آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: طریقه تشخیص سلول های خراب از سلول های سالم در باطری لپتاپ

Vus.9170188

کاربر
2014-08-13
122
205
گچساران
با سلام و عرض ادب

اکثرا توی باطری هایی که خراب میشن یکی دوتا از سلول ها واقعا خراب هستن و بقیه سالم هستن و یا اینکه وضعشون بهتر هست، سوال من این هست که چطوری میشه خود سلول ها رو دونه دونه تست کرد و یا شوک داد، با توجه به اینکه توی تاپیک های دیگه دیدم که نوشته بود روی برد باطری یه آیسی هست که حکم بایوس اون رو داره و با قطع برق اطلاعاتش خالی میشه
آیا میشه سلول ها رو کلا از برد جدا کرد و یکی یکی شک داد و شارژ کرد ؟
آیا با این کار بایوس باطری خالی نمیشه که اون رو غیر قابل استفاده کنه ؟
روش تست کردن و شوک دادن اصولی و صحیح سلول های باطری چی هست؟

با احترام

سلیمانی22

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-09
399
4,605
با سلام و عرض ادب

اکثرا توی باطری هایی که خراب میشن یکی دوتا از سلول ها واقعا خراب هستن و بقیه سالم هستن و یا اینکه وضعشون بهتر هست، سوال من این هست که چطوری میشه خود سلول ها رو دونه دونه تست کرد و یا شوک داد، با توجه به اینکه توی تاپیک های دیگه دیدم که نوشته بود روی برد باطری یه آیسی هست که حکم بایوس اون رو داره و با قطع برق اطلاعاتش خالی میشه
آیا میشه سلول ها رو کلا از برد جدا کرد و یکی یکی شک داد و شارژ کرد ؟
آیا با این کار بایوس باطری خالی نمیشه که اون رو غیر قابل استفاده کنه ؟
روش تست کردن و شوک دادن اصولی و صحیح سلول های باطری چی هست؟

با احترام

سلام
استاد یه باطری دارم که سلول ها خراب بودن با نمونه مشابه سالم تعویض کردم الان خروجی نمیده مشکل از چیست؟

pooya021

کاربر
2020-09-22
5
4
سلام اقا این تاپیک خیلی مهم و ضروریه بخصوص در شرایط اقتصادی فعلی که قیمتها کشیده رو اسمون .... لطفا متخصصین امر راهنمایی بفرمایند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,946
به نظرم ازlcr meter استفاده کنید باطری هم مثل خازن ظرفیت بالا هستش با lcr متر می تونید نشتی باطری وظرفیتش رو بسنجید رعایت نکات ایمنی برای به فنا ندادن lcrمتر ضروری هستش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر
بالا