آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: قطعی نشدن مشکل یخچال اسنوا 810

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
با سلام
قسمت یخچال دماش زیاد شده وعمل خنک کنندگی صورت نمیگیره با این شرط که قسمت فریزر درست کار میکنه . که به دلیل این هست قسمت اپراتور یخچال بعد از مدتی برفک میزنه
سوال اول

زمانی که یخچال خاموش شده و دوباره روشن میکنی ایا یخچال باید فرمان رله هیتر یخچال و هیتر فریزر رو باهم صادر کنه .چون الان من اینکار رو کردم رله هیتر فریزر وصل میشه ولی فرمانی به رله هیتر یخچال نمیده .......... اگه هر دو رله باید با هم وصل بشن پس در غیر اینصورت مشکل از برده

سوال دوم

در غیر اینصورت چجوری بفهم که مشکل از برد ست یا سنسور ntc هیتر دیفراست (با توجه به اینکه تست اجمالی نشون داد کهntc مشکل نداره

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
عمل دیفراست تابع دما واگر سرمای زیر منفی 12 در اپراتور بالا نداشته باشید هیترش داغ نمیشه،در صورتی که هیتر وترموفیوز سالم باشند قطعا برد مشکل دارد من دو مورد داشتم که همه چیز سالم بوده و باز مشکل یخ زدگی داشتیم وبا تعویض برد نو (نه استوک یا تعمیری) حل شده-در فروشگاه آقای محمد پور برد شرکتی 810 موجود است(اویس کالا)
البته میتونی رله مربوطه به هیتر رو تست کنی که سالم باشه،در اسنوا با استفاده از دیاگرام وکدهای روی برد به راحتی میتوان مدار فرمان را پیدا کنی مثلا F/L یعنی لامپ فریزر و...

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,039
5,387
سلام
اسنوا ۸۱۰ واقعا بد از آب در آمد.
چندین مورد ایراد اینچنینی مراجعه کردند و گویا خود شرکت هم راه حل درستی پیدا نکرده است. و یا شاید ما اطلاعاتمون ضعیفه.
دوست عزیز حدود قیمت برد را دارید?

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام
اسنوا ۸۱۰ واقعا بد از آب در آمد.
چندین مورد ایراد اینچنینی مراجعه کردند و گویا خود شرکت هم راه حل درستی پیدا نکرده است. و یا شاید ما اطلاعاتمون ضعیفه.
دوست عزیز حدود قیمت برد را دارید?
120 تومن-من سر درگیری با ملت و همین قضایا نمایندگی رو فسخ کردم

judo

کاربر
2010-10-27
202
382
ایران زمین
سلام

در مورد دما یخچال که در حالت مصرف بهینه برق خود یخچال رو 7+ درجه نگه میداره. یعنی در قسمت پشت صفحه جلویی یخچال دما تا منفی هم میره

در زمانی که من یخچال خاموش کردم و بعد از چند ساعتی که روشن کردم دمای فریزر 6- بود و رله هیترش وصل کرد اما رله هیتر یخچال نه

البته با یخ زدن اپراتور قسمت یخچال، سنسور ntc کاملا زیر یخ قایم شده بنابراین باید دمای منفی رو به برد گزارش کنه اما بازهم پایه ایسی میکرو کنترلر ولتاژ 5 ولت رو به ترانزیستور و نهایت رله نمیده

یه ازمایش نهایی هم میتونم بکنم سنسور دیفراست قطع کنم و به جاش یه ولتاژ خارجی به جای سنسور بهش بدم که مثلا دما منفی 12 درجه هست ببینم برد چه عکس العملی انجام میده .البته زمانی که کمپرسور غیرفعال بود این کار رو میکنم

فقط یه چیزی منو مشکوک کرده .زمانی که اپراتور یخچال باز کردم و کاملا یخ زده بود مقاومت ntc دیفراست با این زیر برفک مدفون شده بود حدود 5.5 کیلو بود درحالی که ntc سنسور دما یخچال حدود 9 کیلو بود .حالا نمیدونم حواسم نبوده اشتباه نوشتم یا نه

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام
قسمت یخچال دماش زیاد شده وعمل خنک کنندگی صورت نمیگیره با این شرط که قسمت فریزر درست کار میکنه . که به دلیل این هست قسمت اپراتور یخچال بعد از مدتی برفک میزنه
سوال اول

زمانی که یخچال خاموش شده و دوباره روشن میکنی ایا یخچال باید فرمان رله هیتر یخچال و هیتر فریزر رو باهم صادر کنه .چون الان من اینکار رو کردم رله هیتر فریزر وصل میشه ولی فرمانی به رله هیتر یخچال نمیده .......... اگه هر دو رله باید با هم وصل بشن پس در غیر اینصورت مشکل از برده

سوال دوم

در غیر اینصورت چجوری بفهم که مشکل از برد ست یا سنسور ntc هیتر دیفراست (با توجه به اینکه تست اجمالی نشون داد کهntc مشکل نداره

دوست عزیز ایراد این مدل دستگاه ها مشخصه و برای ایراد های اپیدمی مشکلی برای تعمیرکاران بوجود نمیاد
تعمیرگاه ما تاکنون مشکلی رو از این مدل یعنی اسنوا 810 ندیده که قابل حل نباشه
شما ابتدا سنسور دیفراست یخچال و فریزر رو جابجا کن و ببین ایراد همچنان پا برجا هستش یا نه
من احتمال میدم از سنسور باشه البته در صورتی که المنت ها و ترموفیوز سالم باشند
پلاستوفوم توزیع هوا سالم هستش ؟ خوب جازده شده؟
در انتها اگر با چک کردن همه موارد دیدید این مشکل پابرجاست با تعویض برد مشکلت حل میشه که میتونی از لینک امضاء من تهیه کنی.
در مورد اینکه آیا یخچال و فریزر دیفراستش با هم کار میکنه یا نه باید بگم که هر دو با دو رله جدا گانه تو مدار میان ولی زمان قطع شدن هر کدام منوط به دمای اواپراتور هستش که توسط سنسور اواپراتور تعیین میشه.

sabalan-co

کاربر
2012-06-23
101
279
آذربایجان
آقای محمدپورباتشکراز راهنمائی جناب عالی وباتوجه به تجربه بالای شما درمحصولات گروه انتخاب آیا یخچال810امکان تست سریع قطعات ویا دیفراست دستی دارد که بتوان بدون باز کردن مجموعه پلاستوفوم هیتراوابراتورراچک کرد

morteza1245

کاربر
2012-07-31
1
1
سلام یخچال اسنوا ۸۱۰ من فن یخچال یک ساعت که کار میکنه از کار می افته و سه ماه هست تو تعمیرگاه هست سیم کشی عوض شده برد تعمیر شده فن هم سالمه فریزر خیلی خوب کار میکنه ولی یخچال نه کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟

بالا