آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تعمیر هارد و مشکل با تعمیرکار!!

parsimehr

کاربر
2014-07-05
17
12
بنده دیروز یک عدد هارد دیسک 500 گیگا بایتی که روشن نمی شد رو دادم به یه موسسه تعمیرات هارد، هارد من اصلا توسط هیچ کامپیوتری شناسایی نمیشد. ظاهراً مشکل سخت افزاری داشت.خلاصه هارد رو دادم به اون موسسه ، قرار شد تماس بگیرن و هزینه رو اعلام کنن و اگر برای من صرفه ای داشت من اوکی تعمیرش رو بدم . دو ساعت بعد از تحویل هارد با من تماس گرفتن و گفتن مشکل هاردت حل شده و کل هارد ریکاوری شده ! و درخواست 400 هزارتومن دستمزد کردن! جالبه کارشناس موسسه توضیح داد که حتی ویندوزش هم بالا میاد!! من معترض این مسئله شدم و اونها گفتم ما هارد رو دوباره خراب می کنیم و میدیم بهت !!!! با اطلاعاتی که من از تعمیر دارم به نظرم هارد من اصلا نباید اطلاعاتش پاک شده باشه ، جالب اینجاست که به من گفتن مشکل فقط ریکاوری بوده و هیچ تعمیر سخت افزاری هم لازم نداشته.حالا من چند تا سوال دارم از اساتید
1-حداقل زمان برای ریکاوری یه هارد 500 گیگا بایتی ، اونم با توجه به اینکه توی این هارد حداقل 100 هزار تا فایل بوده چقدر هست؟؟
2-آیا امکان داره هاردی بعد از ریکاوری ویندوزش هم مثل روز قبل بیاد بالا؟؟
3- شرکت مذکور مدعی شد که امکان تماس وجود نداشته و باید این کار تا آخر انجام میشده ، آیا این حرف منطقی هست؟
4- اگر شکایت کنم چیزی دستگیرم میشه؟ قابل پیگیری هست؟؟
با سپاس

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
بنده دیروز یک عدد هارد دیسک 500 گیگا بایتی که روشن نمی شد رو دادم به یه موسسه تعمیرات هارد، هارد من اصلا توسط هیچ کامپیوتری شناسایی نمیشد. ظاهراً مشکل سخت افزاری داشت.خلاصه هارد رو دادم به اون موسسه ، قرار شد تماس بگیرن و هزینه رو اعلام کنن و اگر برای من صرفه ای داشت من اوکی تعمیرش رو بدم . دو ساعت بعد از تحویل هارد با من تماس گرفتن و گفتن مشکل هاردت حل شده و کل هارد ریکاوری شده ! و درخواست 400 هزارتومن دستمزد کردن! جالبه کارشناس موسسه توضیح داد که حتی ویندوزش هم بالا میاد!! من معترض این مسئله شدم و اونها گفتم ما هارد رو دوباره خراب می کنیم و میدیم بهت !!!! با اطلاعاتی که من از تعمیر دارم به نظرم هارد من اصلا نباید اطلاعاتش پاک شده باشه ، جالب اینجاست که به من گفتن مشکل فقط ریکاوری بوده و هیچ تعمیر سخت افزاری هم لازم نداشته.حالا من چند تا سوال دارم از اساتید
1-حداقل زمان برای ریکاوری یه هارد 500 گیگا بایتی ، اونم با توجه به اینکه توی این هارد حداقل 100 هزار تا فایل بوده چقدر هست؟؟
2-آیا امکان داره هاردی بعد از ریکاوری ویندوزش هم مثل روز قبل بیاد بالا؟؟
3- شرکت مذکور مدعی شد که امکان تماس وجود نداشته و باید این کار تا آخر انجام میشده ، آیا این حرف منطقی هست؟
4- اگر شکایت کنم چیزی دستگیرم میشه؟ قابل پیگیری هست؟؟
با سپاس

کار خاصی نمیشه کرد . باید هماهنگ میکردید قبل از تعمیر اعلام هزینه کنند . شما در کل دو راه دارید . باید قید هارد رو بزنید و هارد خراب رو طبق گفته این شرکت تحویل بگیرید یا هزینه رو بپردازید . شکایت هم زمان بر هست و هم هزینه بر .

parsimehr

کاربر
2014-07-05
17
12
کار خاصی نمیشه کرد . باید هماهنگ میکردید قبل از تعمیر اعلام هزینه کنند . شما در کل دو راه دارید . باید قید هارد رو بزنید و هارد خراب رو طبق گفته این شرکت تحویل بگیرید یا هزینه رو بپردازید . شکایت هم زمان بر هست و هم هزینه بر .
ـوی توضیحات نوشتم که قرار بر همین بوده ، حتی توی قبض هم همین رو گفته ! خب کلا به نظر شما واقعا ادعای این شرکت درسته؟ می خوام نظرتون در این رابطه هم بدونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

d.rmardin

کاربر
2013-06-23
69
312
ـوی توضیحات نوشتم که قرار بر همین بوده ، حتی توی قبض هم همین رو گفته ! خب کلا به نظر شما واقعا ادعای این شرکت درسته؟ می خوام نظرتون در این رابطه هم بدونم
خب دوست عزيزبقول خودت شماقبض دستت هست اگركارشون برخلاف تعهدخودشون است كه درقبض قيدشده ديگه مشخصه حق باشماست وبراي احقاق حق نبايدبه مسئله
مالي توجه كنيدومهم اين ست كه حق خودت روثابت كنيدوبس انشاالله باتعامل وتوافق مشكلتون حل بشه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران

اگر در قبض قید شده باشه . پس میتونید دست بالا رو بگیرید . احتمالا هارد شما یک مشکل جزیی در بردش داشته اینها درستش کردند و براتون صورتحساب درست کردند .

