آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست راهنمایی برای تعمیر شارژر

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
با سلام
یک شارژر لب تاب دل برام آوردند که شارژ نمیکنه.وقتی که از سیم خروجی ولتاژ میگیرم ولتاژی نداره.مقاومت های پشت مدار رو که تست کردم مقاومتهایی که مشخص کردم به هم راه نمیدند.ضمنا از سر میله وسط سوکت خروجی به هیچ کدام از نقاط لحیم شدگی این سیم به مدار با اهم متر راه نمیده.ممنون میشم راهنمایییم کنید.ضمنا مشتری میگفت موقع زدنش به برق جرقه میزنه.
CAM02512.jpgCAM02515.jpg

آخرین ویرایش:

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
دوست عزیز جرقه زدن در ابتدا بخاطر جریان کشی اولیه است و نشان از سالم بودن اولیه تغذیه میباشد و احتمالا مورد در قطعی یا خرابی خروجی تغذیه میباشد شما ابتدا خازنهای خروجی رو از نظر شورتی و در حالت اتصال به ولتاژ ولتی دارند یا نه و سیم خروجی را هم از نظر سالمی چک کنید

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
دوست عزیز جرقه زدن در ابتدا بخاطر جریان کشی اولیه است و نشان از سالم بودن اولیه تغذیه میباشد و احتمالا مورد در قطعی یا خرابی خروجی تغذیه میباشد شما ابتدا خازنهای خروجی رو از نظر شورتی و در حالت اتصال به ولتاژ ولتی دارند یا نه و سیم خروجی را هم از نظر سالمی چک کنید
سیم خروجی رو چطور چک کنم .سیم خروجی از اوناست که وسطش سوزن داره.

taher67

کاربر vip
کاربر
2015-02-26
35
34
سلام
دوست عزیز شما دوباره از خروجی ولتاژ بگیر از سر سیم که به برد وصل هستش
روی برد سه تا سیم خروجی داریم که GND - Vout - PS-id
Ps-id که هیچی
سیم مشکلی مولتی متر رو بزار روی GND و قرمز رو روی Vout که باید 19.5 ولت داشته باشی اگر ولتاژ داشتی میری ته سیم (خروجی) ولتاژ رو به این صورت که سیم مشکی رو قسمت بیرونی سوکت میزاری و قرمز رو روی قسمت داخلی سوکت که باید 19.5 ولت داشته باشی اگر سر سیم ولتاژ داشته باشی ولی ته سیم (قسمت سوکت) نداشته باشی سیم خراب .
اگر سر سیم خروجی(روی برد) ولتاژ نداشتی ... اعلام کن تا راهنماییم کنیم.

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
با سلام مجدد
من تو بخش خروجی هم ولتاژ ندارم .ضمنا اون سه تا سیم خروجی دو تاشون سفیده یکی سیاه.کدومشون دیتاست؟بعدش در هنگام ولتاژ گیری قبل از هیت سینک اول گراند رو کجا بگیرم و یا اینکه به صورت موازی ولتاژ گیری کنم؟CAM02512.jpg

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز.
این قطعه فیوز می باشد .
در شارژهای لپ تاپ دل مواردی داشته ام که سیم در قسمت خروجی تاب خورده و باعث اتصال در خروجی شده و در نتیجه شارژر خروجی نمیداده .
شما در ابتدا تست شورتی از خروجی آداپتور بگیرید و نتیجه را اعلام نمایید .
با تشکر .

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
به نام خدا
سلام دوست عزیز.
این قطعه فیوز می باشد .
در شارژهای لپ تاپ دل مواردی داشته ام که سیم در قسمت خروجی تاب خورده و باعث اتصال در خروجی شده و در نتیجه شارژر خروجی نمیداده .
شما در ابتدا تست شورتی از خروجی آداپتور بگیرید و نتیجه را اعلام نمایید .
با تشکر .

من عذر میخوام .چون تازه کارم بعضی مطالب رو سخت میفهمم.برای تست اتصالی خروجی یه سر مولتیمتر رو به داخل فیش خروجی و یک سرش رو به خارج اون زدم بوق زد.یک بار هم دوسر مولتیمتر رو به محل لحیم شدن دو سر سفید کابل خروجی به برد زدم و بوق زد.ضمنا اسم این فیوز چیه؟DIP-Fuse-T3-15A-250V-electronic-components.jpg

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
دوست عزیز :
این قطعه فیوز 3.15 آمپر می باشد ، از این نمونه در بازار ندیدم ولی از نمونه گرد آن در بازار و فروشگاه جناب زارع موجود می باشد .
در ابتدا فیوز را تعویض نمایید و سپس سیم خروجی را از روی برد آزاد نمایید و دوباره همان تست قبلی (تست شورتی ) را روی برد انجام دهید ، اگر همچنان شورت بود باید دنبال قطعه معیوب در برد باشید و اگر شورت نبود که سیم اتصال دارد و با تعویض آن مشکل حل می شود .
نتیجه را اطلاع دهید .
با تشکر.

بالا