آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: خاموش شدن لپ تاپ 5010 در حین نصب ویندوز xp

zmousavi1990

کاربر
2015-08-29
2
0
با سلام خدمت دوستان
لپ تاپم در هنگام نصب ویندوز 7 به راحتی جلو میره و هیچ مشکلی نداره ولی وقتی میخوام روش xp نصب کنم وسط کار خاموش میشه. اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم راهنماییم کنید.

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
ببخشید من نصب کردم البته ویندوز ایکس پی باید اخرین اپدیتش باشه تمام درایوراشم نصب میشه . اگه هنگام نصب ویندوز خاموش میشه فنش کثیفه . ویندوزم رو از یه سایت دانلود کردم اسمش رو اینجا نمیبرم چون نمیدونم کارم با قوانین سایت همخوانی داره یا نه ؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
ببخشید من نصب کردم البته ویندوز ایکس پی باید اخرین اپدیتش باشه تمام درایوراشم نصب میشه . اگه هنگام نصب ویندوز خاموش میشه فنش کثیفه . ویندوزم رو از یه سایت دانلود کردم اسمش رو اینجا نمیبرم چون نمیدونم کارم با قوانین سایت همخوانی داره یا نه ؟

اگر مشکل به خاطر کثیفی فن بود باید توی ستاپ سون هم مشکل داشت که ندارند .

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام.در صوزتی که هنگام نصب با صفحه ی ابی مواجه میشید کنترلر هارد رو از بایوس از ahci به ide تغییر بدید دیگه دستگاه خاموش نمیشه و ویندوز نصب میشه.
راه دیگه هم اضافه کردن درایور های ساتا به ویندوز xp و ساخت سی دی سفارشی هست.
http://ccm.net/forum/affich-395399-xp-installation-in-dell-inspiron-n5010

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت تمام سروران گرامی
البته در مجموع نصب XP در این سری لپ تاپ ها کار اصولی نیست و پس از نصب هم از بیشتر امکانات لپ تاپ بی بهره میمانیم و یا آن کارایی و کیفیت اصلی را نخواهد داشت یعنی در نهایت راندمان کاری اصلی را نخواهد داشت
موفق باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
با درود خدمت تمام سروران گرامی
البته در مجموع نصب XP در این سری لپ تاپ ها کار اصولی نیست و پس از نصب هم از بیشتر امکانات لپ تاپ بی بهره میمانیم و یا آن کارایی و کیفیت اصلی را نخواهد داشت یعنی در نهایت راندمان کاری اصلی را نخواهد داشت
موفق باشید

طبق تایید حرف های استاد امجدی عزیز . ویندوز XP یک ویندوز از رده خارج میباشد . که دیگر به هیچ عنوان ساپورت نرم افزاری نمیشود .

drmohsen007

کاربر vip
کاربر
2010-08-17
206
217
با سلام خدمت همه اساتید محترم
همانطور که همه دوستان فرمودند ویندوز XP از رده خارج و فاقد ساپورت میباشد اما اگر نیاز دارید که روی این مدل لپ تاپ XP نصب کنید میتوانید از نرم افزار XP MODE روی ویندوز سون استفاده کنید .
امید وارم کمکی کرده باشم

بالا