آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: نگه نداشتن تاریخ در لپ تاپ سونی VPCF13QFX

akjony1692

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-16
236
208
سلام یه لپ تاپ سونی برام اوردند که تاریخ نگه نمی داره مدل لپ تاپ سونی VPCF13QFX

کارایی انجام شده باطری سی موس کاملا خالی بود باطری 2.4 ولت 15 میلی امپر من با شارژر حدود 10 دقیق شارژ کردم والان 2.6 نشون می دهد ولی باز هم تاریخ را نگه نمی دارد حتی باطری را عوض کردم ولی همین طور بود خواستم بایوس اپدیت کنم ولی توسایتش با دستگاه یکی بود ونمیشد اپدیت کرد
ویه نکته
وقتی باطری لپ تاپ روی دستگاه باشه همه چیز مرتبه تاریخ می مونه و دستگاه با وصل کردن شارژر خود به خود روشن نمی شه ولی اگه باطری نباشه تاریخ به تنظیمات کارخانه برمی گردد و به محض زدن شارژر روشن میشه
اساتید راهنمایی کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی استاد عزیزمون عمل کرده و در ادامه قطعات اطراف باتری بکاپ رو چک کنید .پایه های I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .مادربرد رو شستشو داده و پس از خشک شدن کامل تست کنید .
موفق باشید .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود

همکار گرامی ، راهنمایی مهندسین بزرگوار را به دقت بررسی فرمایید

فقط نکته ای که میماند این است که در بعضی از موارد این باتری های بکاپ معمولی در بازار جواب نمیدهد و گاهی هم زود خالی میکند

بهتر است از باتری درجه یک استفاده کنید که قیمتش معمولا دو یا سه برابر باتری بکاپ معمولی است البته زیاد گران نیست ولی ارزشش را دارد و با خیال راحت میتوانید از آن استفاده کنید

نکته دیگر این است که خود سوکت باتری بکاپ و همچنین پایه های آن و همچنین مقاومت مسیر آن را بررسی فرمایید

نکته مهم دیگر این است که هیچ وقت و هیچ وقت این باتری های بکاپ را شارژ نکنید و مجدد استفاده نکنید

نکته دیکر اینست که در بعضی از لپ تاپ ها باتری به دو سیم وصل میشود و در انتهای سیم سوکت دارد و به برد نصب میشود فقط در این موارد به جهت مثبت و منفی آن دقت کنید . البته این مطلب آخر را برای این گفتم که مشاهده شده است که بعضی از همکاران از روی حواس پرتی این اشتباه را مرتکب میشوند
موفق باشید

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام
هیچ وقت سریع دنبال سخت افزار نرو اول نرم افزار بعد سخت افزار
توی ویندوز از قسمت تغییرات زمان و ساعت گزینه ها و تیک های مربوطه و سربرگ های بالا رو چک کن و توی سربرگ ها تهران رو انتخاب کن و تنظیم کن اگه نشد ویندوز نصب کن نشد سپس سخت افزار طبق فرمایشات همکاران عزیز . لطفا نتیجه اعلام شود

بالا