آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تاپيك مدارات ساده الكترونيكي براي مبتديان

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام
من یک مدار نیاز دارم که بتونه با اعمال ولتاژ مثلا 12 ولت به ورودی . بتونه در خروجی مثلا 1 ولت و یا هر ولتی که نیازه به یک مدار دیگه اعمال کنه
توضیح کامل به اینصورته که : به فرض یک میکرو کنترلی متصل به یک موتور استپر هستش و این میکروکنترل ولتاژی رو به موتور استپر اعمال میکنه حدود 10 الی 12 ولت بسته به دستوریکه میده . حالا من میخوام بشه کاری کرد که به ولتاژ اعمالی که از میکرو به استپ موتور میره مقداری اضافه کنم اما توسط یک مدار دیگه . که این مدار وقتی به ورودیش مثلا 12 ولت وارد میشه بتونه در خروجی که به استپ موتور میره 1 یا 2 ولت و یا 1.5 ولت و یا حتی نیم ولت اعمل کنه که در واقع باعث تعغیر بیشتر استپ موتور بشه .
نکته خیلی مهم اینه که اصلا نمیخواهیم در میکرو اختلالی به وجود بیاد . یعنی ولتاژ اعمالی جداگلنه که به استپ موتور میره باعت نشه به میکرو ولت بیشتر وارد بشه و با میکرو تداخل نکنه
لطفا راهنمایی بفرمایید

ardalantanha

کاربر
2015-02-04
19
11
سلام خدمت اساتید عزیز
من یه آمپلی فایر با آی سی stk دارم که یکی از دوستام که بلد بود برام درست کرد و خیلی خوب بود تا زمانیکه خواستم ارتقاش بدم اولش 100 وات بود که به 200 وات تغییرش دادم و همون دوستم برام درستش کرد البته زمانیکه 100 وات بود ولوم تریبل و باس نداشت ولی وقتی به 200 وات تغییرش دادم دوستم براش گذاشت ومشکل اینجاست که وقتی به برق وصلش میکنم داخل بلندگو یه صدای ونگ ممتد هست که وقتی موزیک میزارم از کیفیتی که میخوام برخوردار نیست واین صدای ونگ واقعا کلافه م کرده و متاسفانه دیگه به اون دوست عزیز دسترسی ندارم که کمکم کنه
از روز اول که برام درستش کرد بهش گفتم صدای ونگ میده گفت درستش میکنم ولی وقت نکرد برام درستش کنه و الان از شهر ما رفتن
خواهشن کمکم کنید چون اصلا از مدار و الکترونیک سر در نمیارم

کلات

کاربر
2018-01-26
2
3
پاسخ : كنترل كننده دماي اطاق

سلام براساتید محترم توضیحاتی درباره ای سی U741 درشمانتیک ترمستارت بدین که چطوری وصل میشه ممنون

سلام این هم از یک نمونه دیگر کنترل دما.jpg

saeid26

کاربر
2017-09-06
1
1
پاسخ : كنترل سرعت فن 12 ولتي (مناسب براي داخل كيس )

سلام استاد میشه یکم مهربونتر توضیح بدید با قطعات

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

muhammad

کاربر
2009-05-01
2
0
مدار بخار ساز 12 ولت میخواستم اگر ممکنه با تشکر از شما

Smrj

کاربر vip
کاربر
2021-03-26
4
0
پاسخ : اينتركام (تلفن داخلي)

سلام تشکر میکنم از راهنمایتون . این را فک‌کنم بهنام کیت میسازه و میفروشه . اما کیفیت خوبی نداره . یه مدار با کیفت که خوب جواب بده و نویز نداشته باشه . ممنون میشم راهنمایی کنید

بالا