آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هنگ کردن مادربرد ASUS مدل H81 MK

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
با سلام
من این مشکل رو تو قسمت مشاوره خرید سخت افزار مطرح کردم ظاهرا پاک شده گفتم شاید به اینجا ربط داشته باشه.
من یک سیستم با مشخصات زیر جمع کردم.

CPU INTEL g1840

MOTHERBORD ASUSH81MK

RAM ADATA4 G 1600

HARD TOSHIBA1000

power hontkey chp-300
گرافیک آنبرد
الان مشکلی که پیش اومده اینه که گاهی سیستم هنگ میکنه.حالا آیا به نظر شما این مشکل از ضعف پاوره یا ناهماهنگی رم با سی پی یو.آخه باس سی پی یو 1300 است و رم 1600.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
مادربرد که ASUS H81 MK است.امروز مشتری سیستم رو برد امیدوارم دیگه هنگ نکنه.فقط اگه دوباره هنگ کرد و سیستم برگشت خورد کدوم قطعه رو عوض کنم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
بایوس رو اپدیت کنید تحت ویندوز . فن رو باز کنید خمیر قبلی رو پاک و دوباره بزنید . دمای چیپست رو چک کنید . همچنین پاور هم چک بشه . پاور خوبی تهیه نکردید .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
لطفا مشکل رو بصورت کامل شرح دهید .آیا حین اجرای نرم افزار خاصی هنگ می کند یا بصورت تصادفی ؟در مورد پاور بنده با نظر استاد عزیزمون موافقم .به نظر من پاور خوب و مطمئن تضمین کننده کارکرد درست و بهینه سیستم هست و یک پاور نامناسب می تونه کارائی سیستم رو خیلی پائین بیاره و از نظر سخت افزاری باعث بروز ایرادات مختلف بشه .با قطعیت نمی شه گفت کدام قطعه ،اصولا باید قطعات رو یکی یکی تست کنید تا مورد معیوب پیدا بشه .هنگ کردن می تونه علت نرم افزاری داشته باشه و علت سخت افزاری .
موفق باشید .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیزبنا گفته دوستان ابتدا پاور سیستمتون رو چک کنید(تعویض با پاور وات بالاتر ترجیحا گرین)،ثانیا با توجه به اینکه کانفیگ سیستمتون بالاست با گرافیک اینترنال هم امتحان کنید اگه نشد برید سراغ بایوس و همیرسلیکون و...

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
ممنون از تمامی دوستان.به نظر خودم هم از پاور باشه.اما تنها یه نکته.باس این سی پی یو 1333 است اما من رم با باس 1600 انداختم آیا ممکنه اشکالی ایجاد کنه؟راستس این پاور chp 300هانت کی توان واقعیش چند واته؟

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
ممنون از تمامی دوستان.به نظر خودم هم از پاور باشه.اما تنها یه نکته.باس این سی پی یو 1333 است اما من رم با باس 1600 انداختم آیا ممکنه اشکالی ایجاد کنه؟راستس این پاور chp 300هانت کی توان واقعیش چند واته؟

خیر مشکلی ایجاد نمیشه و سرعت رم دانگرید میشه به 1333
مشخص نیست ولی در کلا کیفیت مناسبی ندارند .

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
امروز پاور این کیس رو با یک پاور گرین 330 عوض کردم.ابتدا همه جیز به خوبی پیش میرفت.برای اطمینان با نرم افزار ایدا هم یه تست گرفتم که مشکلی نبود. اما بعد از ریستارت دیگه سیستم بالا نمیاد و در مرحله ای که سیستم میخواد بالا بیاد یه صفحه آبی شطرنجی بالا میاد و سیستم ریستارت میشه.خمیر سیلیکون رو هم عوض کردم .مشکل حل نشد.با یه هارد دیگه هم امتحان کردم باز همونطور شد. خواستم با دی وی دی ویندوز رو عوض کنم باز همون مشکل تکرار شد.به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
امروز پاور این کیس رو با یک پاور گرین 330 عوض کردم.ابتدا همه جیز به خوبی پیش میرفت.برای اطمینان با نرم افزار ایدا هم یه تست گرفتم که مشکلی نبود. اما بعد از ریستارت دیگه سیستم بالا نمیاد و در مرحله ای که سیستم میخواد بالا بیاد یه صفحه آبی شطرنجی بالا میاد و سیستم ریستارت میشه.خمیر سیلیکون رو هم عوض کردم .مشکل حل نشد.با یه هارد دیگه هم امتحان کردم باز همونطور شد. خواستم با دی وی دی ویندوز رو عوض کنم باز همون مشکل تکرار شد.به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟

رم سیستم رو چک کنید . چون گرافیک انبرد هم از رم اصلی بر میداره .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا