سری روشن و حدود 10 میلی آمپر جریان می کشد. و وقتی ولتاژ با کم کردن به مرز 14 ولت برسد همگی خاموش می شوند. وقتی ولتاژ را به مرز 17 ولت برسانیم جریان ال ای دی به حدود 25 میلی آمپر و خیلی پر نور روشن می شود. ابا اضافه کردن ولتاژ بالاتر احتمال سوختن این قطعه وجود دارد. لارم به ذکر است رنگ ال ای دی ها فقط به رنگ زرد است. حالا این قطعه چه کاربردی دارد !!! باید از طراح و سازنده اش پرسید.

3.JPG

آخرین ویرایش:
بالا