آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نخستین اطلاعات از تبلت Galaxy سامسونگ

sam_electronic

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-30
500
4,135
میناب
www.irantk.ir
بالاخره چشم مان به جمال تبلت شرکت سامسونگ هم روشن شد. Galaxy نام این تبلت 7 اینچی است که قبلا به نام S‪-‬Pad شناخته می شد. سیستم عامل آن اندروید است و از رابط کاربری TouchWiz سامسونگ استفاده می کند.​

پیوست‌ها

• 41.9 کیلوبایت بازدیدها: 63

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
من گوشی تبلت سامسونگ 1000 jet که در اروپا با نام 1003 ارائه شده را با قیمت 450000 تومان پارسال خریدم اما متاسفانه خیلی معایب داره و ال سی دی اون هم بعد از مدتی وسطش یک حالت رنگین کمان ایجاد شده که گارنتی میگه مشکلی نیست و قبول نمی کنه و در عین حال هم خیلی اعصاب خورد کن هست! و آدم دوست نداره گوشی که با این قیمت خرید ال سی دی اینجوری داشته باشه.
یا مثلا خیلی وقتها خودش قاطی میکنه و چراغ ال سی دی ساعتها روشن می مونه تا اینکه من متوجه میشم و با کلید قفل صفحه خاموشش می کنم!
در حالی اینقدر مشکل داره که سیستم عامل هم نداره و فقط جاوا هست و اصلا نباید قاطی کنه.
به نظر من اکثر گوشی های سامسونگ فقط از لحاظ امکانات بر روی کاغذی و اعداد و ارقام خوب به نظر میرسند اما وقتی آن را خریداری می کنید و استفاده می کنید متوجه ایراداتی میشوید که شما را از آن به شدت مأیوس می کند!
من مدلهای زیادی رو تا حالا خریدم یا به نوعی باهاشون سر و کار داشتم و به این نتیجه رسیدم هیچ یک توان رقابت با گوشی های نوکیا را ندارند
البته به هر حال تا حدودی سلیقه ای هم هست!

لازم به ذکر هست در حال حاضر بیشتر گوشی های نوکیا در بازار هم تقلبی هستند و موجب پایین آمدن ارزش برند نوکیا شدند. به علت ایراداتی که براشون با توجه به تقلبی بودنشون پیش میاد. اما گوشی های نوکیا اصل کیفیت بسیار خوبی دارند. و البته مهمترین نکته ای که در مورد گوشی های نوکیا می توان ذکر کرد این هست که مدلهای ارزون قیمت و گرون قیمت کیفیت خوب و عالی دارند اما گوشی های متوسط هیچکدام در حد قیمتشون کیفیت ندارند!!
مدلهای ارزون همه سبک و ساده و با کیفیت آنت دهی عالی و با قیمت بسیار مناسب هستند. و برای کسانی که از گوشی توقعی جز صحبت کردن با کیفیت مناسب ندارند و یا از توانایی مالی کمی برخورداند بسیار مناسب به نظر می رسند.
گوشی های گرون قیمت هم همه چیز دارند و کیفیت و عملکردشون هم بسیار عالیست اما به هر حال هر کسی توان پرداخت هزینه انها را ندارد. البته عقیده شخصی من هم این است که با توجه به امکاناتشون نباید اینقدر گران باشند اما همیشه آخرین تکنولوژیهای بازار هر چند که هنوز کارایی لازم را هم نداشته باشند دارای قیمتی مجازی هستند.
و در آخر گوشی های قیمت متوسط به نوعی گول زننده هستند. و قشر متوسط جامعه را که از طرفی توانایی مالی معمولی دارند و از طرفی علاقه مند به استفاده از آخرین تکنولوژیهای روز هستند را هدف قرار داده.
در ظاهر همه امکانات گوشی های گرون قیمت رو دارند اما اصلا کیفیت مناسبی ندارند. مثلا دوربین آنها 5 مگا پیکسل هست اما به حدی از سنسور ضعیف و یا لنز با فاصله کانونی ضعیف و دهنه قطر کم در آنها استفاده شده که در حد گوشی 3 مگا پیکسل هم کیفیت ندارند. یا رنگ روی انها به علت جنس نامرقوب سریع میره و همچنین به علت سخت افزار نامناسب دائما هنگ می کنند و کیفیت تولید آنها به طور کل پایین است. حال این گوشی ها با این کیفیت درنظر بگیــریـد که دیگر تقلبی هم باشند دیگه چی میشه!!! و هیچ انتظاری ازشون نیست! و متاسفانه به این راحتی هم نمی توان اصل را از تقلبی تشخیص داد و خود فروشندگان نیز در این تشخیص اشتباه می کنند. به هر حال کیفیت پایین تولید آنها موجب شده شرکتهای متفرقه به راحتی ظاهر آنها را کپی برداری کنند که قابل تشخیص نباشد
پس همین موارد باعث میشه افراد با این رنج قیمتی متوسط به سوی گوشی های برند سامسونگ یا سونی اریکسون تغییر سلیقه بدند که متاسفانه انها هم جز در بعضی موارد اکثرا کارایی خوبی نداشته معایب بسیار زیاد دارند.
فکر می کنم گوشی های موبایل هنوز باید بسیار پیشرفت کنند و کارکردهای جانبی آنها توانایی بالا جهات استفاده تخصصی را ندارند و نمی توانند نیاز کامل یک علاقه مند به دستگاه صوتی یا عکاسی یا مکان یاب و ... را فراهم کند...
موفق باشید

بالا