آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: نرم افزاری برای ترجمه یک کلمه در یک متن انگلیسی

hassan99

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-31
523
10,322
باسلام
دوستان من برای ترجمه یک کلمه در یک متن انگلیسی مشکل دارم چون کل متن رو وقتی در گوگل یا سایر نرم افزارها وارد میکنم ترجمه درستی دریافت نمیکنم
ایا نرم افزاری سراغ دارید که وقتی معنی یک کلمه در یک متن رو نمیدانیم با قرار دادن موس روی ان کلمه معنییش رو بیابیم
با سپاس

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سلام
دوست عزيز آيا منظور شما مفهوم يك كلمه در متن است؟
در گوگل اين امكان براي شما وجود دارد
با اين حال در صورتي كه تمايل داريد نمونه متني قرار بديد تا برايتان برسي كنم

hassan99

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-31
523
10,322
سلام
دوست عزيز آيا منظور شما مفهوم يك كلمه در متن است؟
در گوگل اين امكان براي شما وجود دارد
با اين حال در صورتي كه تمايل داريد نمونه متني قرار بديد تا برايتان برسي كنم
با سلام
توی گوگل و سایر نرم افزارهایی که من میشناسم یا باید متن بدهید
و ترجمه دریافت کنید که اکثر اوقات معنی درستی نمیدهد و یا اینکه معنی کلماتی رو که نمیدانید تک تک وارد کنید که این هم وقت گیر است و ...
مثلا توی کتابهای جاستین یانگ که توی همین سایت هست من در هر صفحه معنی 10-15 لغت رو نمیدانم
و وقتی متن رو به گوگل می دهم ترجمه(main board) رو (هیت مدیره اصلی) میدهد و.. که ادم رو منصرف از مطالعه میکند.وارد کردن تک تک کلماتی که نمیدانم هم سخت است.
چند سال پیش یکی از اشنایان نرم افزاری داشت که وقتی بازش میکرد توی هر متنی وقتی معنی یک کلمه رو نمیدانستید کافی بود موس رو روی ان کلمه قرار دهید تا معنی کلمه بالای همان مشخص شود .من نرم افزاری با این کارایی نیاز دارم

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
شما یه دیکشنری نیاز دارید.من خودم از lingoes استفاده میکنم . فقط کافی هست کلمه ی مورد نظر خودتون رو کپی کنید یا کلمه رو انتخاب کنید یا با کلید های ترکیبیctrl+right click تا برای شما ترجمه کلمه رو انجام بده،برنامه کاملا رایگان است.بعد از نصب از system try تنظیمات مورد نظر رو اعمال کنید.
http://www.lingoes.net/en/translator/download.htm
موفق باشید

azadmol

کاربر vip
کاربر
2013-06-21
117
554
سلام
قبلا من از بابیلون استفاده میکردم در کنارشم از گوگل اما حالا ایران بابیلون رو ***** کرده و بدون قندشکن کاری نمیتونی انجام بدی اما با برنامه بابیلون خیلی راحت میتونی ترجمه کنی و یا مفهوم ی کلمه ای رو نمیدونی با بردن موس رو اون کلمه معنی ها رو بهت میگه
http://tarjome.babylon.com/

hassan99

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-31
523
10,322
مفهوم ی کلمه ای رو نمیدونی با بردن موس رو اون کلمه معنی ها رو بهت میگه
من هم همین کارایی رو میخوام بابیلون رو هم توی سیستم نصب دارم ولی روی متن معنی نمیده و باید لغت مورد نظر رو کپی و توی برنامه پیست کنم تا معنیش رو بده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon
بالا