آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ کردن دیود پل در امپلی فایر بتا ترون

h.esakndari

VIP+ افتخاری
کاربر
[FONT=&quot]با سلام خدمت اساتید یک دستگاه امپلی فایر بتا ترون برای تعمیر اوردندوقتی ولومی که با نام مستر مشخص شده ولوم اصلی دستگاه است وصدای هر سه میکروفن و ورودی ایو ایکس را کم و زیاد میکند کم است دستگاه عادی کار میکند ولی وقتی این ولوم را زیاد کنیم صدای ******* خیلی زیاد از بلندگو شنیده میشود ورقص نور تا اخرین ال ای دی روشن میمانمد ودیود پل بشدت داغ میکند کارهای انجام شده یک عدد ترانزیستور دی 1913درمدار قبل از ترانزیستورهای قابلمه ای سوخته بود عوض شد یک عدد ایسی 4558درپری امپلی فایر سوخته بود که صدای بوق دستگاه وقتی میزدیم نمی امد که درست شد ولی مشکل داغ کردن دیود پل رفع نشده وترانزیستورهای قابلمه ای هم از لحاظ نشتی تست شدند سالم بودند دوستان عیب این دستگاه از کجا میتونه باشه[/FONT]

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
داغ شدن نشان از امپر کشیدن مدار هستش.خرووجی باند رو از نظر وجود ولتاژ دی سی چک کنید.کمی ولوم بدبد و قطعات رو لمس کنید قطعه معیوب قطعا داغ میشه.

h.esakndari

VIP+ افتخاری
کاربر
تمام قطعات تست شده حتی ترانزیستورهای قابلمه ای هم اهم چک شد اهم بیس امیتر یکی از ترانزیستورها با بقیه فرق داشت تمام ترانزیستورهای قابلمه ای برای اطمینان عوض شد اما مشکل رفع نشد سه ایسی پری امپلی فایر با هم برای اطمینان عوض شد ایسی اکو عوض شد تمام ترانزیستورها بیرون از مدار تست شد خازنهای کوپلاژ بین پری و امپ عوض شد اما مشکل حل نشد من دومین تعمیر کاری بودم که روی این امپلی فایر کار میکند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: armin68

hamid5042

کاربر
2014-06-06
29
54
پیشنهاد میکنم از استاد غزال کمک بگیرید دوست عزیز.اینطور که شما میفرمایید فقط خوده پل دیود میمونه!!!!!

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
سلام
دوست عزیز مگه کسی علم و غیب داره که مشکل رو حدس بزنه. خب حداقل چند تا عکس از دستگاه و برد های آمپلی فایر قرار بده تا بشه راهنمایی کرد.
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amirale
بالا