آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: امحاء هارد و اطلاعات

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با سلام خدمت همکاران محترم

یکی از دغدغه های دستگاه های ذخیره سازی پخش شدن اطلاعات در بین افراد غیر مسئول هست . همانطور که بحث بازیابی اطلاعات بسیار پیچیده و مهم هست به همان نسبت بحث امحا ان هم مهم می باشد . اینجا از دوستان عزیز خواهش میکنم در صورتی که تجربه ای در رابطه با امحا دارند به اشتراک بگذارند.

تا جایی که من اطلاع دارم دستگاهی در بازار هست که می تواند هارد را بصورت تیکه تیکه و غیر قابل بازیابی تبدیل کند . روش های مختلفی برای از بین بردن اطلا عات وجود دارد . می توان با یک روش دستی و ساده به پلیت هارد دسترسی پیدا کرد و اون رو از روش های میدان مغناطیسی یا ضربه و یا حرارت از بین برد .

به نظر شما چه روشی های تضمین شده ای یرای عدم بازیابی وجود دارد؟
تا چه حد می توان اطلاعات را بازیابی نمود؟
ساده ترین روش امحا کدام است؟

دوستان عزیز لطفا در بحث آموزشی شرکت کنند

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
یکی از بهترین روشهای از بین بردن اطلاعات اورایت کردن درایو هست . یکبار ZEROFILL FULL بعد با یکسری اطلاعات هارد را دوباره اورایت میکنید . دیگه با هیچ نرم افزاری نمیشه اطلاعات رو ریکاوری کرد .

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
دوست عزیز
دستگاهی هست با عنوان کسندر(لاتینش رو نمی دونم)
بر روی هر بایت 80 بار می نویسد و به این صورت هارد توسط هیچ دستگاهی حتی pc3000 قابل بازیابی نیست

ajamin.ali

کاربر
2010-06-07
95
240
ظاهرا چیزی که من حس کردم اینه که ابتدا باید لیست ادرسها رو پاک کرد. و بعد فریمویر زد و بعد با ریز فایلها هارددیسک رو over flow کرد . البته چون لیست ادرسها با محل قرار گیری داده متفاوت هستند . البته هنوز تحقیقاتم کامل نشده ، تکمیل بشه اطلاع رسانی میکنم دوستان

بالا