آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم ثبات ولتاژ خروجی اینورتر جوشکاری(MMA200P)

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
دستگاه به مدل MMA200P و به صورت تک برده میباشد
6 تا IGBT سوخته بود که تعویض شد و با حصول اطمینان از قطعات SMDاعم از زنر و دیود شاتکی و ترانزیستور و مقاومت ها،دستگاه جهت تست برقدار شد،در آزمایش اول ولتاژ خروجی 36 ولت بود(ولتاژ بی باری دستگاه 70 ولت هستش) ،بعدا یهو شد 69 بعد مرتبا کم و زیاد شد و دیگه از 36 ولت تجاوز نکرد
ولتاژ دوسر خازن 680 میکرو 300ولت در طی طول تست میباشد،علت این نوسان چیه؟دو گروه IGBT داره دستگاه که من تو هر گروه فقط یکی کار گذاشتم
ممنونم میشم دوستان نظر بدن.تشکر

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام

با دو تا مولتی متر از خروجی ولتاژ گرفتم که یکی به کل چیزی نشون نمیده!
اون یکی هم هی بالا پائین نشون میده ولتاژ خروجی رو
مولتی متر ها رو رو چند تا دستگاه دیگه تست کردم که مطمئن شم اشکال از اونا نیستش،اونا سالمن
از بین دوستان عزیز انجمن کسی مورد مشابه نداشته؟حتی تو دستگاه های دیگه(چه mosfet چه IGBT)؟علت اصلی این مشکل چی میتونه باشه؟و کجا ها رو بیشتر چک کنم؟آیا مجاز به تست جوش هستم؟
سپاس

ali 1111

کاربر
2015-08-25
22
26
سلام
دستگاهی برام اومد ای جی بی تیهاش سوخته بود بعد از تعمییر همین عیبا داشت ولتاژاولیه 60 ولت بود بعد ار چند ثانیه ولتاژبه15ولت رسید من جوشکاری هم کردم مشکلی نداشت .حالا باید ببینیم دوستان چی میگن.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
لعنت خدا به این دستگاه های تک برده!!

technologi

کاربر
2014-12-23
8
1
با سلام
دستگاه به مدل MMA200P و به صورت تک برده میباشد
6 تا IGBT سوخته بود که تعویض شد و با حصول اطمینان از قطعات SMDاعم از زنر و دیود شاتکی و ترانزیستور و مقاومت ها،دستگاه جهت تست برقدار شد،در آزمایش اول ولتاژ خروجی 36 ولت بود(ولتاژ بی باری دستگاه 70 ولت هستش) ،بعدا یهو شد 69 بعد مرتبا کم و زیاد شد و دیگه از 36 ولت تجاوز نکرد
ولتاژ دوسر خازن 680 میکرو 300ولت در طی طول تست میباشد،علت این نوسان چیه؟دو گروه IGBT داره دستگاه که من تو هر گروه فقط یکی کار گذاشتم
ممنونم میشم دوستان نظر بدن.تشکر
باسلام.دوست عزیزسیم فن روقطع کن ببین مشکل نوسان حل میشه چون من همین تجربه روداشتم.مشکل نوسان میتونه ازشانت یابیش ازحدامپرکشیدن فن باشه.البته ولوم هم اگه مشکل داشته باشه میتونه باعث نوسان بشه.ایناتجربه بنده بودکه عرض کردم

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
این دستگاه شنت نداره
دستگاه مشکلی نداشت ایراد از مولتی مترهای معمولی هستش که ریپ میزنن و اصولا برا این فرکانس کاری ساخته نشده ن.تست جوش گرفتم دستگاه بدون مشکل کار کرد
ممنون از لطف تون

بالا