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,548
اصفهان
www.servicekaran.ir
سلام بعد از دو ساعت تحویل که نمی شه ریکاوری کرد ان هم 500 گیگ . منظور آن ها از ریکاوری یعنی تعمیر کردند. ان ها حدود 1 ساعت کمتر برای هارد وقت گذاشتند.
ممکنه هارد مثلا mbr آن خراب بوده و یا یکی از ماژول های فریم ور خراب بوده با دستگاه تعمیر کردند و یا جدول پارتیشن خراب بوده چون فایل های شما به دست شما پاک نشده بوده که بخواهند ریکاوری کنند.

اصلا موسسه مجوز قانونی در رابطه با این کار را داشته. اگر موسسه فقط ثبت شرکتی بوده و تحت نظارت اتحادیه نباشه و یا پروانه کسب در رابطه با کار دیگه ای داشته باشد اگر شما شکایت کنید حق به جانب شما صادر می شود. اگر موسسه آموزشگاه باشد که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای نباشد باز هم حق مسلما باید به شما داده بشه چون آموزشگاه های تحت نظارت دانشگاههای ازاد و ارگان های دیگر بیشتر تخلف کار هستند آن هم بدلیل عدم وجود بازرسی منظم و کار آمد.

شما از چندین طریق می توانید شکایت کنید.

اول اتحادیه صنف رایانه و خدمات دوم اتاق اصناف

سوم = تعزیرات حکومتی واقع در شهر خود
چهارم= از طریق وب سایت ستاد بازرسی کل کشور
پنجم = مراجعه حضوری به دادسرای عمومی کشور

شما در اولین مراحبه باید یک فاکتور مهر شده از موسسه بگیرید.
در دومین مرحله به اتحادیه مراجعه کنید اگر بازرس اتحادیه حرف الکی زد و خواست دبه در بیاره از خود بازرس و خود اتحادیه به خاطر این کار که رسیدگی نکردند بروید اتاق اصناف شکایت کنید.

اگر تعداد شاکی ها مثل شما زیاد بود و موسسه در چند تا از سازمان ها پارتی بازی کرده بود باید به استانداری و شورای شهر نامه نگاری کنید.

اما بهترین کار به نظر من شکایت کردن در تعزیرات حکومتی و بازرسی کل کشور است.

البته اشتباه نشه من خودم هم از اتحادیه خدمات رایانه ای مجوز نگرفتم بلکه از اتحادیه خدمات مجوز گرفتم ولی چون گواهینامه فنی و حرفه ای در رابطه با تعمیرات دارم و مدرک تحصیلی دانشگاهی هم کامپیوتر بوده و مورد تایید پلیس اداره اماکن شهرستان با توجه به پروانه کسب تحت نظارت یکی از اتحادیه ها بوده هستم و کارم شناخته شده هست کارم قانونی محسوب می شه.
ولی 99 در صد کسانی که ثبت شرکت می کنند کلاه بردار هستند مراقب این ثبت شرکتی ها که مورد تایید اداره اماکن شهرستان نیستند باشید چون اکثریت آن ها پروانه کسب از اتحادیه ندارند. و یک روزه پول مردم را بر می دارند و فرار می کنند هیچ نشانی هم ندارند. ثبت شرکت کردن فقط 20 دقیقه زمان بر هست آن هم با نام جعلی می شه ثبت شرکت کرد.

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
دوست عزیز دنبالشو سفت سخت بگیر .اگه این کار نرخ نامه داره باید ارائه بدن و بگن چه کاری روش انجام دادن.اگر هم نرخ نداره پس باید توافق صورت میگرفته.موسسه نگو گاراج بگو واقعا برای بریدن گوش خلق الناس لحظه ای درنگ نمیکنند.بنظر من هر مکا لمه ای هم داری باهاشون ظبط کن.
و اصرار بر ریکاوری توسط اونها برای اینکه بتونن پول بیشتر بگیرن.وگرنه خود برد هارد نهایت 150تومانه .ایراد نرم افزاری هم که خوب چقدر برای یه هارد 100 تومانی میتونه هزینه داشته باشه.
بزرگترین مشکل اینجا اینه که عملیات ریکاوری با خرابی هد و یا مشکلات مکانیکی و یا نیاز به جراحی و.............توجیهی برای اجرت بالا داره ولی از دید اینها یه دیود هم که روی برد سوخته باشه و طرف اطلاعاتش براش مهم باشه یه دفعه نرخ سر به آسمون میزنه و هیچ انصافی در کار نیست.

بالا