آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: ماندن خمیر فلکس روی برد موبایل

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
سلام خدمت همه ی همکاران محترم و اساتید بزرگوار

همانطور که مستحضرید در تعمییرات موبایل خیلی از خمیر فلکس استفاده میشود.
و خیلی اوقات این خمیر بعد از انجام کار روی برد باقی می ماند البته خود بنده تا جایی که بتوانم همیشه این ماده را پس از تعمییرات از روی برد با تینر و مسواک شتشو میدهم.
اما گاهی اوقات جاهایی کار می کنیم که اصلا نمیشه تینر و مسواک استفاده کرد مثل جاهای خیلی ظریف کنار فلت ها ، ال سی دی ، دهنی و ...
حالا با توجه به علم و تجربیات شما اگر بعضی موارد آثار خمیر فلکس روی برد باقی بماند ممکن است در آینده باعث خرابی برد شود؟البته به شخصه برد هایی را مشاهده کرده ام که چند سال خمیر فلکس داخلشان پاک نشده و هیچ مشکلی برایشان پیش نیامده
من فکر می کنم که تر کیبات خمیر فلکس بر خلاف روغن لحیم به برد آسیب نمی رساند. نظر شما چیست؟

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
کسی نظری نداشت؟
ماندن خمیر فلکس روی برد ضرر نداره!؟ یا باید حتما پاکش کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
سعی کنید جاهای که نمی توانید شست شو دهید از خمیر فلکس جنس خوب استفاده نمایید این فلکس ها no clean هستند
یعنی بی نیاز از شستشو
ولی من خودم اطمینان نمیکنم همیشه سعی میکنم برد شسته شود

ehsanled

کاربر
2014-02-05
47
32
به نام خدا
سعی کنید جاهای که نمی توانید شست شو دهید از خمیر فلکس جنس خوب استفاده نمایید این فلکس ها no clean هستند
یعنی بی نیاز از شستشو
ولی من خودم اطمینان نمیکنم همیشه سعی میکنم برد شسته شود

ممنون
راستش من هم همیشه سعی می کنم برد رو شتشو دهم ولی همونطور که میدونید موبایل های جدید )بجز نوکیا( برد و فلتتشون خیلی ضعیفه و اگه قبلا هم تعمیر شده باشند با هربار بازکردن قطعات از هم ممکنه که یکی از فلت ها از جمله فلت ال سی دی خراب بشه و کلی خسارت باید بدیم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369
بالا