آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل درافزاش ولتاژخروجی آداپتور

V.K

کاربر
2009-09-02
95
176
سلام خدمت دوستان و همکاران عزیز

یکعدد آداپتور 12ولت 4آمپر برام آوردن که ولتاژ خروجی نداشت بازش کردم فیوز سوخته بود عوض کردم الان آداپتور خروجیش متغییر شده هر بار که میزنم به برق یک ولتاژ میده.
14 ولت 17ولت 16ولت و..................

مدارش تشکیل شده از یک ترانس+پل دیود+1عدد مقاومت+خازن 25ولت 6800uf

ممنون میشم کمکم کنید اشکال را پیدا کنم

کـیهان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
2,527
26,612
مشهد
سلام
احتمالا آداپتور ایرادی نداره زمانی که مصرف کننده ای به خروجی آداپتور وصل نباشه حدود 16 یا 17 ولت با ولتمتر نشان می دهد که طبیعی است چون ولتاژ ذخیره شده در خازن مصرف نمی شود.شما ولت آن را در حالی که به یک مصرف کننده مثلا پخش در حال کار است اندازه گیری کنید.

V.K

کاربر
2009-09-02
95
176
سلام
احتمالا آداپتور ایرادی نداره زمانی که مصرف کننده ای به خروجی آداپتور وصل نباشه حدود 16 یا 17 ولت با ولتمتر نشان می دهد که طبیعی است چون ولتاژ ذخیره شده در خازن مصرف نمی شود.شما ولت آن را در حالی که به یک مصرف کننده مثلا پخش در حال کار است اندازه گیری کنید.
سلام دوست عزیز
آداپتور برای کیبرد یاماها است میترسم بدم مشتری ببره وصل کنه دستگاهش بسوزه

کـیهان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
2,527
26,612
مشهد
البته موردی را که عنوان کردم در مورد آدپتور هایی که از ترانس استفاده شده صدق می کند و آداپتور شما هم از همین مدل است .
ولی در مورد آداپتور های سوئیچینگ ولتاژ بایستی دقیق باشد.

کـیهان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
2,527
26,612
مشهد
سلام دوست عزیز
آداپتور برای کیبرد یاماها است میترسم بدم مشتری ببره وصل کنه دستگاهش بسوزه
شما ولتاژ کار آداپتور را در حالی که یک مصرف کننده مثلا پخش به آن وصل می کنید اندازه گیری گنید اگر حدود 12 تا 13 نشان داد مشکلی پیش نمی آید ولی اگر بیشتر بود از آداپتور سوئیچینگ استفاده کنید.

V.K

کاربر
2009-09-02
95
176
شما ولتاژ کار آداپتور را در حالی که یک مصرف کننده مثلا پخش به آن وصل می کنید اندازه گیری گنید اگر حدود 12 تا 13 نشان داد مشکلی پیش نمی آید ولی اگر بیشتر بود از آداپتور سوئیچینگ استفاده کنید.

مشکل اینجاس که مصرف کننده ای ندارم باهاش تست کنم

امکانش هست با مقاومت تست کنمش؟اگه جواب مثبته مقاومت با چه مقداری؟

بالا