آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ Vostro1520

roohani

کاربر vip
کاربر
2010-05-23
152
264
سلام خدمت مهندسین عزیز. یک لپ تاپ 1520 vostro برام آورئن که سوییچ نمیشه. تست کردم روی کلید پاور 17 ولت شده. دوستان لطف میکنند راهنمایی کنند؟

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام خدمت مهندسین عزیز. یک لپ تاپ 1520 vostro برام آورئن که سوییچ نمیشه. تست کردم روی کلید پاور 17 ولت شده. دوستان لطف میکنند راهنمایی کنند؟

با سلام.
دوست عزیز شما در ابتدا فایل بایوس این لپ تاپ رو از لینک زیر دانلود کنید، باطری بک آپ رو در آورده ، از بایوس لپ تاپ بک آپ بگیرید و با فایل جدید پروگرام کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید.

http://www.irantk.ir/irantk27981/#post176425

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود

همکار گرامی ، در صورت امکان دو طرف برد عکس قرار دهید یک عکس هم از قسمت سویچ و اطراف آن قرار دهید تا راحتتر راهنمایی شوید

i/o را از لحاظ دما و سولفات و قطعی و یا اتصالی به دقت بررسی فرمایید و حتما smd ها اطراف را به دقت بررسی فرمایید که سالم باشند

از i/o و آی سی شارژ ولتاژگیری کنید و ولتاژ ورودی و خروجی را چک کنید که صحیح باشد در صورت امکان از شماتیک استفاده کنید
از smd ای اطراف سویچ پاور نیز ولتاژگیری فرمایید

اگر بایوس زدید و جواب نداد حتما بایوس قبلی خودش را برگردانید

اگر هم نزدید فعلا نزنید تا قبلش این موارد را بررسی فرمایید همکارمان با فرض اینکه عیب یابی های اولیه را انجام دادید فرمودند بایوس بزنید

موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
لطفا نتیجه فراموش نشود . این مورد کمی شایع است امیدوارم بتوانید حل کنید تا برای همکاران دیگر تجربه شود فقط کمی دقت میخواهد مورد زیاد پیچیده ای نیست
موفق باشید​

tbivatan

کاربر
2013-06-30
2
0
سلام
منم همین مشکل برام پیش اومده.
میشه بهم بگید آی سی بایوس دل 1520 کجاست و اسمش چیه که منم چک کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید که چجوری بایوسمو پروگرام کنم.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام
منم همین مشکل برام پیش اومده.
میشه بهم بگید آی سی بایوس دل 1520 کجاست و اسمش چیه که منم چک کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید که چجوری بایوسمو پروگرام کنم.

دوست گرامی برای مشکل دستگاه خودتون تاپیک بزنید . مطلقا سوال خودتون رو در تاپیک کاربران دیگه مطرح نکنید .
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا